Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megrángattam a gyerekem....

Megrángattam a gyerekem. Elítélendő? Ezért most olyannyira rossz anya vagyok, mint ahogyan érzem?

Figyelt kérdés

Őszinte véleményeket írjatok! Nem menteném magam, csak leírom a tényeket: 2 kicsivel vagyok itthon, mert a nagyot nem vették fel oviba. A nagy 4 éves, a kicsi másfél. Ha láttatok még eleven gyerekeket, na, hát ők olyanok. Tisztelettudó a nagy, tehát nem neveletlen, de vérmérsékletéből adódóan rendkívül mozgékony, fáradhatatlan. A kicsi ugyanez, csak a korának megfelelően. Együtt ön és közveszélyesek. A nap minden percében meg vagyok feszülve, mikor kell ugranom szó szerint megelőzni egy-egy balesetet. Teljesen ki vagyok készülve. Mikor kiöntöttem ma a kávémat, irdatlan visítás tört ki. Odarohanok, a kicsi keze a télikert ajtajába zárva, a nagy meg ott áll, és még nyomja is. (Nem látta, hogy a tesó ujja az ajtónál van). Én odarohantam, kiszabadítottam a kicsit, és a nagyot jól megrángattam. Elkezdtem üvölteni, de, mint egy sakál, és újból és újból megrángattam. Egy legyintés is kapott az arcára. Nem pofont, hanem (hangsúlyoznám)pici legyintést, csak, hogy megijedjen. Bár elég rémült volt már szegénykém. Ezerszer elmondtam már, hogy nem nyitogathatják az ajtót. A 4 év alatt egyszer sem vertem meg, talán kétszer csaptam gyengén a pelenkájára. Azóta megbeszéltük a dolgot, "kibékültünk", de elég rosszul érzem magam. :(

Már nem bírtam cérnával ezt a mindennapos pörgést. Segítségem nincs, a férjem este 10 után jön haza. Ti bírnátok?


2013. jan. 11. 16:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
ne csinálj magadnak nagyobb bűntudatot azért a kelleténél. Igen bírni kell, ha bevállaltátok őket, így nem lehet semmi kifogás, ha valaki bántja a gyermekét, de azért ez még nem a világ vége! Ahogy írsz, abból azért az derül ki, hogy rendes, szerető család vagytok, szépen nevelitek a piciket! Van, hogy elborul az ember agya, és nem gondolja át mit tesz! A lényeg, hogy megbántad, és legközelebb biztosan nem fordul elő. Egy legyintésbe még senki nem halt bele. Minket sem ütöttek meg soha életünkben szüleink, viszont bátyámat egyszer felkapták és megrázták, nagyobb korában, mert a kertünk alatt ment a sín, mindig játszhattunk egyedül, szófogadók voltunk, de akkor a sín közelében mászkált állítólag és jött a vonat! Csak elmesélésből tudom :) De a lényeg, hogy nem vagy ettől rossz anya!!!! :) Csak szeresd őket!
2013. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
57%

Magamból kiindulva szerintem ez teljesen normális.


Elítélendő max. akkor lehetne, ha nem éreznéd rosszul magad miatta, helyénvalónak találnád a dolgot.


Noha az én babám még csak 1,5 hónapos, de a kialvatlanság és a sok sírása, nyűgösködése miatt nekem is sokszor majdnem elpattan a cérna.

Nem egyszer volt, hogy ráharapott a sebes mellbimbómra mire én ösztönösen majdnem odaütöttem ahonnan a fájdalom jött.

Persze az agyam hamarabb kapcsolt, mielőtt valóban mozdultam volna, de a gondolat megvolt.

Ilyenkor én is szörnyen rossz anyának érzem magam, vagy mikor nem tudom letenni még egy pisilés erejéig sem, mert rögtön keservesen sír, bizony legszívesebben olyan dolgokat csinálnék vele, amit inkább le sem írok.

Mindez 1 másodpercig fut át az agyamon, utána nagyon megbánom.


Emberek vagyunk véges türelemmel, senki sem tökéletes.

2013. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%

Nem ítéllek el,de azért legközelebb ne tegyél ilyet.Nekem is volt már ilyen.Csak az éli át,akinek szintén eleven gyereke van.Nekem egy gyermekem van egy 2,5 éves kisfiú, de hidd el egy ismerősömnek a két gyerekével ( 4 éves lány és 2 éves kisfiú) könnyebb, volt mint egy egyke fiammal.Ne mondja senki,hogy akinek egy gyereke van,annak könnyebb,nem feltétlenül.

