Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitévő legyek, kisfiam nem...

Mitévő legyek, kisfiam nem szeret oviba járni, áttegyem félnaposra ebéd után hazajárósra?

Figyelt kérdés
Eléggé bátortalan,visszahúzódó típus,nem adják neki oda a játékokat,fél elvenni mástól mert némelyik gyerek odacsap neki.Ez rossz hatással van rá,rosszkedvű szomorú,teljesen más mint mikor itthon van hétvégén vagy szünidőben.Szeptemberben kezdtük de javulást nem látok a dolgokon talán még egy kicsit rosszabb is a helyzet.Én dolgozom de egy kicsit nehezen de megtudnánk oldani ezt az ebéd utáni elhozósdit. De vajon jó megoldás ez?
2013. jan. 8. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor sem lenne jobb a helyzet sajnos, ha elhoznád délben. Én kislányomat elhozom, mert nem dolgozom, de így is reggel nagyon nehezen megy, sír is ott az óvodában is és sajnos délután már mondja, nem akar menni. Pedig jó óvóda, szeret ott lenni óvónénik szerint, csak én hiányzok neki. Nekem is midnig mondja, hogy azért sír, mert hiányzok. Talán elmúlik náluk ez az időszak, kislányom is most kezdte a kiscsoportot szeptemberben, akkor viszont rosszabb lenne kisfiadnak, ha vissza kéne állítani, és délután mennél érte.
2013. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mara Acoma ***** válasza:
Sajnos meg kellene neki szokni és kicsit bíztasd, hogy ne legyen ilyen bátortalan. Beszélj az ovónénivel, kicsit figyeljenek rá jobban. Muszáj belerázódnia, mert később, ha ilyen marad, sokat fogják piszkálni suliban is.
2013. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elhozod délben, még annyit sem szocializálódik, mint most. Pedig ahogy leírod, neki pont az kell, hogy kicsit bátrabb, talpraesettebb legyen. Sajnos látok hasonlót a családban is. A kisfiú 4 éves kora óta jár oviba, előtte anyuka nem érezte szükségét, hogy társaságba hordja, még a játszótérre sem. Most 6 éves, de még mindig csak egyedül, vagy nagyszülőkkel, szülőkkel képes csak játszani. Csendes és visszahúzódó. Elég furi gyerek.A mai napig délben elhozzák az oviból. Ott az én fiam, minden lehetőséget megragadunk, hogy gyerektársaságban legyünk, 2 évesen aktívan részt vesz mindenben a többi gyerekkel. Tud együtt játszani, nyitott a világra, igényli más gyerekek társaságát.

Tudom, hogy ez alkat kérdése is. De inkább most erősödjön meg a kisfiad, mint, hogy az iskolában (ahova már kötelező járni) érjék atrocitások. Biztosan nehéz ezt egy anyának, megértelek. Még nem telt el túl sok idő, csak pár hónap. Esetleg próbáljatok olyan kompromisszumot kötni, hogy pl minden pénteken elhozod délben az oviból.

2013. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor hazaviszed és otthon játszotok olyan mint ovi előtt?

Én kisfiam is ilyen volt,bölcsibe meg se mert mozdulni ( ! ) se,nagyon nem érezte ott jól magát,mindig elvették a játékát stb...de itthon ugyanolyan volt.Kitartottunk és meglett az eredménye!!!Imádja a bölcsit!!!Alig bírta ki a karácsonyi szünetet,számoltuk vissza mikor mehet megint,este van,h mondja,h reggel el ne felejtsem felkelteni -nem fordult még elő-,mert ő megy a bölcsibe.Du is később kell menjek érte,mert csak hisztizik,nem akar eljönni.És ha kell szépen,ügyesen,de megvédi már magát.Bár ez sajnos szinte egy évünkbe telt....de mentünk szorgalmasan,mindig beszélgettünk mi volt ott,mindig mondogattuk,h tök jó ott,ott a sok kishaver és azért csak feloldódott :) .Egyet tudok tanácsolni,ha a szíved mélyén nem fogadtad el az óvónőket,akkor ezt próbáld meg megtenni!!!Én se bíztam bennük 100%-ig,mindig volt vmi malőr,de fiam előtt ezt soha nem mutattam ki,de talán mégis megérezte,mert amióta én is teljesen úgy állok hozzá,h jó ott neki azóta kezdett javulni a dolog.

Szerintem az hosszútávon nem megoldás,h délbe elhozzátok.

2013. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vinném haza délben. Egyrészt ha délben hazaviszed, nehezebben szokja meg a társaságot, nehezebben szocializálódik. Másrészt arra is gondolj, hogy délután azért kevesebben vannak valamivel, nyugisabb, könnyebben teremthet kapcsolatot a többiekkel. Időt kell adni neki, bele fog rázódni!
2013. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Meglátjuk mi lesz,még kivárok hátha igazatok van...
2013. jan. 8. 21:30
 7/7 anonim válasza:
kiskoromban én sem szerettem az oviba járni. Ráadásul volt egy óvónéni, akitől a hideg is kirázott.Ő volt valami készségfejlesztő is , ezért gyakran jártam hozzá-beszédprobléma miatt, meg úgy általában a jobb bal ismeretek elsajátítása stb.- , viszont mint említettem, szabályosan utáltam. Tehát minden nap sírtam, hisztiztem, nem akartam ott lenni, anya minden nap megszenvedett mire bementem a kapun. Emlékszek,hogy a legrosszabb az alvás volt és hogy mindig minden feladatot közösen kellett oldani, vagy bevárni egymást. Mindenki azt mondta, hogy visszamaradott vagyok, alkalmatlan az iskolára, és ha be is kerülök épphogy bukdácsolni fogok. Elküldtek pszichológushoz is, mert szerintük a szüleim lelki traumát okoztak nekem. De érdekes módon a probléma, azon nyomban megszűnt, amint elsős lettem. Imádtam/ szeretek (14 éves vagyok) iskolába járni, kitűnő tanuló vagyok, osztályelső stb. Nem tudom ez mennyire hasznos, de remélem azért legalább egy kicsit megnyugtat a tudat, hogy az óvoda másoknak is hatalmas kihívást jelent. :)
2013. júl. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!