Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok? Nem szeret...

Rossz anya vagyok? Nem szeret a gyerekem?

Figyelt kérdés
5 éves a gyerekem, elváltam, egyedül nevelem. Sokat hisztizik, reggeltől-estig dolgozom,oviba van, nem sok időm marad. Ha valamit nem engedek meg, mindig mondja, hogy akkor megy az apjához. Kéthetente viszi el. Olyan, mintha nem szeretne engem. Rossz érzés.
2013. márc. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyogodj meg! Biztos szeret. Még azok is szeretik valamilyen szinten a szüleiket, akiket vernek. Szeret téged, ezzel, hogy megy apához csak zsarolni akar. Lehet, hogy azt fogjátok gondolni, hogy még csak 5 éves, azt sem tudja, hogy mit jelent. De hidjétek el a gyerekek többet értenek a körülötük lévő dolgokból, mint gondoljuk. Sok olyan gyereknél kialakulhat ez, hogy akkor majd apa, apa/ anya jobb... ennek az lehet az oka, hogy a szülők akkár tudat alatt is elkezdenek " versenyezni " a gyerek szeretetéért. Ne tegyétek, alapból szeret mind a kettőtöket. Ha legközelebb is ezt mondja, ne figyelj rá, vagy mond neki, hogy jó, ha apánál leszel és ő megengedi, akkor ok, de most az van, amit anya mond.
2013. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kis lurkó rájött, hogy mivel lehet anyát zsarolni. Persze meg lehet őt érteni, hiszen anya és apa külön élnek, nem egyszerű az ő kis élete. Na és ugye az a pár nap apánál biztosan szuperebb, mint a hétköznapok anyával. Ezt ő még nem érti, hogy miért van. Csak azt érzi, hogy anya fáradt és nincs rá ideje. Apa meg amikor eljviszi, ráér csak vele foglalkozni. Összezavarodott. Mást nem tehetsz, mint következetes leszel és az együtt töltött időben próbálsz csak rá figyelni. Most egy kicsit több figyelemre, közös játékra van szüksége. Ha úgy érzed nehéz egyedül megoldani, keress fel egy pszichológust. Na nem azért mert baj van veled, de nagyon jó ötleteik vannak az ötéves dackorszak átvészelésére.
2013. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

:) Nehogy már lelkileg zsaroljon egy ötéves, ne legyél butus! :) Kérdezd meg a papáját, hányszor rí utánad a gyerkő, mikor nála van! Vagy csak egyszer ne lennél mellette, mikor beteg, majd megtudnád, hogy szeret-e vagy sem! Nem vagy rossz anya, ez butaság. Ne is gondolj erre, mert ezzel csak rést ütsz a pajzson.

Egy ötévessel már nyugodtan megbeszélheted, hogy amit nem engedtél meg neki, azt miért nem engedted meg, és igenis mondd el neki, hogy ha erre ő azt mondja, hogy megy a papájához, az neked rosszul esik, és nem szép tőle, hogy ezt mondja, mert nem azt szeretjük, aki mindent megenged, hanem akivel összetartozunk.

2013. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazatok van.


Az a baj, hogy amit én nem engedek meg, azt az apja mind megengedi, és nem érdekli, hogy ez nem jó, csak a gyerek őt szeresse.

2013. márc. 8. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!