Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agressziót mindig tényleg...

Agressziót mindig tényleg szóvá kell tenni?

Figyelt kérdés

A fiam klasszikusan jó gyerek, kellő csibészséggel, életrevalósággal fűszerezve, játékait se sajnálta soha senkitől.

Az oviban a legproblémásabb, verekedős fiút is megsajnálta, odamegy hozzá, simogatja kedvesen. Tehát egyébként egyáltalán nem verekszik, bánt másokat a fiam.


És mégis van egy kisfiú, barátaink gyereke, aki eléggé elhanyagolt érzelmileg, félig-meddig nem várt. Sajnálom a kisfiút. de a fiammal állandóan kötekedik,már odáig fajult a dolog, hogy legutóbb,többször is egymásnak mentek. Én nem tettem szóvá, hogy visszaütött, csak a verekedés okára kérdeztem rá. Lehet a sokadik alkalomnál már a fiam kezdeményezte.


Mit tanácsoltok, hogyan kezeljem? Bízhatok-e a fiamban, hogy nem lesz-e végül általánosan az erőszak a konfliktusok megoldása?


2013. febr. 27. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdés lényegét. Hát ha nem juttatod kifejezésre, hogy ez helytelen, akkor honnan fogja tudni? OK a másik gyerek is verekszik, akkor neki is meg kell mondani, hogy ezt nem szabad. Attól hogy más gyerek rosszat csinál, attól az még nem válik helyes dologgá!
2013. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez. Mert mondhatod neki, hogy nem szabad verekedni, de ha bántják akkor védje meg magát, szerintem az hosszabb távon rosszabbat tesz, ha beleneveled, hogy semmilyen esetben nem lehet visszaütni. De azért azt mond el neki, hogy ez nem jó dolog. Mi is ezzel küzdünk. Sajnos már haza is hozták, egymással is alkalmazzák néha. Ilyenkor mindig leülünk megbeszélni, hogyan kellett volna megoldani az adott helyzetet, egymásra csapás nélkül. Illetve ha rosszalkodnak az apjuk mondja nekik, hogy na most én is rátok üthetnék, ők meg szajkózzák, hogy "ááá nem vagy te buta" :) Mikor mennyire eredményes. Van hogy néha így is odacsapnak, de sokszor megoldják máshogy, ilyenkor meg vannak dicsérve.

De egyébként nagyon nehéz téma.

2013. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. Egy gyerek van akivel folyamatosan konfliktusa van, az oviban szinte minden nap mondják, hogy már megint vitáztak. A többi gyerekre viszont egyáltalán nem terjeszti át ezt az "agressziót", velük gyönyörűen eljátszik. Egyébként az én gyerekem is nagyon barátságos, kedves, ugyanakkor huncut és akaratos, de soha nem volt verekedésbeli gondja senkivel. Ez a másik gyerek kezdte mindig, én pedig mindig elmondom neki, hogy igenis ne hagyja magát, ha neki van igaza. És valóban, érdekes módon mindig a másik gyereket különítik el, és ő megy a büntibe, az enyém még sose volt. Ez agyerek egyébként többekkel is így viselkedik.

Szerintem mivel a te fiad is barátságos, és lelkileg kiegyensúlyozott, nem kell tartanod attól, hogy megvadul egy ilyen gyerek hatására. Ezt csak az a gyerek váltja ki belőle, de ez rendjén is van szerintem, mivel csak védekezik, és nem hagyja magát. Azt pedig nem árt ha megtanulja, inkább minthogy behúzza fülét-farkát, és hagyja magát inzultálni. Később ez a suliban még igen jól fog jönni, ha nem hagyja magát, és nem hagyja majd hogy rászálljanak.

2013. febr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Őszintén! Szerintem az ilyen ellentétek megsínylik a baráti kapcsolatok!

Mert, ha szülőnek szólsz, nyilván megsértődik, ha a gyerekére rászólsz, akkor is. Ráadásul, az,hogy a gyerekre rászólsz párszor nem sokat ér, mert eleve otthon kellene erre tanítani. Most vagy az lesz, hogy a gyerekek lesakkozzák maguk között, te meg hagyod, vagy hanyagoljátok a barátokat!

Mi olyanért ritkítottuk meg egy baráti párral a kapcsolatot, mert semmiért sem szóltak rá a gyerekre! Ha eljöttek hozzánk, szabályosan görcsben ültünk,hogy vajon lelöki-e a gyerek az nem éppen olcsó LCD tv-t az állványról. Amikor a gyerek a sós perecen két lábbal ugrált a földön, majd szanaszét rúgta, akkor sem igazán szóltak rá. Nem vagyunk merevek mi sem, de nem játszunk az étellel még otthon sem ,nemhogy máshol. Ahogy rászólunk a gyerekre akkor is, ha több tízezres műszaki cuccokat akar rongálni.

Rájöttünk,hogy nincs értelme az ilyen baráti estéknek, mert egész este arra figyeltünk,hogy mit tesz tönkre a gyerek és nem arra,hogy mit mondanak a szülők.

Anyuka ott vallja a szabadon nevelést, hogy minél kevesebbet kell tiltani a gyereknek. Ez az én értékrendembe nem fért bele. Mivel náluk nincs, aki vigyázna a gyerekre, így csak gyerekes esték jöhettek szóba, ezért szép lassan leépült ez a viszony!

2013. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj kicsit megkönnyebbültem, az jó érzés, hogy átérzitek, a morális vívódásomat, az szomorúbb, hogy ti is tapasztalatból.

A fiammal szemben éreztem volna árulásnak, ha szóvá teszem az agressziót,de mindnenhol azt hallanai, hogy mindig tegyük szóvá az agressziót, de akkor sose védje meg magát??

Sajnos, gyomorgörcsöm van amikor találkozunk velük, vajon, most mi lesz már megint:((((( A barátságot viszont nem szeretném ha megszakadna, de egyáltalán nem szólnak rá a gyerekre, sőt amikor kisebb volt a kisfiam és én tettem szóvá hogy a nagyobbik gyerekük agresszív az enyémmel, még ők voltak felháborodva,vagy közölték, hogy pont jó, hogy szokja a bántalmazást,mert mi lesz vele a bölcsiben.???

2013. febr. 27. 10:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja így már értem, magyarul nem a szóvá tétel a gond, hanem hogy a másik szülő nem szól rá a gyerekére. Bántalmazásnak azért nem nevezném a dolgot, ennek ellenére nem hiszem, hogy forszíroznám a kapcsolatot ilyen feltételekkel.

Továbra is azt mondom, igen, szóvá kell tenni az agressziót. Tudnia kell, hogy ezt nem szabad. Ha megütik, szóljon egy felnőttnek, az majd megbünteti a gyereket. Ha nem így történik, lehetőleg kerülöm azt a családot. Oviban, bölcsiben ebből nem lehet baj, mert ott nem lesz divat a liberális nevelés, ebben biztos lehetsz! Aki 25 gyerekre vigyáz, az tuti nem lesz liberális! Ugyanis ez nem működik.... ahogy te is tapasztaltad.

2013. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát az biztos nem egy IQ bajnokok a barátaitok, ha így reagálnak a fiuk viselkedésére.

A lényeg, hogy te mindig a fiad mellett álj!! Érezze hogy vele vagy! És nyugodtan szólj rá a másik gyerekre, ha kötekedig, verekszik. Nehogymár bántsa a te gyerekedet!!!! És ha már ott tart a dolog üssön vissza a te fiad is.

2013. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!