Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Helyesen viselkedik vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,akinek van egy kislánya.Rossz anyagi helyzetben vannak,gyesen van.A szüleinél lakik.Az egész gyesét a gyerekre költi,magának semmit nem vesz.Már van 2 szekrény ruhája a kislánynak,nagyon sok játéka is.Akkor is azt mondja hogy neki még kell ez az.Ami nem kell azt is megveszi neki.Abba a ruhába jár amit már vagy 2-3 éve vett.Az össz ruhatára amit az utcán hord az 2-3 nadrág,2-3 felső és ennyi.Szerintetek ez normális?vagy már beteges?
2013. márc. 14. 13:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az a beteges, hogy ezzel foglalkozol és még ki is írod ide.
2013. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem túlzás.
2013. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
73%
Már miért lenne beteges? Kevés pénze van, abból mindent megad a gyerekének, magától pedig megvonja az új rucikat, ennyi. Te kis tünci-bünci vagy, neked ciki lenne régi holmiban kimenni az utcára? De paraszt vagy!!
2013. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki mert jó bnőmről van szó,és segíteni szeretnék neki.De ha te nem tudsz értelmes véleményt írni,akkor minek írtál ide?ilyen nőket...
2013. márc. 14. 13:58
 5/33 anonim ***** válasza:
74%
Én is inkább a gyerekeimnek veszek meg valamit, minthogy minden nap más ruhában járjak, hogy a hozzád hasonlóak ne szóljanak meg.
2013. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
És ezzel segítesz rajta, hogy itt azt írod róla, hogy beteges meg nem normális??
2013. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk van elég pénzünk. Mégis egyetlen egy gatyám és 2 db pólóm van, mert ezek jönnek rám. Nincs nekem időm magamnak vásárolgatni, és őszintén szólva nem is nagyon érdekel a dolog. Rendszeresen mosom őket, ha kell minden nap.
2013. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%

Én is inkább a gyerekeimnek veszek meg mindent.

2-3 nadrág bőven elég szerintem, nekem sincs több, de nem érzem magamat emiatt rosszul.

2013. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
Egy Anya ezt másképp látja, én is inkább a kislányomnak veszek ruhát, mint magamnak :) Ha ennyire zavar a barátnőd sorsa, vegyél neki pár ruhát :)
2013. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%

Én meg azt mondom, hogy mint mindenhol, itt is meg kéne találni az arany középutat. Előre leszögezem, hogy nincsenek szerencsére anyagi gondjaink, a gyerekek mindent megkapnak, amire szükségük van. De! Bemondásra nincs játék véve. Vagy bármi fölösleges dolog. Nem azért mert sajnálom tőlük, hanem, hogy tanulják meg értékelni, amijük van. Ruhát is annyit veszek, amennyire szükség van, ha valami tönkremegy, akkor pótlom. Na jó, azért van, hogy meglátok valamit, és megveszem, mert annyira aranyos, pedig nincs rá feltétlenül szükség. De ez nem mindennapos, és nincs 2 szekrénnyi fölös ruha otthon. Hozzáteszem nem csak a gyerekeknél, nálunk sem.

Játékra visszatérve, így is annyi játékuk van, hogy felével sem játszanak, pedig csak szülinap, névnap, karácsony, húsvét alkalmával van ajándékozás.

Azzal sem értek egyet, hogy a gyereknek mindent, rólam meg lefoszlik a ruha. Ez hülyeség! Persze, hogy előnyt élvez a gyerek, de nem kell minden hónapban új ruhatár neki, hogy ne férjen bele néha egy-egy új ruha. Az nem tünci-bünciség, hogy nem akarok a lehányt, agyonmosott, formátlan ruhában járni. Aki ezt csinálja, az csak mártírkodik, hogy legyen miről panaszkodni szerintem.

2013. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!