Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketeknek születésnapjár...

A gyereketeknek születésnapjára, rendeltek v Ti süttök tortát? Gyerek mit tesz vele 2-3 éves? Belenyul v még meg lehet enni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 22:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is házilag sütöm a cukrászdába pedig veszek rá tűzijátékot és marcipán figurát. Bele nem engedném trancsírozni, de soha nem is akart.
2013. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én sütöttem mikor 1 éves volt akkor is,most is én fogok,most katicabogarat kap.Nem nyúlt bele csak nézte 1 évesen,és megevett egy nagy szeletet.
2013. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

picit off, remélem elnézitek, mert csakis jó szándékból írom:

Pirotechnikusként mondom, azért csak óvatosan a "tortatüzijáték" nevű szikraszökőkút effektű termékkel. Az egy dolog, hogy szép, viszont előfordulhat, hogy az égéssorán némi-nemű szmötyi keletkezik, ami a legtöbb esetben szanaszét szóródik körben a tortára, és vagy le lehet söpörni vagy beleragad a krémbe stb és azt hiszem nem kell elmagyarázni hogy mennyire nem baráti megenni az ilyesmit. Vagy mennyire lehangoló leszedegetni a fél borítást/dekorációt a tortáról...

Másfelől pedig rengeteg balesetet okoz, nem állok neki a hatásmechanizmusát, de mindenkit megkérek, jegyezze meg:

vízzel hatástalanítunk!!!! Akkor is, ha a torta tönkremegy, akkor is, ha a nagyi infarktust kap az intarziás parketta elleni merénylettől stb.

Mert leesik, netán lefordul a torta tetejéről, és ha valami lángol a földön (netán szikrát hányva pörög), akkor örök emberi reakció az oltásra, hogy rá kell lépni, a tüzet ugyebár el kell taposni... ami kódolt viselkedésminta, tehát érthető és sok esetben hatékony is - ám nem ennél a cuccnál. Mert ez, ha rálépnek felrobban.... jó esetben csak átégeti a cipőt, vagy megégeti a lábat, kevésbé jó estben néhány lábujj vagy akár egy térdízület bánhatja a dolgot (főleg, ha nagyobb kaliberű volt a termék).

VAgy félúton hirtelen elhal a szikra és tudni lehet, hogy még "biztos van benne nafta" és nekiállnak piszkálni... nem vicces, ha Géza bácsi megütögeti a gyertyatestet és aztán az hirtelen kilövell mondjuk kb ugyanolyan sebességgel, mint egy pisztolygolyó... esélytelen elhajolni előle úgyhogy Géza bácsi telibe fogja kapni ha annyi esze volt ,hogy oda is hajolt hozzá ha már nekiállt piszkálni.


Nem azt mondom, hogy úúúúnehasználjátok, mert szép meg minden. De ésszel előre végig kell gondolni mi van, ha valami félresikerül. Legyen kéznél víz, és ennyi.


off vége :) és még 1x elnézést, kedves kérdező

2013. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm hsz-at, a torta szuper lett, a tűzijátéknak nagy sikere volt.:)

Tartottam tőle, de semmi olyan nem volt mint amire "off"figyelmeztett.

A kínaiban kaptam 6db tűzijátékot 690-ért, ha mást is érdekel.

2013. márc. 9. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!