Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnám fejleszteni,...

Mivel tudnám fejleszteni, hogy megtanuljon beszélni?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam nem akar beszélni, csak az alapszavakat mondja (anya, mama, tata, nem, gágá= liba, hápháp= kacsa, poca, kotkodács=tyúk, vau=kutya, brumma=maci, egy-két családtagot megnevez, durr=labda, stb). Mindent megért, már egyedül pisil a bilibe, önállóan eszik, iszik.Sokat mondókázunk, mesét olvasok neki.
2013. márc. 3. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Semmivel, egy 2 évesnek pont ennyit kell tudnia.

ja még annyit, hogy ha hallja a kacsát vagy kutyát 8amit ismer) fell kell rá foigyelnie és jeleznie hogy háp háp.


Lányom 2,5 éves most már apró mondatokat mond. de szerintem 3 évesen már rendes mondatokat fog mondani. de 2 évesen pont ennyit tudott. az egyetlen hogy mondókáztok napi 1x egy 10-15 percet, ez lehet evés után a székben vagy ahogy nektek jó.

2013. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem, semmivel, nem "kell" ennél többet tudni ennyi idősen.


Mi 2,5 évesen kezdtük a fejlesztést, de ő akkor még annyit sem mondott, hogy mama, egy szót sem.

2013. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hintázás jó beszédserkentő, de nincs elkésve a kisfiad :)
2013. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra is megtörténhet, hogy elkezd olyan szavakat mondani,amiket eddig nem. Biztos vagyok benne, hogy beszélgettek otthon, mondokáztok és énekelsz a gyerekednek, menni fog :)
2013. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
engem apám úgy fejlesztett hogy állandóan úgy csinált mintha nem értené amit szeretnék, és így kénytelen voltam kimondani :) persze nevetett közben, meg hülyeségeket kérdezett vissza, pl. ha mutattam a pohárra, akkor az összes környékbeli tárgyat ideadta és nézett bután hogy tényleg ez kell? :) 2 éves koromra tisztán beszéltem, lehet hogy ennek köszönhetően, de az is lehet hogy amúgy is hamar beszéltem volna...
2013. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, ha hallja a kutyát ugatni, vagy a kacsát hápogni, jelzi. Mondja: Anya, VAU!

Akkor megnyugodtam, és folytatom a mondókázást és a meseolvasást, majd lehet, hogy egyszer csak ő énekel nekem! :)

2013. márc. 3. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy egyik napról a másikra fog hirtelen beindulni, mint a kislányom. Ő 2,5 éves, folyamatosan beszélek hozzá, séta közben is mindig mondom, hogy mit látunk, hallunk. Nem mondott semmi különöset még 3-4 héttel ezelőtt sem, aztán egyik napról a másikra olyanokat mond, és mondókákat kezd el mondani magától. Hallotta sokszor tőlem, berögződött, és most adja vissza őket szép sorban. Tegnap a boltban voltunk, meglátott sok egymásra halmozott kartonos tejet, és megszólalt: jóságos ég! :-D


Vannak szavak, amiket megtartott magának, sokat elhagyott, és már rendesen mondja (labda = labga, helikopter = hopke, ezekre már a jó szót használja), de pl az óvatost ő úgy mondja, hogy átustá, és így is ragozza, óvatosabban = átustábban. :-)

A ragozás is nagyon jól megy neki, és helyesen használja a többes számot is.

2013. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!