Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha a 3éves kislányom még...

Baj ha a 3éves kislányom még cumisüvegből issza a reggeli és esti kakaóját?

Figyelt kérdés
Mindent pohárból iszik már régóta,de este úgy alszik el hogy kéri a cumisüveget,és ugyan ez van ébredés után. Eddig nem is nagyon foglalkoztam vele,csak ma megkaptam egyismerőstől hogy ideje lenne elvenni! Tényleg gáz ennyi idősen? Ha igen hogy csináljam?

2013. jan. 31. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
nem baj. ha neki úgy kényelmes, nyugodtan igya abból, amiből szeretné. Előbb-utóbb le fog róla szokni. Az én lányom négy és fél éves volt, mire az összes cumit szétrágta, és mondtuk neki, hogy nincs új, úgy rágja.. amikor az utolsó is saláta volt, fogta, kidobta, és közölte, hogy leszokott. (a cumisüveg cumiján volt akkora lyuk, hogy a hüvelykujjam belefért) :)
2013. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem, iskoláskorban már nem fogja szeretni! :)
2013. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

..hát ez a kérdés megint vitát fog kiváltani

én szerintem már nagylány ahhoz hogy cumisüvegből igyon.az én lányom is 3 éves,de nem hagynám már hogy így igyon,már csak a foga miatt se,próbálj legalább áttérni az itatópohárra,de azért gondolom iszik már rendes pohárból is.

viszont azt nem értem hogy este lefekvés után kapja még a kakaót?és akkor a fogmosás?

nem kötekedni akarok de ha így alszik el minden este kakaóval a szájában a fogai elég hamar tönkre fognak menni.

bocsi ..

2013. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon káros a fogaira.
2013. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
semmi baja az öt éves lányom fogainak, pedig baromi sokáig cumizott, mint írtam.
2013. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hogy e miatt vitatkozni kéne!!!

Este tejet iszik és előtte mos fogat,reggel kakaót,és utána mossa a fogát!

Leírtam hogy MINDEN MÁR RÉGÓTA POHÁRBÓL ISZIK! Teljesen egészségesek a fogai!

2013. jan. 31. 19:05
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem az a lényeg, hogy mos-e fogat, az természetes. Az a baj hogy ha cumisüvegből issza kakaót, akkor gyakorlatilag a fogain keresztül szívja át akár perceken keresztül. Már a 4 hónapos kortól adható tejpépekre is rá van írva, hogy ne adjuk cumisüvegből, mert a szénhidráttartalmú italok károsíthaják így a fogakat.
2013. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi,de ha már ilyen okos vagy akkor azt is leírhatnád hogyan szoktassam le???

Akkor gondolom a te gyereked soha nem fog vagy látott még cumisüveget?! Sajnos az enyém már 2hónapos korától tápszeres,így kénytelen volt üvegből inni.

2013. jan. 31. 20:25
 9/15 anonim ***** válasza:

nem az a baj hogy tápszeres,meg hogy cumisüvegből iszik,ha nem lenne 3 éves,,és most nem azért de a 4-5-6 éves gyerekek cumisüvegből történő ivása sem követendő példa,majd leszokik..jó duma.

szépen apránként kéne,mondom,itatópohárból adnád,és alvás előtt,nem az hogy úgy alszik el hogy csorog a szájából a tej..de most komolyan..

nem most kellett volna ezen elgondolkodni hanem korábban.

2013. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Probáld meg a cumisüvegben lévô kakaót kicserélni elôször teára vagy valami más italra aztán pedig sima vízre. Persze ellenállásba fogsz ütközni,de meg lehetne probálni. Esetleg kakaó helyett tejet is megprobálhatnád. Szerintem ha jol mostok fogat és egyébkent nem tömi magát édességgel nem hiszem hogy baja lehet a fogainak. Az enyémek is sokat üvegeztek, szinte rájuk volt nôve de egy lyukas foguk sem volt. Nem kell ezt annyira túl lihegni.

2013. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!