Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek férjem helyesen...

Szerintetek férjem helyesen viselkedik?

Figyelt kérdés
Amikor babát vártam, megismerkedtem vele. Azt mondta, hogy ő szeretne összeházasodni, nagyon szeret. Akkor volt munkája. Mielőtt megszületett a baba, akkor elbocsájtották. Azóta nem talált munkahelyet... Ideköltöztetett minket az apja mellé, mert ez egy ikerház és az egyik fele a férjem nevén van. A rezsit kompletten az apja és a felesége fizetik, mert ugye nincs munkája a férjemnek (aki elvileg pedig folyamatosan keres). Nekünk csak 50 ezer forint a bevételünk a baba után. Enni átjárunk az apósékhoz. Van egy törlesztőrészletünk, ami utolsó előtti hónapban 24 ezer volt. Após azt mondta, karácsonyra az az ajándéka, hogy kifizeti. Mindig halogatta, és igazából máig nem fizette ki. 5 ezret fizetett be belőle. Legjobb megoldás lenne, ha részlet fizetést kérnénk, de azt 5 ezer forint ellenében lehet kérni. De aztán már jött a következő havi törlesztőnk is, az 15 ezer forint. (mert a másik ebben a hónapban ért véget, az pont lejárt, azért kevesebb mostantól. A fűtésünket fizetjük mi, ami havi 15 ezer forint. Viszont elvárják (teljesen jogosan) az apósomék, hogy fizessük ki a villany ránk eső részét. Viszont én nem tudom a baba pénzéből még azt is finanszírozni. Az 7 ezer forint lenne havonta. Múltkor kölcsönkért, 7 ezret, hogy most nincs pénze (apósomnak, reggel odaadja). De az volt vele a szándéka, hogy oda sem adja, így vonja le villany árát. Szerintem ez nem szép dolog tőle, főleg, hogy tudja, hogy csak a baba pénzünk van másrészről meg igaza van. És akkor adta vissza, amikor már nem tudtunk fűteni, mert nem volt rá pénzünk, átjött és érezte, hogy hideg van. Én baba mellett még tanulok, most fogok továbbtanulni, érettségizni ( betegség miatt 2 évem nekem anno elment az iskolából) Az én szüleim azért nem hajlandóak segíteni ilyen téren, mert a férjem mindig talált tanfolyamokat, amiket ha elvégez, akkor lesz munkája. Ez a szüleimnek 100 ezer forintjába került, és egyik sem sikerült a páromnak. És így is tankolják a párom autóját (mert a kisgyerekkel bármi történhet, mindig kell, hogy legyen autó szerintük) és a pelenkától a tápszeren keresztül, a ruhákig megveszik a kisgyerekemnek. Csak pénzt nem adnak (nem is kérnék), mert nem biznak a férjemben és a családjában (már szerintem bennem sem) Lényeg, hogy a babapénz elmegy egy hónap alatt kompletten, csak nem tudom, hogy ez igy jó-e, vagy mit kéne tenni? Leszámítva, hogy a férjemnek munkát találni, mert arra lennék kíváncsi, amig ez a helyzet van, addig hogy látjátok?
2013. febr. 16. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát most erre csak azt tudom írni, hogy a párodnak nagyon sürgősen össze kellene szednie magát, és nem apósékra támaszkodni! Tök jó hogy segítenek, de azért mégis... Ő se várhatja el hogy eltartsanak titeket! Én szégyellném magam a helyében, hogy eddig nem vállalt el valami fusimelót, vagy bármint csak hogy legyen pénz!
2013. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Már bocs, de ilyen helyzetre én nem vállaltam volna babát, de mindegy, nem ez volt a kérdés.

Titeket tulajdonképpen, most félig apósodék tartanak el, amihez nekem pofám nem lenne. Mi is anyósomékkal élünk, de teljesen külön háztartásban, a mi részünket mi fizetjük (bolt, tisztálkodó szerek, mosószerek, saját dolgok, gyógyszer, gyerekünk szükséges dolgai, stb.), a számlákba pedig beleadunk. És ez mellett, ami munka van a házban, ház körül, abba szintén belesegítünk.

A férjed pedig felnőtt ember, aki felelősséggel tartozik a családjáért, főleg ha van hiteletek is, így jó lenne elmennie dolgozni. Egy férfinak sokkal könnyebb munkát találnia, mint egy nőnek. Sok ember azért nem talál munkát, mert nem akarja alább adni. Pedig van olyan helyzet, ahol már alább kéne. Van nagyon sok segédmunkás állás, se végzettség, se gyakorlat nem kell hozzá, csak dolgozni akarás. Vagy biztos a közeletekben is van hipermarket, ahol akár árufeltöltőnek is el lehet menni. Meg hát írtad, hogy mennyi tanfolyamot elvégzett. Hát akkor miért nem megy el bennük dolgozni?

És lehet hogy ez kegyetlenül hangzik, mert nyilván én is tisztában vagyok vele, hogy milyen nehéz a mai világban elhelyezkedni dolgozni, de ha az ember a saját végzettségével nem tud elhelyezkedni, akkor muszáj tényleg alább adni és ha kell, akkor egy takarítói vagy mosogatói állást elvállalni, hogy ne a mások nyakán éljem, meg hogy alapból megéljen.

