Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a kétévessel,...

Mit tennétek a kétévessel, aki nem akar csak cumisüvegből inni? Hagynátok?

Figyelt kérdés
Át szeretném már 1,5 éve szoktatni csőrös vagy sima pohárra. Minden nap látja, használja, de csak egy-két kortyot iszik belőle, többet nem hajlandó. A cumisüveg ceremónia nála. Vagy próbáljam szívószállal? Az sem mindig jön be.
2009. szept. 9. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Miért akarod elvenni tőle a cumis üveget?Nem mindegy miből iszik?Ha abból esik jól neki igyon abból.Én csak azt nem engedem,hogy cumizgassanak belőle.Megisszák amennyi kell neki és letesszük.Akkor rontja csak a fogakat,ha abban áznak.Teljesen mindegy miből iszik,amíg a szájában van a folyadék érintkezik a fogakkal.Mindhárom gyerekemnek adtam cumit is cumis üveget is,és semmi hátrányuk nem volt belőle.A legnagyobb már leszokott, a középső most ment oviba itthon még iszik belőle,ott nem keresi iszik rendesen pohárból.Majd elhagyja,én nem erőszakoskodok velük.
2009. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem erőltettem a fiamnak. Néha megbeszéltük, hogy igyon csőrösből. és szépen lassan átszokott. Ha őt az nyugtatja meg, ne erőltesd neki.
2009. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányo mszerencsére gond nélkül áttért 10 hónapos korában a csőrösre. Viszont azóta sem léptünk előrébb pohár ügyben.Lassan 2,5 éves. Iszik már szívószállal, sportkupakos üvegből, de pohárral csak szerencsétlenkedik. A csőrös poharát viszont imádja. Anyukám szerint olyan neki, mint másnak a cumisüveg. De szerintem azért jobb egy fokkal. A szilikonos csőröspoharat, vagy a tanuló cumisüveget próbáltátok már? Én így szoktattam rá fokozatosan: Először a cumit lecseréltem tanuló cumira(DM-es), aztán vettünk szilikonos itatót és végül a "kemény " műanyag csőröspohár.
2009. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is cumisüvegezik. 20 hónapos. De csak reggel és este. napközben pohár, ügyesen iszik abból is. ha úton vagyunk akkor sportkupakos üvegből.

Egyszer fordult elő hogy nem voltunk otthon késő volt, lefekvés idő és nem volt cumisüveg. Akkor megitta a kakót pohárból de itthon nem sikerült. Én hagyom, cumizgatni én sem engedem.

2009. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajna a szilikonos csőrös sem jött be. Viszont ma pl. egy dl-t beszívószálazott a pohárból.

Köszi mindenkinek!

2009. szept. 10. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!