Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinél meddig tartott bölcsikez...

Kinél meddig tartott bölcsikezdésnél a visítva kapaszkodós reggeli elválás?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 napig boldogan ment, akkor sírt, mikor értementem, mert nem akart hazajönni. 4. naptól fordult, 1 hónapig hagytam ott a zokogó gyereket, úgy kellett kihámozni magam a karjaiból, borzalmas volt! :( De a gondozók és a többi anyuka is mondta, hogy csak addig tartott a sírás, míg el nem mentem, 5 perc múlva már semmi baja nem volt. Aztán megszokta és örömmel ment. De az első hónap kemény volt, én is sírva mentem haza... :(
2013. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont ugyanez a felállás nálunk is (napra pontosan). Ez a 6. nap. 2 napja sírva jövök haza...

Nálatok is voltak eleinte esténként sírva ébredések elalvás után?


Köszönöm szépen a válaszod!!

2013. febr. 27. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Lányom 23 hónaposan kezdte a bölcsit. 5 napig sírt reggel átadáskor, de ez csak félperces sírás volt, mert mikor már nem látott, abbahagyta, erről én is megbizonyosodtam, tényleg így volt. Ez egy hétfőtől péntekig tartó periódus volt. Másik héten hétfőn már nem sírt. Tehát az én lányom 5 napig sírt reggel. Ő ügyesebb volt mint én, mert én 2 héten át bőgtem el magam minden reggel, mikor otthagytam a lányomat.
2013. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Éjszakai ébredésekre nem emlékszem, nem hiszem, hogy voltak, de a fiam is 5 éves lesz nyáron, kopnak az emlékek. :) Nála volt néhányszor, hogy éjszaka felriadt, vergődött, sírt és nem tudtunk vele mit kezdeni, ha nyugtatgatni, simogatni akartam, akkor csak rosszabb lett. Így ott kellett hagyni, várni kicsit és mikor már "csak keservesen sírt", akkor bemenni és akkor már meg lehetett nyugtatni. Nagyon szörnyű volt a tehetetlenség, de ez nem igazán a bölcsikezdéssel volt kapcsolatban, ha jól emlékszem, meg szerencsére csak nagyon-nagyon ritkán fordult elő, néhány havonta egyszer. Kitartást neked is, hidd el, előbb-utóbb jobb lesz. Mikor az ovit kezdte, az meg egész jól ment, ott csak egy nap volt, mikor reggel elkezdett keservesen sírni, hogy ne hagyjam ott, akkor már járt néhány napja, hete. Na, akkor is kimentem az oviból és a sarkon zokogtam, hogy nem bírom ki, ha megint egy sírós hónapot végig kell csinálnom, mert megszakad a szívem. Néhány perc múlva jött ki a dada, hogy már semmi baja a fiamnak, boldogan játszik, úgyhogy talán azért volt ez, mert többen is most kezdték az ovit bölcsi nélkül és ők ugye sírnak, mert nekik ez az az elválás, amin mi már túl vagyunk. Talán a fiam is azért kezdett el sírni. De szerencsére ez csak 1 nap volt, másnap már semmi baja nem volt!

2013. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi most eljuk ez meg az ovival. El sem hiszem mert a fiam 1 eves kora ota bolcsis es 3 valtast elt ugy tul, hogy a szaja sem gorbult le. Mikor egy evesen kezdte nem sirt egyaltalan, imadta. Aztan atkerult masik csoportba 15 honaposan ekkor sem volt semmi gond pedig mas gondozok, mas relszleg, szinte teljesen uj gyerekek. 2 evesen atkerult a nagyok csoportjaba ahol minden uj volt de soha semmi gondja nem volt. Most 3 eves, ovis es mar hetek ota ordit minden reggel. Pedig van sok gyerek aki vele egyutt kezdett a bolcsis csoportbol. Ugyan az a hely csak eppen az epuletnek egy masik resze (fent bolcsi, lent ovi). A kert, kinti jatszoresz, ebedlo... minden ugyan az. Megis par hete ordit minden reggel. Ha kerdem mi a gond a valasz az, hogy nem szereti es kesz. Szerintunk nagyon nagy a valtozas mert ahol elunk 4-5 evesen kezdik az iskolat (kisfiam jovo osszel) es ezert mar kezdik oket felkesziteni az oviba. Tehat le kell ulni rajzolni, festeni, van francia orajuk, torna ora... es minden fele orultseg. A fiam meg imadott szabadon jatszani, nem az a leulok rajzolgatni meg gyongyot fuzni tipus. Autok, dinoszauruszok es elvolt egesz nap boldogan. Igy most utalja az ovit es sirva megyunk minden reggel. Nem tudom meg meddig lesz ez igy. :(
2013. márc. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt sírás sose.
2013. márc. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 18hónapos volt amikor bölcsibe került!elsö 3nap ott voltam vele beszoktatáson a 4dik nap puszi es tolt kifele majd közölte,h ne felejtsek elmenni érte!:-)
2013. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!