2013. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

A férjed egyszerűen lusta.

Nem tudnátok a Te szüleidhez költözni? Mármint a Baba és Te...

2013. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor babát vártam, megismerkedtem vele." Ez azt jelenti, hogy terhes voltál valakitől, ő pedig feleségül vett??? Érdekes szitu. Ha így történt, azt hiszem túl sok reklamálni valód nincs. Fedél van a fejetek fölött, és a nagyszülők eltartanak benneteket.

A férjednek dolgoznia kellene, akár a saját, akár más gyerekét neveli. A "babapénz" elsősorban a gyerek szükségleteire van, nem arra, hogy munka nélkül lődöröghessen az apja.

Arra azért kiváncsi lennék, hogy ha nem mész férjhez, most miből, hogyan élnél, érettségi, és szakma nélkül? Ha a szüleid vállalták volna, hogy eltartanak gyerekkel együtt, akkor kár volt férjhez menned, hogy idegen emberek jóindulatára legyen bízva a megélhetésetek.

2013. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem azért tettem fel a kérdést, hogy lefitymálásokban részesüljek, hanem tanácsot szeretnék kérni. Értem ezt a: Örülj neki, hogy van fedél a fejetek felett, ha nem a saját gyerekét neveli stb... megjegyzésekre. van egy adott szituáció, az érdekelne, mit lehet kihozni belőle. Ennyi erővel elgondolkodhatom azon is, mit csinálnék, ha nem lenne gyerekem. De teljesen felesleges, mert van, és meg se fordul ilyesmi a fejembe. Te jó ég! Mi lenne, ha ... Három öreganyám volna?!
2013. febr. 16. 11:19
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Menj el/vissza Te dolgozni, apuka meg maradhat gyesen.
2013. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszadó.

Sajnos ezzel is problémák vannak. Császárral szültem a babámat, később szövődménye lett, lényeg, hogy újra meg kellett engem műteni egy hónapja. Mivel az apósomékhoz átjárunk enni, (kb egy héten kétszer, férjem talán valamivel többször), ezért össze szoktam a konyhát pakolni főzés után, eltakarítok mindent ( apósomék 6-an vannak), szóval számomra hatalmas konyha, rengeteg elvégzendő melóval. 2-3 óra, mire pikk-pakk rendbe lehet vágni. Vagyis amióta volt ez a műtétem, az´ta kicsit több, mert még hamar fáradok sajnos és az álldogálástól fáj a sebem, mintha ki akarna szakadni, vagy nem is tudom. Orvos azt mondta, ez normális, hát ugye még várni kell. Csak apósom a férjemnek mondja mindig, hogy miért nem segítek nekik többet a háztartásba ( a mi házunkba mindig rend van meg tisztaság, rendben tartjuk, de az ő részük mindig szalad...) csak nem érti meg az apósom, hogy még azért nem tudok most úgy pakolni, mint előtte. Bár még nem is említettük neki, de azért gondolhatná. A másik, meg a fiának (férjem) egyszer nem mondja, hogy pakoljon össze a családi étkezések után össze a konyhába, nem tudom, miért csak én, pedig férjemnek sincs fontos elfoglaltsága. Úgyhogy én most májusig nem tudok dolgozni. Egyébként iskolába járok, az utolsó évem, most fogok érettségizni (írtam, hogy csúsztam éveket - sajnos). Májusba az érettségi lesz, aztán utána tudnék elmenni dolgozni. Viszont addigra már gyeden leszek. Mert akkor lesz egy éve, hogy szüleim bevontak a vállalkozásukba (amihez egyébként semmi közöm). És az ugye duplája lesz az eddigi folyósításnak, amit kapok, 100 ezer forint környékén. Szóval el tudnék mellette menni, ha nem jelentenek be. Ha addigra sem talál munkát, akkor valószínűleg az lesz. Bár amikhez volt szerencsénk, nem nagyon jelentgetik be az embereket :\

2013. febr. 16. 11:36
 8/18 A kérdező kommentje:
mármint apósom a műtétről tud, csak azt nem mondtam neki, hogy azért most utána én sem bírok annyi mindent csinálni, mint előtte. meg azért a kisgyerekkel is foglalkozni kell, bár az még megoldható lenne simán.
2013. febr. 16. 11:38
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartalak lefitymálni, csak egy adott szituáció általában magában hordja a következményeket is. Ahhoz, hogy egy 3 tagú család egy kisbabával normális körülmények között tudjon létezni, a "babapénzen" kívül szükség van legalább egy stabil bevételre, jövedelemre. Egyikőtöknek tehát munkába kellene állnia. Azt ti tudjátok,hogy melyikőtök mihez ért, vagy ott ahol éltek, erre melyikőtöknek van nagyobb esélye?

Esetleg mindketten is dolgozhatnátok, ha apósék hajlandók vállalni a pici gondozását.

2013. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Uhh szegénykém :(

Alkalmi meló, segédmunka sincs a környéken? Mármint nem Neked, a férjednek gondolom :)

2013. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!