Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónő megjegyezte, hogy...

Az óvónő megjegyezte, hogy láttja megszültem és annyit tud nekem javasolni, hogy vagy vegyem ki az oviból a 3 éves fiamat, vagy pedig ezentúl délben legyek kedves érte menni, elvárhatja ezt?

Figyelt kérdés
Mosolyogva mondta,de igen nyomatékosan,mihez tartás végett ,azt mondta,hogy meglátom sokkal jobb lesz az úgy,ha ráhallgatok.
2013. márc. 14. 15:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Egész nap maradhat a fiad, aludhat ott, ha tetszik ez az óvónőnek, ha nem. Ahogy neked kényelmes, és ahogy a gyerekednek jó, úgy csináld.

És azért nézz körül, hátha találsz másik oviban kedvesebb óvónénit, aki szívesen látja a kisfiadat egész napra is akár.

2013. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
És is nemsokára szülök, a lányom 3 éves. De eszem ágában nem lenne kivenni őt az oviból, bárki is "javasolná". Jobb az mindenkinek, ha ott van. Neki is, itthon nem tudnék annyira foglalkozni vele, mint ott teszik, plusz a sok gyerek. Ne ijedj meg tőle, nyugodtan járasd a gyereked oviba, egész napra.
2013. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is mondott ilyet az óvónő , 5 hete születem , és akkor ! Szerintem csak azért , mert akkor egy gyerekkel kevesebb lenne . Én megmondtam neki , a szemébe , hogy felejtse el , meg hogy ki ő , hogy megmondja nekem , hogy én mit is csináljak a saját gyerekemmel mikor vigyem mikor hozzam el az oviból ?! Megértette azóta nem ..

Mondd meg neki , hogy felejtse el , azért vidd haza hogy a kicsit felébressze , és unatkozon otthon egyedül !

2013. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem várhatja el. És el ne kezdj neki magyarázkodni. Vidd a gyereket rendesen és kész. Ha még egyszer szóba hozza, határozottan mondd meg neki, hogy egész napra megy a gyerek és zárd rövidre a témát.
2013. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem kérhet ilyet, és ha neked jó így, ne is hallgass rá.Nálunk is így lesz, én május végére vagyok kiírva, és a két és fél éves lányomat, már most felvették az oviba, mivel van hely, szobatiszta, és az óvónő is mondta, hogy sokkal jobb lesz így nekünk, addigra beszokik, mire a kistesó jön, egész nap ott van, így könnyebb lesz a picivel.

És ha a te fiad meg már betöltötte a 3 évet, akkor Isten őrizz kivenni az oviból, neki már ott a helye a közösségben! Ha meg problémás ez az óvónő, én néznék másik csoportot!(ha van persze)

2013. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk, ha anyuka otthon van a kistesóval, délben el KELL hozni a nagyot az oviból.

Állítólag itt ez így van 40 éve.

2013. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 sumergo ***** válasza:
65%
Nálunk is így van az oviban, mert kevesebb az ágy, mit a gyerek.....A lányom még nem ovis, csak másik anyuka mondta.
2013. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Ilyet nem kérhet, és várhat el. Sokkal nehezebb lesz utána visszaszoktatni a normális rendre. A másik, hogy én csináltam ezt egy hétig, hogy mentem a nagyért délben és mindhárman kikészültünk, mert éppen a Picit elaltattam, már kelthettem is fel, hogy menjünk a nagyért, és nem tudtam sehogy sem összehozni a napirendet, hogy mindkettőnek jó legyen. Szóltam, hogy ez nem jó nekünk és marad a nagy aludni. Mellesleg a lányom akart is ott aludni, mindig sírva hoztam el, hogy nem aludhat ott. Szerintem ne hagyd magad, nem tud mit tenni, ha felvették akkor nem rakhatja ki és ilyen nincs, hogy csak délig maradhat. Barátnőmnek is megmondták, hogy vigye el délbe a gyereket, de barátnőm mondta, hogy egyedül van otthon a picivel és nem tud érte jönni, és kész. Szerintem ezt normálisan meg lehet beszélni, hogy szeretnéd, ha maradna egész nap, és kéred a megértésüket, hiszen egész napra vették fel és Te erre számítottál.Egyedül vagy otthon és nem tudsz érte menni. Ha pedig gondok lennének én beszélnék az Igazgatónővel, hogy tegye át olyan csoportba a gyereket ahol maradhat egész nap mert ebben a csoportban megkért a gondozónő, hogy ne maradjon. Szerintem ha normális az Igazgatónő szépen megbeszéli a gondozónővel ezt a helyeztet. Kivenni semmiképpen ne vedd ki, hiszen 3 éves, oviköteles lesz elvileg, ha a törvényt behozzák, vagy lehet már él is, nem tudom ezt most...
2013. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is van kistesó,nem kell hzahoznom délben a nagyot.
2013. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Sehol nem KELL hazahozni, csak van ahol szabálytalanul ilyet követelnek a pofátlan óvónők és van ahol birka módon ennek eleget tesznek a tudatlan anyukák.
2013. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!