Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ovis, bölcsis kérdést olvatam itt sorra, és ezek alapján úgy érzem rossz anyának vagyok titulálva.


Boldog kiegyensúlyozott családban élünk a férjemmel és a 27 hónapos és 5.5 hónapos lányainkkal.


A nagy jövőhéten kezdi a bölcsit.

Van hely bőven, nem doglozó szülők csemetéi elől veszi el a helyet.Igaz csak délelőtt megy, ebéd előtt elhozzuk,de szüksége van a gyerektársaságra. Eddgi abarátnőmék jöttek,vagy mi mentünk,de ő visszament dolgozni, és a lányom játszópajtás nélkül maradt.


Nem esik nehezemre foglalkozni két gyermekkel, okos, szobatiszta folyékonyan beszél a nagy.


De itt azt veszem észre,hogy azok a szülők,akik bölcsibe/oviba adják a nagyot,már nem is jó anyák:(:(


2013. febr. 28. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Semmi kivetnivalót nem látok a döntésedben, sőt. Az én lányom is 23 hónaposan bölcsibe került, először csak délig, mert nem dolgoztam. De utána mégis egész napos lett, mert annyira szerette és hasznos volt neki. Később ovinál is láttam ennek az előnyét. Másodikkal is így fogom.
2013. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Nincs ezzel semmi baj. De azért bölcsin kívül is lehet társaságot találni.
2013. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy vagy rossz anya! Azt teszed, ami szerinted a gyerekednek a legjobb, végül is te ismered őt a legjobban. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy otthon van a gyerekeivel.
2013. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem a bölcsivel van a gond, mert ha az ember visszamegy dolgozni, akkor ott a bölcsi. A gond azzal van, aki megtehetné, hogy otthon legyen vele, de nem, menjem bölcsibe, mert akkor anyukának sokkal kényelmesebb otthon. Akkor minek kellett neki még egy gyerek?
2013. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Apa, nagyszülők dolgoznak, kisgyermekes szülők dolgoznak(egy évvel idősebb csemeték), játszóház nincs, a játszótér kritikán aluli:(:(
2013. febr. 28. 14:56
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Itt mindenki rossz anya, aki nem teljesen elvakult, fanatikus és gügyög itt is úgy, mint a gyerekének... Ne adj az itteni véleményekre. :) Az a baj, hogy nagyon sok ember jár ide csak gyökérkedni.
2013. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Ha tényleg nem veszel el helyet, márpedig gondolom azt teszik előre aki visszamegy dolgozni, akkor miért ne? Bárcsak nálunk lenne ennyi hely...
2013. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
jut eszembe: ez melyik bölcsi?
2013. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Én nem értem,hogy mióta lett a bölcsi ilyen fekete bárány!

Nekem szinte minden barátnőm, barátom (30 éves korosztály) volt bölcsődés, ahogy én is, mégis felnőttünk sérülés nélkül, nem szeretjük kevésbé az anyukánkat stb!

Nem gondolom,hogy feltétlenül az a jó, amikor valaki azt gondolja,hogy csakis az a jó a gyereknek, ha anyával van 3 éves koráig!

Az én fiam 14 hónapos és hiába igyekszem itthon játszani vele szinte egész nap, látom,hogy már un a gyerek!:) Pedig még nem is olyan nagy! Van gyerekes barátnőm, velük szoktunk találkozni, imádják egymást a picik, teljesen mások, mint amikor velünk vannak otthon! Én hiszem,hogy igenis a gyerekeknek kell a gyerek társaság. Nem mindenhol van baba-mama klub, ráadásul nálunk heti egyszer van 3 órára. Nem minden gyereknek elég ennyi idő más gyerekekkel!

Egyik ismerős azért nem adja be a gyereket, mert a beszoktatáson sírt! Az oviban is sírni fog az elején, ha otthagyja. Sőt még van,aki a suliban is!

Ha van rá lehetőség, és tényleg nem dolgozó szülők gyerekétől veszi el a helyet, akkor nem látom okát,hogy miért ne mehetne bölcsibe!

2013. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 zabmester ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya :)

Különben, bár nem szorosan ide kapcsolódik, de úgy általánosságban mégis, valaha én is elkövettem azt a hibát, hogy az oldal látogatóinak a véleménye alapján ítéltem meg, hogy milyen szülő vagyok, vagyis inkább azt képzeltem, hogy rajtam kívül minden más szülő olyan, mint akik ide írnak, ergo, engem a szülők többsége lenéz, kinéz, gáznak tart, stb. Na ezt nem szabad :D Komolyan, itt egy csomóan játsszák a szuperanyut, közben ki tudja, mi igaz abból, amit leírnak, ez az egyik, a másik meg, hogy még ha igaz is, hát azért nem olyan világban élünk, ahol csak és kizárólag egyetlen elfogadott helyes vélemény/jó döntés/megfelelő módszer létezik.

2013. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!