Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 12 hónapos kisfiam egy-két...

12 hónapos kisfiam egy-két falat után kimászik az etetőszékből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hónapokban sokmindent kipróbáltam, de igazán semmi sem jött be. Korábban, a kislányomnál nem ismertem ezt a problémát, ő nyugodtan evett az etetőszékben. Kérem, hogy csak azok írjanak, akik ismerik, és megoldották ezt a problémát, vagy van jó ötletük, mert míg nem voltam benne én is "szigorúbban" kezeltem "elviekben" meg "tanácsok szintjén" a dolgot. Köszönöm.
2009. szept. 15. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az volt a baj,hogy belecsapott az ételbe.Minden szó hiába való volt.A végén megfogadtam egy idősebb kolléganőm tanácsát.Amikor rendetlenkedett,rászóltam,hogy egyen rendesen,mert elveszem tőle az ételt.Amikor nem használt,kivettem a székből,megmosdattam és bevittem a szobába,az ebédet kihagyva.Másnap megismétlődött,de harmadnap már minden rendben ment.Iga,a sírását elkellett viselnem,de az eredmény megérte.
2009. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerős. A problémával megküzdöttem. Azóta azonban csak etetőszékben tud végigülni etetéseket.

Énekeltem, mondókáztam, beszélgettem vele végig. Nem hagytam egy percre sem unatkozni. Aztán elővettünk érdekes tárgyakat nézegetni, pl. krumplinyomó - ezzel el volt akár 5 percig is, és evett közben. A játékok már nem kellenek, de a folyamatos beszélgetés, esetleg zenehallgatás azóta is kell neki.

Hallottam olyat is, hogy volt aki a tévé elé ültette és úgy falt a baba. Ez azért már nem helyes szerintem, csak hát végső esetre írom.

2009. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!