Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól közelező...

Hány éves kortól közelező ovodába járni?

Figyelt kérdés
idén juliusban tölti gyermekem a 3 életévét szeptembertől ugy tudom kötelező oviba mennie. de most egy ideje már több helyről hallottam hogy ez a törvény csak jövő januártol lép életbe.. akkor most hogy is van ez??
2013. márc. 8. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Jövőre lep életbe a törvény -ha meg nem változtatják. Jelenleg az iskolakezdést megelőző egy évben kotelezo
2013. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jelenleg az év szeptemberétől kötelező, amelyik évben betölti az 5. életévét
2013. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tehát ha most nyáron lesz 3 éves akkor még szeptemertöl nem kell mennie??
2013. márc. 8. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
5. éves kortól, a 3. éves kor amit be akarnak vezetni na az a mese habbal. A törvénybe bele van foglalva, hogy akkor kötelező, ha a gyerek fejlődése veszélybe van otthon. Szóval egyáltalán nem lesz kötelező az ovié.
2013. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2014. Szeptember 1-től kötelező, az idén még nem kell vinned a gyermekedet, csak jövő szeptembertől. Akkor ő már 4 éves lesz. :)

Ja, és persze addig lesz egy választás, néhány törvénymódosítás, viszont nem lesz férőhely az ovikban... :)

2013. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont most hívtam az óvit, amit kinéztem a kisfiamnak, aki most júniusban tölti be a 3-at. Az óviban is azt mondták, hogy nem kötelező vinnem óviba, mert csak jövőre lép életbe a törvény, tehát a kisfiam járhat még egy évet óviba!

Szerencsére!:)

2013. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!