Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan nevelsz, ha a gyerek...

Hogyan nevelsz, ha a gyerek hisztizik, ordít, dühöng, mert valamit nem akar?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 24 hós és megőrjít! Ma még semmit nem evett, ha asztalhoz ülünk befeszít és majd megőrül, úgy üvölt. Mit tegyek? Most csinálom a 2. fajta reggelit, tv-t nem nézhet, udvarra ez miatt még nem vittük ki. Úgy érzem csődöt mond minden amiben hittem. Hiába mondjuk neki, hogy ha így viselkedik büntibe megy, egyszerűen csak még jobban ordít. Kistestvért szeretnénk már régóta - cystám van, jelenleg gyógyszereket szedek-, de most úgy vagyok vele, hogy nincs az az Isten, hogy ezt duplán el tudjuk viselni....Már most túlnő rajtunk, olvasom a könyveket, de észrevettem magamon, hogy néha inkább nem erőltetek dolgokat, mert nem bírom amikor üvölt ...kudarcérésem van szinte minden nap. Ti hogy csináljátok? Hogy kezelitek/kezelnétek?
2013. márc. 9. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A lányom szintén ilyen. Most 29 hós.

Én ilyenkor beveszem a "leszarom" tablettát, berakom a szobájába, és ,egmondom neki, hogy kijöhet, ha befejezte.

Lefoglalom magam, aztán ha abbahagyta, jön és azt mondja: anya, befejeztem!

Nálunk általánosan azzal kezdődik a reggel, hogy leeszi a felvágottat a kenyérről, és kér még rá. Képes (lenne) parizerrel jól lakni.

Vegyél egy nagy levegőt, mert még jön egy szep. is!

Most fejlődik ki az ÉN tudata, meg akarja tudni, hol vannak a határok.

Az enyém már kezd ráérezni, mi az, ami miatt bünti van, érti, hogy mit akarok, mit várok tőle.

Csak néha próbálgatja a határait. Itt kell elcsípni, mert később komoly gondjaitok lesznek!

2013. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy mi is jól csináltuk, amikor ma elkezdte az ordítást, beraktuk a szobájába és hagytuk vagy 5 percig. A baj az volt, hogy csak felerősödött benne a düh és szinte hüppögött, alig akart levegőt venni. Aztán az ölemben kicsit megnyugodott. Viszont mikor megint asztalhoz ültünk, újból belekezdett...szóval lehet, hogy minden ilyen alkalommal be kellene vetnünk a büntit? Köszönöm amúgy a válaszodat!
2013. márc. 9. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Beküldöm a szobájába 22 hónapos fiamat,és addig nem jöhet ki még le nem nyugszik,2szer már annyira belemerült a hisztibe,hogy ez sem hatott rá akkor langyos zuhany alá beraktam rögtön észhez tért,és abbahagyta.
2013. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy a vígasztalással neki adsaz igazat, szinte bocsánatot kérsz.

A gyerek nem buta, csak kicsi!

Ha pozitív visszajelzést adsz a helytelen viselkedésre, nem tanulja meg, hogy nem szabad neki, sőt! még jobban csinálja.

Én voltam kicsiként rettentő hisztis.

Kaptam apukámtól egyszer-kétszer egy pohár hideg vizet a nyakamba, ha már vörösödtem.

Dupla büni volt, hiszen kellemetlen dolog a hideg víz, plussz át kellett öltöznöm, amit utáltam.

Néhány alkalom után elég volt megkérdezni tőlem: "hozzam a poharat?" és abbahagytam.

Nem lettem lelki sérült, nem félek a víztől, apámtól. Tudom, hogy nem volt igazam, így visszagondolva, és hálás vagyok, hogy apám visszafogott.

2013. márc. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem elég hisztis lányom,igaz eléggé fel van kapatva.Ami az én hibám,de addig változtatok rajta amíg tudok.Neki van bünti széke.Ha hisztizik akkor oda ül,amíg abba nem hagyja.Bocsánatot kér,puszit ad,és mintha mi sem történt volna.
2013. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

http://www.youtube.com/watch?v=-9qryE26Lj0


Érdemes megtekintésre! :)


Kitartás! Következetesség! :)

A hisztire nem kell reagálni. Mint ha semmit sem mondana olyankor. Néha nehéz megállni, de érdemes. Amit úgy kér, nem kapja meg, soha. Pakolássz olyankor, és soha semmilyen szinten ne reagálj a zsarolásra, mert ez az. két éves, kitapasztalta, hogyan manipulálhat. De te vagy az erősebb, és a felnőtt!

2013. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!