Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Afta gondok. Mennyi idő alatt...

Afta gondok. Mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre délután a 19 hónapos lányom szájába.

Én csak a felső ajkon látom, de az orvos átnézte teljesen a száját. Annyit mondott, hogy még annyira nem terjedt el, de azért gond.

2 napja híg a széklete és sűrűn van, emiatt is vittem el első sorban.

Enni evett, bár nem nagy evő.. de sosem volt az.


Kaptunk rá ecsetelőt, már be is kentem neki rögtön. Eléggé tiltakozott.


Az a kérdésem, hogy napi 3x kell kennem neki a száját. Dörzsöljem is? Vagy elég, ha csak átkenem neki gézlappal?


Illetve, mennyi idő mire elfog múlni neki?


2013. febr. 27. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell neki dörzsölni, sőt elég ha csak fülpiszkálóra teszel rá az ecsetelőből és úgy kened be neki, ha nem irritálja a nyelve vagy a foga az aftát, leghamarabb 2 nap alatt múlik el
2013. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, úgy értem úgy 2 nap alatt hogy 2 nap múlva már nem fog fájni neki, amúgy teljesen 5-6 nap múlva múlik el
2013. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak szokott lenni, kb egy hét alatt gyógyul. Ha még az elején elkezdem kezelni, akkor kevésbé fájdalmas és gyorsabban gyógyul. Elég a beecsetelés, ne dörzsöld, fájhat is neki. Van rajta fehéres sárgás hólyag?
2013. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megrémíszteni, de sajnos aki hajlamos rá, annak mindig elő fog jönni! Az én fiamnak folyamatosan max:2-3 havonta valahol előjön a szájába. Így mi mindig tartunk itthon rá ecsetelőt. Nekem is szokott lenni, nagyon utálatos és fájdalmas dolog. Szopja az ujját, sokat nyulkál a szájjába? Ha igen, ezekről le kéne szoktatni.
2013. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem beteges a lanyom. 19 honap alatt ez az elso betegsege. Mar ha erre lehet ezt mondani.

Sosem nyulkal a szajaba, nem jellemzo ra. 7vegen voltunk jataszohazba. A doki szerint ott szedhetett valamit ossze.

Feher neki, de nem mondanam holyagosnak, se sargasnak. Olyan, mintha kilenne szaradva a szaja belul.

Nem is latok mashol neki, csak a felso ajkan.

Eleg kellemetlen neki es nem is szereti, ha odanyulok.

2013. febr. 27. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne dörzsöld semmiképp, az nagyon fáj neki!

Egyszeri mozdulattal gyorsan kend be az ecsetelővel és ennyi.

1 hét legalább, mire elmúlik.

2013. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma már semmi nem látszik a szájában. Se az ajkain, se sehol.

De ettől függetlenül egy hétig azért csinálom még a kúrát.

Remélem, hogy nem fog visszajönni.

2013. febr. 28. 12:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Az szuper!

És milyen ecsetelőt használtál rá?

2013. márc. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
51%
Azt te már sosem tudod meg..
2017. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
xd
2022. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!