Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felveheti a gyest más, ha én...

Felveheti a gyest más, ha én már majd kötelezően kiadott gyeses szabadságomat töltöm?

Figyelt kérdés
Átruházható, hogyan...?
2013. febr. 26. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

át, persze. ha a nagyi vigyáz a gyerekre míg te dolgozol akkor kaphatja ő.

vagy apuka ha max. napi 6 órában dolgozik

2013. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Mi is a nagymamára írattuk át. Elméletileg csak akkor mehet, ha a gyerek még nem jár bölcsibe, de senki nem kérdezett rá, erre nem hívták fel a figyelmemet, így én nem is tudtam róla.

Az a lényeg, hogy a nagyszülő normál nyugdíjas legyen.

Vagy apuka is lehet, ha munkanélküli, a 6 órát nem tudom, amit az előttem szóló írt.

2013. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, felveheti más is, mivel amikor te a szabidat töltöd, már dolgozol! Tehát nem vagy gyesen, ami meg ugye a gyermek 3 éves koráig jár. Ne hagyjátok elveszni! A módja: te lemondó nyilatkozatot teszel a Mák-nál a Gyesről, ő pedig megigényli a Gyest szintén ott.
2013. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen
2013. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!