Ha ideges vagy számolj el 5-ig és kicsit nyugodtabb leszel.Nagyszülők sincsenek a közelben?Nagyon nehéz az biztos.

2013. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
31%

Üvöltesz vele, rángatod, pofozod(nevezd, ahogy akarod), csak azért, mert te két gyereket vállaltál, de még egy is sok.


Amúgy nem tragédia, a gyerek elfelejti, ha értelmes, a leckét megtanulja és vigyázni fog az ajtóval. Lelki törést se fog szenvedni. Na de az üvöltéstől eltorzult fejedet megjegyzi. Minden gyerek megjegyzi.

2013. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
320 km-, illetve 70km-re vannak nagyszülők. :(
2013. jan. 11. 17:07
 6/46 anonim ***** válasza:
Nemtudom,hogy én hogy viselkednék hasonló helyzetben. Nyilván, legalábbis szerintem te is másképp reagáltad volna le,ha kipihent lennél,vagy lenne segítséged. Nekem a kislányom 2.5éves,szintúgy eleven,örökké a nyomában vagyok,mert nagyon rosszcsont ördögfióka :) Bár én,bármit csinált,bármilyen rossz is volt,sosem fegyelmeztem erőszakkal.Nálunk egyszer kellett fegyelmeznem,akkor is a sarokba állítottam gondolkodni 2percig,azóta csak mondanom kell neki,hogyha rossz,akkor mehet gondolkodni a sarokba. :) Olyankor rögtön abbahagyja a rosszcsontkodást. Én elítélem, mert engem vertek gyerekként. Pihenj amikor tudsz,a háznak nem kell csillognia,kaját is főzz 3napra,fagyóba eláll és pihenj,olvass,menjetek sétálni. :) és akkor talán a legközelebbi ilyen szitut is tudod higgadtan kezelni.
2013. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
4.! Teljesen igazad van. Sajnos ettől félek én is. :(
2013. jan. 11. 17:08
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

jaj dehogy fogja megjegyezni!!! :)) nem csináltál még ilyet, most megtörtént, többet nem kell h megtörténjen...ennyi....


nem tudom, próbálj lazítani kicsit....

nálunk is ez van 2 gyerekkel, pörgősek a napok és észnél kell lenni mert iszonyat miket tudnak művelni...


ha a férjed haza jön menj el valahova, ha csak a boltba de akkor is :DDD vagy sétálj egyet!!!!

2013. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így ki vagy merülve idegileg. :( Nem ítélkezem, nekem egy szem 14 hónapos fiam van és már most egy ördögfióka. Nagyon aktív és mellé akaratos is. Pont ezért várunk még a tesóval, mert minél kevesebb ilyen jelenetet akarok. :/ Persze ezt ne bántásnak vedd, nyilván nem tudhattad előre, hogy milyen nehéz lesz 2 kisfiúval.

Próbálj lazítani, a takarítás megvár, ne görcsölj rá a dolgokra. Minden jót kívánok!

2013. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
60%

Most vagyok 20 éves. Kisgyerekként amikor annyi idős voltam mint a te gyerekeid általában jól viselkedtem, de ha valami haverom vagy unokatesómmal kerültem össze akkor mindig sírás volt a vége. Olyankor nagyon eleven tudtam lenni és nagyon sok hülyeséget csináltam. Anyukám hasonló cipőben volt mint te, mert apu folyton dolgozott és anyu egyedül volt velünk itthon. Ha nagyon rossz voltam, nem csak megrángattak hanem simán kaptam elég nagy pofonokat. Olyankor mindig elsírtam magam, de néhány órára kihevertem és játszottam tovább csak már értelmesen nem pedig állat módon... Amikor már nagyon rossz voltam anyu beijesztett hogy elmegy itthonról, behúzta rám a külső ajtót, és onnantól már valahogy viszább vettem. A tudat hogy azt hittem képes lenne itthon hagyni mert rossz voltam jobban fájt mint száz pofon.

Nem vagy te rossz anya ne hülyéskedj már! Ahogy írtam én i s kaptam nem egy két pofont meg hasonlót mégis felnőttem, nagyon szeretem anyukámat és nem lettem lelkileg roncs :D

Szóval ne fogd fel így, egyáltalán nem vagy rossz anya emiatt és ne is gondold ezt! Próbáld meg elterelni a gondolataidat, menj ki rágyújtani vagy valami , de ne legyen bűntudatod.

20-f

2013. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!