Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ovis, bölcsis kérdést olvatam itt sorra, és ezek alapján úgy érzem rossz anyának vagyok titulálva.


Boldog kiegyensúlyozott családban élünk a férjemmel és a 27 hónapos és 5.5 hónapos lányainkkal.


A nagy jövőhéten kezdi a bölcsit.

Van hely bőven, nem doglozó szülők csemetéi elől veszi el a helyet.Igaz csak délelőtt megy, ebéd előtt elhozzuk,de szüksége van a gyerektársaságra. Eddgi abarátnőmék jöttek,vagy mi mentünk,de ő visszament dolgozni, és a lányom játszópajtás nélkül maradt.


Nem esik nehezemre foglalkozni két gyermekkel, okos, szobatiszta folyékonyan beszél a nagy.


De itt azt veszem észre,hogy azok a szülők,akik bölcsibe/oviba adják a nagyot,már nem is jó anyák:(:(


2013. febr. 28. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

25 hónapos a nagylányom, 6 hónapos a fiam. A lánykám most meg majd bölcsibe ugyanígy délelőttre mint a Tied, ebéd után elhozom.


Azért viszem mert:

- unatkozik sokszor, sajnos a picur és a házimunka mellett fele annyi időm sincs vele foglalkozni

- ha foglalkozom is vele nincs annyit szabad levegőn, társaságban amennyire szüksége/igénye lenne és amennyit én szeretném

- már nem köti le sokszor a lakás és a négy fal és minden nap ugyanaz a napirend, ugyanúgy rajzolunk, ugyanúgy mesét nézünk, ugyanakkor és ugyanoda megyünk sétálni és játszóterezni (nincs más a közelben, a pici miatt pedig muszáj a szoros napirendet tartani, az etetések stb.)

- a lányom egyszerűen imádja a közösséget, felszabadult, boldog, vidám

- nincs semmi segítségem, nagyszülők vagy dolgoznak vagy nem lehet rájuk számítani, férjem dolgozik

- én két iskolát végzek most egyszerre távoktatásban, muszáj nekem is tanulnom valamikor, így amíg a pici alszik délelőtt van időm tanulni is egy kicsit


Ha valaki emiatt rossz anyának tart kit érdekel? Engem biztosan nem, szerintem Téged se érdekeljen

2013. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
nem avgy rossz anya,nekem még csak egy lassan 2 éves fiam van szeptembertől bölcsi,és ha lesz tesója is ovis lesz
2013. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Érdekesek itt a válaszolók!!! Teljes ellentmondás. Ebben a kérdésben meg az emberek 90%-a lehordta az anyukát!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyáltalán! Minden család, minden ember más! Ha nektek ez így jó, hogy beíratod és ebéd előtt elhozod, akkor az a jó, nem vagy rossz anya! Amúgy ott az egész délután és este, hogy együtt legyen a család, inkább én úgy fogalmaznék, hogy az arany középutat találtátok meg, mert a gyerek igénye a gyerektársaság iránti vágya is ki van elégítve, ugyanakkor a családdal is van. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13-as: szerintem nagy különbség a két kérdés között, hogy ez az anyuka leírta, nem dolgozó anyukák elől veszi el a helyet azzal, hogy járatja a gyerekét a bölcsibe, mert van hely bőven. Ami véleményem szerint elítélendő amikor nem dolgozó anyuka protekcióval vagy szerzett munkáltatóival TÉNYLEG DOLGOZÓ szülők gyerekei elől veszi el a helyet. De itt nem erről van szó, a másik kérdést ugyan végig nem olvastam, de ott lehet, hogy erről volt szó.
2013. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya egyátalán.egy 1,5-2 éves gyereknek szüksége van a saját korosztályára,persze van amelyiknek nem de többségben igen,és ha megoldható akkor jó ha tud bölcsibe menni.A bölcsődék nyilván azt nézik kinek mennyire sürgős,dolgoznak-e a szülők,de ha marad hely akárkit felvesznek legalábbis egy normális bölcsőde így működik.A másik kérdésnél sme értettem a felháborodást,mert lehet az anyuka naiv és azt hiszi azért vették fel a gyerekét mert nagycsaládos,de valószínűleg azért mert maradt hely.Lehet nézik a nagycsaládot abban az esetben ha dolgoznak a szülők,és annyira meg van telve a bölcsi hogy szortírozni kell,de azt nem hiszem,hogy ha anyuka otthon van akkor is előnyt élvezne,vagy a bölcsőde működik rosszul de azt kétlem.Egyelőre csak egy kisfiam van aki bölcsis én mellette tanulok,dolgozom,és ha lesz még gyermekem sem veszem ki majd az oviból hanem ugyanúgy fog járni,mintha nem lenne tesója,csak mondjuk alvás után rögtön hozom 3 körül haza.De attól,hogy egy 2-3-4 évesnek tesója születik neki akkor is szüksége van a gyerektársaságra és nyilván egy pici babával nem lehet úgy biztosítani neki,én teljesen megértem,hogy ilyenkor nem azért adják be őket mert lusták vele foglalkozni.Fiam 16 hónaposan kezdte a bölcsit,muszáj is volt mert mentem gyakorlatra meg nem is voltunk elegek neki meg a délutáni játszóterezések.Imádja bölcsit már az első perctől sosem volt semmi gond,semmi könnycsepp.Szerintem ne aggódj nagyon jó anya vagy akik meg ide írogatnak nagyrészt tele vannak problémával,rosszindulattal és élvezettel bántják a másikat,tisztelet a kivételnek.
2013. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nálunk meg pont azokat az anyukákat szólják meg, aki nem adja bölcsibe a gyereket, és megy vissza dolgozni.
2013. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

Örülök a kérdésednek és a válaszoknak is, mert én is így látom, és így vagyok vele. Kiírtam egy kérdést, abszolut más miatt, és ebből is ez jött le sokaknak, hogy "milyen anya vagyok, hogy nem bírok el két gyerekkel stb stb."


