Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor tényleg rossz anya...

Most akkor tényleg rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Már most reggel elfogyott a türelmem!!!! 4 és 2 éves gyerekeim itthon. Férjem hétközben nem itthon dolgozik. Hétvégén jön. Várom a 3. babát. Már csak pár hét,vér itt van.

Öltözésnél az egyiküket öltöztetem, a másikuk persze csak akkor hajlandó öltözni, amikor már a reggelit készítem. Persze akkor sem abba a ruhaba, amit előkészítettem - és persze segítsek - pedig már a reggelit csinálnám... Amikor végre készítem elő a reggelit, a kisebb elkezd hisztizni, hogy neki innivaló kell, de nem olyan, amilyet adok, közben a nagyobb még mindig félpucéran szaladgál, hogy segítsek már neki...


Tudom, így borzalmasan hangzik, de nem így van mindig. De nekem ma már reggel elszakadt a cérna.... És csak kiabálnék.... Mit tegyek???? Csak én vagyok ilyen???


2013. márc. 7. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nálam is elszokott szakadni. ha csak ritkán fordul elö akkor kitartás. ha rendszeresen akkor kell valami megoldás hogy könnyebb legyen az életetek.


a könyörgésröl úgy lehet leszoktatni, hogy ha otthon apuka akkor egy hétvégét erre szántok. fogod és kitaláltok egy eseményt amire fel kell öltözni. pl mentek a játszóra. aki nem öltözik vagy nem engedi öltöztetni magát az otthon marad. mivel ketten vagytok így egy marad a gyerekkel otthon aki nem öltözik, a másik meg elmegy a játszóra. (ha egyik sem öltözik fogod magad és otthagyod öket apánalk és elmész shopingolni).

ordítás lesz nagyon erösen, de hétfön mint a kisangyalok fognak öltözni.

ha ezt leküzditek könnyebb lesz.

2013. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most még könnyebb a helyzet annyiból, hogy otthon vagy, de mi lesz, ha már dolgozni fogsz és 3 gyerek hisztizik reggel? Nálunk nincs válogatás, amit kiteszek, vagy megeszi, vagy éhen marad. Idő nincs mindenki kívánságát teljesíteni, pedig mindig igyekszem mindenki kedvébe járni. Az öltözködéssel már sokkal engedékenyebb vagyok, hagyom, hogy a kislányom maga válogassa össze a ruháját, ha hülyén néz ki, az ő dolga. Legfeljebb annyiban szólok bele, hogy az időjárásnak megfelelően legyen felöltözve.

Amúgy egyáltalán nem vagy rossz anya :) szerintem nincs olyan ember, akinél ne szakadna el a cérna egy ilyen reggelen :)

2013. márc. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya. Hormonok, terhesség a két kicsivel, egyedül, nem lehet egyszerű.

Nekem két 2,5 éves ikerfiam van itthon, meg most már 3. hete a lányom is, ő 4 múlt, lassan 4,5 éves.

Ő is, mármint a lány is eljátssza sokszor, hogy ő nem akar öltözni, főleg este fürdés után. Meguntam, és bevittem a szobájába, betakartam és mondtam hogy csak akkor jöhet ki, ha felöltözött. Felöltözik és kijön. :-) De olyan is volt, hogy mondtam neki, hogy beviszem, betakarom és jóéjt, alszik ruha nélkül....kiakadt mikor bevittem, megígérte hogy felöltözik, bevittem a ruhát és tényleg felöltözött. :-) Ezután már csak meg kellett említeni, hogy alszik meztelenül ha nem öltözik, és mint a kisangyal.

De ha kérte hogy segítsek, azt is csináltam, hogy ha mire visszajövök és rajta van 3 ruha legalább, akkor segítek is neki. Büszke volt, mert ugye meg is számolta miből mennyit vett fel.:-)

Meg jót írt az első, ha nem öltözik, nem mentek...

Hisztit meg nem szabad meghallani. :-)

Nyugi!

2013. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért lennél rossz anya? Hogy reagáltál egyébként? Nekem még csak egy 9 hónapos lányom van, de még Ő is kihoz néha a sordomból, így én azt tervezem, hogy (magamat ismerve és azt, hogy nem vagyok a türelem mintaképe, persze ezt folyamatosan fejlesztem és mindenben a lányom mellett állok) nagyobb korkülönbséggel lesz tesója a babánknak. Lehet, önző vagyok, de én úgy érzem, hogy nekem is és akár az egész családnak jobb, ha egy értelmes, kommunikatív, segtőkész, már empatikus képességgel is rendelkező 4-5 éves mellé jön egy baba.... Ő már segíteni akar és anyáskodni, egy anya pedig nem féltékeny.. MOST úgy látom, jobb lenne, ha a lányommal kiélveznénk mindent és megtanítanám erre arra, és csak 3 an lennénk és nem szakítana el a lányomtól egy síró csecsemő, akkor, amikor a legjobban szeretné, hogy ott legyek és homokozzak, mászókázzak, csúszdázzak, vagy rajzoljak Vele... Szóval én szerintem majd a nagylányommal együtt várom a kisbabámat, pár év múlva.


Ezt csak azért írtam le, mert ha nem érzi magát valaki elég türelmesnek, gondolja meg, hogy mennyire fogja bírni több gyerekkel, főleg ha alig van köztük korkülönbség.


Persze ettől még jó anya vagy és élvezheted a babázást, hogy néha kibuksz, csak én ezt nem merném bevállalni, mert nem lennék egyik gyerekemnek sem teljes értékű anyukája, azaz nem tudnám odaadóan kielégíteni minden igényét, hiszen minden felé kell kapkodnom. MÉg most is néha lelkiismeret furdalásom van, hogyha takarítok, rámolok, és a babám a járókában van, hogy Vele is játszhatnék, de mindent szeretek idpben megcsinálni, így a háztartást is. :)))


Szóval nyugi türelem és gondolj arra, hogy ez az időszak is elmúlik majd, később pedig tuti visszasírjuk a nehéz napokat is!! :)

2013. márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te, engem az egy gyerekem sztárallűrjei is kikészítenek (nem jó ez a reggeli, nem jó ez a ruha stb), ha kettő vagy három csinálná ugyanezt, olyan műsor lenne nálunk minden reggel, hogy a tévé közvetítené, ráadásul én nem vagyok már otthon, szóval meg sem engedhetem magamnak, hogy órákig tartson a reggeli készülődés. Szóval nem vagy rossz anya, és ne gondold, hogy máshol másképp van. Minden elismerésem, hogy bevállaltál egy harmadikat!
2013. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!