Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt alszik el...

Mennyi idő alatt alszik el napközben a 2,5 éves gyereketek? Hány órát alszik nappal?

Figyelt kérdés

Az én gyerekemnek néha egy óra is mire elalszik, utána pedig 3 órát is alszik (ebből gondolom, hogy szüksége van a nappali alvásra). Esti elalvással nincs gond.

Csak nem értem, miért szenved egy órát a nappali alvásnál.

Hogyan lehetne hamarabb elaltatni?


2013. márc. 4. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:

fektesd később!

Reggel keltsd korán (nálunk ez fél 7 a nagy ovija miatt), délután egykor kidől, mert de. mászkálunk a városban, kifárad. Ha nem alszik, eldumálgat magában az ágyban az engem nem zavar, de 3-kor kelés, ha tetszik, ha nem.

Legyen nappal is töksötét az alváshoz és előtte esetleg mesélj vagy legyen valami levezetés és mondogasd neki, hogy utána alvás. Más ötletem nincs.

2013. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Èn reggel 7-kor keltem mindenképpen és 12-13 óra között megy aludni, de 14-oránál tovább nem aludhat, mert akkor este nem alszik.

változó mikor alszik el.

2013. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

3/4 1-kor.meseolvasás utána kijövök. kb 5-10 perc alatt alszik el. 3 körül ébred.

Este fél 9-kor jövök ki kb 15 perc múlva alszik. 7 körül kel.

2013. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem bölcsis a kicsim és olyan jól beállt nálunk, hogy hétvégén is ugyanígy van az alvás: reggel 8-kor ébred, a bölcsiben délelőtt jól kifárasztják magukat, úgyhogy olyan 13 óra körül már alszanak is, általában másfél órát, nagyon ritka, amikor 2 órát alszik. Délután ugyancsak fontos a mozgás, a sok játék és olyan 21 óra körül már maga megy az ágyába.
2013. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor szokott szenvedni, ha nem fáradt le eléggé,nem voltunk kint sétálni. Mostanában ki tudunk menni, futkározunk is, jól kimozogja magát és kb. öt perc alatt elalszik. Na,fölébredt :) Dél óta aludt
2013. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
korai keltés,ebéd utáni alvás. az a legjobb ha most elkezditek azt a napirendet ami majd oviban lesz. ha 7kor kelted,1-re tuti kifárad. akkor aludjon 3-ig,és este tedd le 7kor.
2013. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Fél 7-kor kelünk órára minden nap. Délben ebédelünk, fél 1 - 1 fele szokott aludni menni. 3-kor muszáj keltenem, mert megyünk az oviba a nagyért. Este fél 9-kor megy aludni (de ekkor nincs is gond).

Nappal fél 1 - 1 között megyünk aludni, 1 órát szenved, mire elalszik. Nem sír, csak fekszik, szöszmötöl, nem alszik, de legalább az ágyban van.

2013. márc. 4. 18:31
 8/10 A kérdező kommentje:

Délelőtt kint vagyunk 1-1,5 órát, de ő nem valami mozgékony gyerek, inkább csak hintázik, álldogál, nézeget, szedeget. Nem futkos szanaszét, nem szeret motorozni se.


Köszi a válaszokat.

2013. márc. 4. 18:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Bölcsis. Este fél9-től reggel 7-ig alszik. Itthon napközben változó, fél és 2 óra között mozog, és van, hogy már ebéd helyett fél12-kor inkább lefekszik, de van, hogy csak du. 4 felé hajlandó elvonulni és/vagy bentmaradnia az ágyában. Általában ha sikerül 2x levegőre mennünk naponta, jobb az alvása is és kipihentebben ébred, de már ez sem tuti recept.
2013. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
Aludjon 3-ig és este tedd le 7-kor. Okos. Biztos elalszik 4 óra ébrenlét után........
2017. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!