A fiam ment bölcsibe 23 hónaposan, mert mentem vissza dolgozni. 2 hónapra rá kiderült, jön a tesó, de én még mindig dolgoztam (vagyis többet voltunk otthon, mert hol a fiam volt beteg, hol pedig én).

Nyáron nem ment bölcsibe, sőt, mikor megszületett a tesó, akkor sem küldtem, hogy nehogy az legyen, hogy 1 hónap kihagyás után (bölcsiszünet) mennie kell, mert jött a pici. De szeptembertől újra ment, több okból:

- ha elvettük volna a helyet mástól, gondolom megkérnek, hogy ne vigyem, mert tudták, hogy tesó jön, nem csináltam belőle titkot, sőt beszéltem a bölcsivezetővel, hogy hogyan tovább

- mivel 14-en lehetnek egy csoportba, és ők továbbra is 12-en, majd később 10-en maradtak, nem hiszem, hogy annyira fel akarták tölteni az amúgy összeszokott kis társaságot.

- kérdeztem, hogy ebéd után hozzam e el, erre azt a választ kaptam, hogy nem javasolják, mert ebéd után ők mennek az ágyukba és alszanak. Ne zavarjam meg a 20 perces hazasétával stb. Alvás, uzsi, és mehetek érte. Nem az van, hogy ő az első akit beviszünk, és ő jön el utoljára.... sőt.

- Sokkal jobb neki a délelőtt, jobban kifárad a játszásban, és alszik délután, amit itthon nem mindig tudunk ilyen intenzíven megtenni. Hisz van, hogy fél 10-re jutok odáig, hogy a reggelit az asztalra varázsoljam, és akkor én nem is mindig tudok vele enni...

- Az evések itthon csak nyűglődések, harc, hogy egyen, és ne mást csináljon, a bölcsiben mindig mindent megeszik, mint a kisangyal. (nem válogatós egyébként, csak ez is nekünk szól)

- Sokmindent tanul, amit itthon már tud/tudna, azt ott megerősíti, hogy valóban tudja, csak nekünk nem csinálja (pl. az öltözés)

És még sorolhatnám, hogy miért döntöttem így.

A kötekedőknek meg semmi joguk nincsen, mert ha már egyszer felvették a gyereket a bölcsibe és nem az ő jogán vagyok itthon, akkor nem tehetik ki. Márpedig nem rá kapom a gyedet, hanem a tesóra.


A pajtásaival már 2. éve járnak együtt, valószínű, hogy oviba is nagyrészt egy csoportba kerülnek.


Nekem is lelkifurdalásom lett az itteni válaszoktól, amiktől a falnak megyek, hogy rossz anya vagyok, mert nem bírok két gyerekkel. Igen. Minden tiszteletem azoké, akik otthon vannak a kettővel, de ha megtehetem, hogy a nagyobb kicsit bölcsiben van, ahol szeret lenni, ahol fejlődik, akkor miért ne adhatnám meg a kicsinek is azt, hogy egy kicsit csak vele vagyok? Ettől még nem szeretem kevésbé a nagyot, sőt minden porcikámmal azon vagyok, hogy a vele együtt töltött idő tartalmas legyen, és szoktunk csak kettesben, vagy csak hármasban vele is programot csinálni.


De mikor itthon van mindkettő, valahogy nem tudok ketté szakadni, és úgy érzem a picivel a teendők egymást érik, és a nagynak mindig csak magyaráznom kell, hogy miért "mindjárt, csak..." Amit nem mellesleg már ő is átvett, amitől én meg a plafonra megyek... dackorszak kellős közepe, amikor szerinte a falnak beszélek, de nem neki :)


Szóval bocs, hogy hosszú lett, de én megértelek, és örülök, hogy nem csak én gondolkodok így.

Bár a baráti körünkben az összes két gyerekes családban amint lehet bölcsis/ovis lett a nagy... úgyhogy nem tudom én is mit problémázok az itteni superanyukákon.... te se tedd!

2013. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én viszont kérdezek ez a bölcsi kedves kérdező állami vagy magán? ,mert nálunk a állami bölcsikben csak a dolgozó szülök gyerekei járhatnak ,igaz többszörös tuljelentkezés van a környékünkön a bölcsikben .de ha te nem veszed el egy dolgozni visszamenő anyukátol a helyett akor járjon a lányod bölcsibe ,ha te ugy látod jonak.Az én gyerekeim min a 3 járt-jár bölcsibe ,nekem soha nem volt gondom a bölcsikel,jó hogy vanak.
2013. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Állami bölcsi, és van hely tehát nem dolgozó szülők csemetéi elől vesszük el a helyet
2013. márc. 1. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!