Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 évesem néhány hete gyepálja...

5 évesem néhány hete gyepálja a 3 évest. Tegyem a 3 évest az 5 hós mellé? Nem rizikós? Két rossz közül melyik a kevéssé rossz?

Figyelt kérdés
3 évesem-kislány-egy kis tündérke, de a kicsi mégiscsak nagyon kicsi még,félek h akaratlanul is bántja-bead valami játékot amit nem kéne vagy akármi. de a nagy most már szinte mindenért megüti. nyilván meg akarom találni azt a megoldást h ez megszűnjön de addig mit tegyek? az is baj h ha kiviszem a szobából a kislányt,a fiam tombolni kezd h ő is jönni akar stb
2013. febr. 26. 15:34
 1/8 A kérdező kommentje:
az kimaradt h összerakták őket oviban vegyes csoportba,igy 24 órában együtt vannak,lehet ez a baj? áprilistól újra külön csoportban lesznek. a nagy ráadásul féltékeny mindenre,amit a kislány kap,van h azért üti meg mert pl szoknyát adok rá,és ő meg nem kap szoknyát
2013. febr. 26. 15:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen korú gyerekeim vannak, igaz fordított a nemek helyzete. Nálunk inkább a kicsi (a fiú) veri a nagyobbat. A nagyról el sem tudnám képzelni, hogy ilyet csináljon. Lehet csak azért mert lány, de szerintem egy 5 évesnek már meg kéne érteni, hogy nem bántjuk a kicsit. Persze mindig lehetnek konfliktusok, de szerintem tök mindegy melyik szobában vannak. Ahogy írod az oviban úgyis együtt vannak és otthon sem tarthatod őket szétválasztva.

Következetesen meg kell büntetni, ahányszor bántja a kicsit, de közben éreztetni is kell vele, hogy őt is szereted ugyanúgy. Biztos értékelne néha olyan programokat, ahol csak kettesben vagytok, a kicsik nélkül. Akár egy bevásárlás vagy ügyintézés alkalmával elkísérhet, amíg a kicsikre vigyáz valaki. Ezzel azt is éreztetnéd vele, hogy ő már elég nagy az ilyen "felnőttes" programokhoz. És útközben vagy várakozás közben beszélgethettek, barchobázhattok, matekozhattok. Az én lányom értékeli az ilyesmit, legalább annyira élvezi, mintha játszótérre mennénk.

2013. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ó,rengeteg kis programunk van ketten,meg az apjával ketten,nincs elhanyagolva.. mégis féltékeny.. de mint irtam kb 3 hete megy ez lehet h elege van abból h az oviban is együtt vannak..
2013. febr. 26. 17:57
 4/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
nem csak a programokon múlik. Az írásmódodból is lejön hogy a kicsit jobban félted. A nagyot csak úgy emlegeted hogy a nagy, a kicsi meg tündérke. Szerintem nézz magadba és a hozzáállásodon próbálj változtatni, érezze a nagyobbik hogy őt is nagyon szereted, kistesóktól függetlenül. Az érzés hiányzik neki szerintem, nem csak a programok és az odafigyelés.
2013. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pont h a nagy van elkényeztetve,ő a szemem fénye,és sztem azt akarja h csak rá figyeljek. a tündérkézéssel nem kivételezek a lányommal,annyi h ő olyan a nagyfiam is aranyos csak mostanában agressziv lett,és erre próbálok megoldást. talán az is lehet h a lányom mostanában egyre anyásabb-eddig apás volt-és erre lehet féltékeny a fiam.
2013. febr. 26. 20:59
 6/8 A kérdező kommentje:
a lányom azért féltem most jobban nyilván mert ő semmit nem csinál mégis megüti és vissza sem üt
2013. febr. 26. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tegyem a 3 évest az 5 hós mellé?"


most akkor 5 éves vagy 5 hónapos??

2013. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
van egy 5 évesem és egy 3 évesem ők vannak most együtt,ott megy a harc. és van egy 5 hónaposom is ő van külön szobában
2013. febr. 27. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!