Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy óvónő mennyit keres?...

Egy óvónő mennyit keres? Nagyon nehéz annak lenni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ!(:
2013. márc. 5. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Olyan nett 100 körül, de csak 6 órában dolgoznak.
2013. márc. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Ők ugye közalkalmazottak, az szerint bérezik őket, attól is függ, hogy mennyi ideje, hány éve óvónők már. Egy kezdő kb. 90-100 ezer körül kap. Gondolom aki szereti a kisgyerekeket, annak nem nehéz feladat:) Főiskolai óvodapedagógus diploma szükséges hozzá.
2013. márc. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ajánlom, ha elsősorban nagyon szereted a gyerekeket, főleg a kicsikhez legyen türelmed. Egész nap nagy csoport gyereket koordinálni, mindenkire odafigyelni, fegyelmezni, nevelni, szeretni, nagyon szép hivatás, és idegileg nagyon fárasztó, sok-sok türelmet igényel.

A fizetésük a közalkalmazotti bértábla szerint alakul, egy pályakezdő jelenleg brutto 122ezret kaphat, és minél több évet tölt a szakmában, a fizetése fokozatosan emelkedik, minimálisan. Tehát nincsenek agyonfizetve, sőt a munkájuk megfizethetetlen szerintem.

Aki nem erre a pályára való, annak nagyon nehéz óvónőnek lenni, nincs türelme, belefásul, nem bír a gyerekekkel stb.

Aki meg erre a pályára hivatott, és szereti a gyerekeket, sok örömet hoz a munkája.

Ja, és lehet, hogy kívülálló csak annyit lát, hogy 6 órát töltenek az óvódában, de ez a gyakorlatban nincs így, nagyon sok papírmunka is van, amit ezen felül el kell végezni, sokszor hazaviszi a munkáját, fejlesztési terv, nevelési terv, napló stb., tervezőmunka is van, foglalkozásokra készül, ünnepséget, műsort állít össze szabadidejében.

2013. márc. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Anyukám óvónő, nettó 150-et kap, de mar 30 éve a pályán van, es vezető beosztásban.

Nagyon ritka az, amikor csak 6 órát dolgozik. Általában bent marad naplót írni, vagy nevelési értekezletre megy, vagy hiába délutános, ha délelőtt ebedbefizetes van, akkor ott kell lennie délelőtt is. Nagyon jol csinálja, amit csinál, a gyerekek imádják :)


Egy 3 honapos kislány anyukája :)))

2013. márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó barátnőm angoltanítós magánoviban 8 óráért 130-at kap. Fizikailag is munkás, sok türelem kell (a szülőkhöz is), nagy a felelősség és elég zárt a munkaközösség, de sok szeretet, kötődést lehet kapni a gyerekektől.
2013. márc. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Anyukám olyan 120.000 körül keresett, így ment nyugdíjba. Alig várta, hogy nyugdíjas legyen, de nem a gyerekek miatt, hanem a szüleik miatt. 40 év alatt elege lett az anyukákból és apukákból.

Én is ezt látom nálunk az oviban, hogy az óvónők nem a gyerekek miatt borulnak ki, hanem a szülők miatt.

Nem fizetnek csoportpénzt, ha szól az óvónéni, a szülő kiakad. Nem ad megfelelő vastagságú ruhát télen a gyerekre, ha szól az óvónéni, a szülő kiakad. Elkésnek, ha szól az óvónéni, a szülő kiakad. Pedig ezekben a dolgokban az óvónéninek van igaza, mégis a szülő akad ki :S

Úgy sajnálom az óvónéniket néha :(

2013. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A mai fizetésről nem tudok nyilatkozni. Én 7 éve kaptam nettó 70ezret.

4 évig dolgoztam oviban, és otthagytam. 1 évig folyamatosan beteg voltam, de szó szerint. Utána teljesen immunis lesz az ember az "ovi bacikra". Aztán napi 6-8 órában 30! gyerekkel foglalkozni, figyelni, egyéni igényeket kielégíteni. Szinte lehetetlen. Baromi nagy a felelősség, ha valami történik, téged vesznek elő. A főnököm mindig azt mondta fél lábunk a börtönben van. Volt olyan, hogy az egyik gyerek ellökte a másikat - agyrázkódás, kórház.

A szülők külön téma, és ebből ugye 60 db van. Nem múlt el nap, hogy valamelyik, az apró-cseprő gondja miatt le nem ordította volna a fejem.

+ továbbképzése, adminisztráció, értekezletek stb.

Volt olyan, hogy 10 órát voltam benn, dolgoztam.

Fanatikus gyerek rajongónak kell lenni, ahhoz, hogy valaki ezt csinálja.

2013. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőnek számítok, a bruttóm 122ezer és kézbe 87ezret kapok (kapnék, ha nem szúrtak volna el valamit a kompenzációval, így 79ezer folyik be). És ahogy előttem is leírták: lehet, hogy "csak" 6 órát dolgozom (6.5 amúgy ), de az olyan 6 óra, amikor folyamatosan meg kell feszíteni a figyelmed-agyad-ideged. 26 gyerekem van most, szóval 6 órán át 26 felé kell figyelni egyszerre. Lelkileg is elég nagy a nyomás, fizikálisan is kíván azért némi állóképességet. Szóval nem sétagalopp és igen, nagy gyerekrajongónak kell lenni, mert a legrosszabb, legellenszenvesebb gyerek is tőlem függ, rám számít. Néha leköpnek, rámtüsszögnek, megrúgnak, de élvezem. :D Bírónak kell lenni, ha összevesznek, értelmezőszótárnak, ha kérdeznek. Nem nagyon lehet ezt átadni így, de kell hozzá egy adag önbizalom is.


24N

2013. ápr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 looren válasza:
Regi a kerdes, de a mostanival kapcsolatban válaszolok. Az egyik ismerősöm osztrakba óvónő es 530at keres. De tenyleg sok türelem kell.
2016. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Óvónő vagyok. A fizetés elérhető a bértáblában.

6 óra az a munkaidőnk gyerekekkel töltött része. Ezen kívül: csoportnaplót írok, fejlődési naplót írok, dekorációt készítek, rendezvényeket szervezek, fogadóórákat tartok, szülői értekezletet tervezek, tartok. Pedagógiai jellemzéseket ìrok, iskolaérettségi vizsgálatokat végzek. Értekezletekre járok és továbbképzésekre. Nem veszem el az időt a gyerekektől, ezért ezeket mindig a munkaidőmön felül csinálom.Nem sajnáltatni akarom magam, csak bánt, hogy aki leírja, hogy csak 6 órát dolgozunk, annak fogalma sincs erről a munkáró.

2017. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!