Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisfiam májusban lesz 3...

Ha a kisfiam májusban lesz 3 éves, akkor csak ősztől mehet oviba? Vagy már tavasszal elkezdhetne járni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely, mehet tavasszal.
2013. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tavaly április-májusban beírattad, akkor elvileg járhat, ha csak most fogod beíratni, akkor szeptemberben kezdhet.
2013. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam áprilisban lesz 3 éves. Nekem azt mondták az oviban, hogy akkor kezdhet áprilisban, ha van hely a mostani kiscsoportban, de erre kicsi az esély. Végül is úgy döntöttem, hogy jobb lesz neki szeptemberben kezdenie, mert a mostani kiscsoport szeptemberben már középsőcsoport lesz, ami szerintem túl gyors lenne a fiamnak. Jobb lesz egy teljesen új csoportban kezdenie, így egyszerre szoknak össze a gyerekek, nem egy összeszokott társaságba kerül újként.
2013. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy kérdésben kérdést teszek fel, de az utolsó meg tudná nekem mondani, hogy miért kell 1 évvel hamarabb beíratni a gyereket?

Csak mert itt olvasom én is, hogy most be kell írassam ha azt szeretném, h jövőre járhasson, és soha nem érkezik rá válasz, hogy MIÉRT?

2013. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak
2013. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Idén áprilisban lesz a fiam 3 éves, most is iratom be, idén. Tavaly nem is engedték beíratni, mert augusztus 31-ig nem töltötte be a hármat, sőt abban az évben egyáltalán nem, mert ugye idén tölti. Nálunk olyan túljelentkezések vannak az óvodákban, hogy semmi értelme előbb beiratni, mert nincs hely, csak egy előbeiratás féle van, de azt mondták az oviban, hogy az nem jelenti azt, hogy fel is veszik a gyereket az oviba.
2013. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Nem egy évvel kell hamarabb beíratni. Csak általában az óvodákban április-májusban vannak a beíratások a következő nevelési évre. Tehát most májusban íratod be a 2013/2014-es évre. Mint az iskolában. Ott is áprilisban van a beíratás, mégis szeptemberben kezdődik az iskola...

A 2012/2013-as nevelési évre 2012 májusában kell beiratkozni, akkor is, ha a gyerkőc csak 2013 elején tölti a 3-mat.

Innentől az óvodától függ, hogy felveszi-e (nálunk annyian vannak, hogy nem kezdhet év közben senki), ha van hely, akkor felveszi és akkor kezdhet, ha betöltötte a 3-mat.

2013. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak szeptembertöl mehet mert május az utolso honap juniusban mær évzárok vanak nyáron osszevont csoportok vanak,illetve 1 honapra be is zær az ovi,kislányom is májusi,de meg sem fordult a fejembe hogy májusba mennyen ooviba majd szeptemberben megy .nálunk május elején van a beríratás.
2013. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sok helyen van férőhelyhiány.

Mi közel két évvel korábban jegyeztettük elő (mert jelentkezési sorrendet tartanak); egy évvel az óvodába kerülése előtt már nem volt hely arra az évre, mikor ő kezdett.

2013. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha az én gyerekem 2014 júniusában lesz 3 éves, akkor nem most azaz 2013-ban kell beíratnom, hanem 2014 tavaszán.

Jól értem?

Elnézést, hogy értetlenkedem.

2013. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!