Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Darabokra tört a kisfiam...

Darabokra tört a kisfiam lelke, meddig tarthat ez?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtük a bölcsit (volt benne 2 hét betegség). Mióta nem maradok ott vele (3 napja), nagyon "depis" lett. Itthon nem nevetgél, nem szaladgál, sokat sírdogál, folyton a nyomomban van - ha kimegyek a szobából, riadtan sír és szalad utánam. Esti elalvás után 1 órával felébred és vigasztalhatatlanul üvölt :(

Megszakad a szívem, olyan rossz őt így látni.


Elfogadható ez az első időszakban? Hogy tudnék segíteni Neki?


2013. febr. 28. 09:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban lesz 2 éves
2013. febr. 28. 09:08
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Én kivenném és elgondolkodnék más lehetőségen. Ez így nagyon nem jó, és szerintem ilyen szinten nem is normális, bár biztos sokan lesznek akik szerint minden ok és majd betörik.


Az én lányom az ovikezdéskor volt így. Én kivettem, nem bírtam volna ezt csinálni vele. Fél év múlva simán ment.

2013. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A bolcsiben hogy viselkedik?
2013. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon sajnálom szegénykét! Bizony nem egyformák a gyerekek, van olyan gyermek akinek simán megy a beszokás, van amelyik nem tudja ezt elfogadni, feldolgozni és nem tudják "betörni"! Én is rettentő nehezen szoktam meg az ovit és örök nyomot hagyott bennem lelkileg, fura ezt mondani de ez elkisér egész életemben! Elgondolkoznék a helyedben, hogy inkább kiveszem, kicsi még!!!
2013. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bölcsiben a gondozójához nagyon ragaszkodik, a gyerekek felé még nem nyit, csak megfigyeli őket. Tegnap már reggelizett + ebédelt + elaludt 30 percre. Akkor esik ott kétségbe, ha a gondozója nincs a közelében. Azt mondják, látszik rajta, hogy kell neki a biztonságos felnőtt háttér.

Ha beadom, kb. 10 - 20 másodpercig sír - hallom, mert utána még összepakolom kint a szekrényét.

Ma már átöltözésnél nem sírt, és ő vezetett be kézen fogva a csoportjába.

Itthon reggel ugyancsak sírdogált készülődés közben.


Várom, hátha jobb lesz - hisz' 2-3 napos ez az "élmény".

Ma délután beszélek a gondozónővel.

2013. febr. 28. 09:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bolcsiben nincs gond, akkor hamarosan elmúlik az egész. Tudatositsd benne, hogy menni fogsz érte mindig.
2013. febr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szegények, nehéz ez, tudom:).

Az mindenképpen nagyon jó jel, hogy a gondozó nénihez már ilyen hamar ragaszkodik:). Majd fog játszani a gyerekekkel is, egyelőre éppen "elég", ha a g.nénivel jól érzi magát:).

HAgyj még kis időt neki, és ha nem változik, akkor gondolkodj a kivételen szerintem, 3 hét nagyon kevés idő, még egy felnőttnek sem elég mondjuk egy új munkahelyen, új társaságban.

Otthon pedig szinte természetes, hogy rád van "tapadva", nagyon fontos lenne, hogy amennyire csak lehetséges, légy vele teljes figyelemmel, ilyenkor fokozott szüksége van rád:). Esetleg feküdj mellé, aludjatok együtt amíg elmúlik az éjszakai sírás, simán lehet, hogy a kezdeti feszültséget ő így tudja kiadni magából.

Ami nálunk bejött, az az volt, hogy mindig megmutattam neki, hogy ha uzsonna után a 4esre ér a kismutatató, akkor megyek érte. Mert bár olyan időérzéke nincs mint egy felnőttnek, de ha tudja mihez kötni anya újralátását, akkor könnyebb, azt gondolom.

2013. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ha összeadjuk, akkor igazából ez csak 1 hét, mivel 2 hetet itthon voltunk fülgyulladással.


Megpróbálok én is másképpen hozzáállni, mert szerintem látja rajtam, hogy sajnálom Őt. Megpróbálok nem idomulni az Ő érzelmi állapotához.

Várok és figyelem, hogy jobb vagy rosszabb lesz. De meddig??

2013. febr. 28. 10:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam 2 évesen kezdte a bölcsit november végén, mind a mai napig sír, amikor otthagyom, az alvás 3 hét után jött össze, az evés 2 hónap!, ott sosem mosolyog, ha érte megyek, akkor tljesen rezignáltan fogad, mire hazaérünk akkor kapom vissza a mosolygós, szaladgálós ördögfiókámat. Sajnos ez van, ő neki nehezebben megy, de előbb utóbb csak elhagyja már a sírást is. Sajnos nincs más választásunk, ha nem akarunk éhen halni, akkor szükséges a bölcsi.

2013. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7es vagyok.

Azt gondolom, hogy nem kell takargatnod az érzéseidet, nem kell megjátszanod magad előtte. Nem baj az, ha tudja, hogy anyát is kicsit megviseli a változás(véleményem szerint rosszabb ha azt hinné, anyát nem érdekli a dolog). Természetesen nem azt mondom, hogy jajveszékelve szorongasd minden reggel a bölcsiajtóban, vagy hurráoptimizmust színlelj(azt úgyis megérzi ha nem igazi). Nem. Csak azt, hogy beszéljétek meg, mondd el neki nyugodtan, hogy ő is hiányzik neked, csak muszáj dolgozni menni, hogy legyen vacsora, játék, kismotor, stb. mer' anya a munkáért kap cserébe pénzt, amiből ezeket megvehetitek a boltban. És biztos vagy benne, hogy jó helyen van, mert aranyos a gondozó néni, szereti őt:).

2013. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!