Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen "kell" felismern...

Mennyi idősen "kell" felismernie a kisgyereknek az alapszíneket?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 17:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%

3 éves elmúlt a fiam,mire megtanulta

Karácsonyra logico primot kapott,és azzal tanítottam neki meg a színeket.Előtte mindent kipróbáltam,nem érdekelte,így nem is tanulta meg.ezen nagyon csodálkoztam,mert ő elég fejlett értelmileg,de a színek egyszerűen nem érdekelték

2013. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Az én fiam januárban múlt 2,5 éves. Én mindenféle módszerrel tanítottam és tanítom most is a színeket, legjobban az autókat és a csipeszeket szereti. Teregetésnél, mindig elmondom, milyet adott, kérdezem tőle is, vagy kifejezetten valamilyen színű csipeszt kérek. Ha komolyan veszi, akkor megy a 4 alapszín, de sokszor, bele sem néz a dobozba, csak kivesz egyet, és kajánul vigyorog. Ha mondani kell, akkor minden piros. Eleinte minden sárga volt, aztán meg kék, most a piros van soron. Szerintem hamarosan jön a zöld is. Szóval, még nem megy neki tökéletesen. Majd megérik ez is idővel, addig is rendszeresen viszem magammal teregetni, úgyis szereti.
2013. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves. Még nem tudja, pedig tanítom neki úton útfélen és egyébként nem buta. Már arra is gondoltam, hogy színtévesztő lesz.
2013. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
2.5 évesen tudja az alapvető sineket megkülönbözteti, felismeri hogy sötét vagy világos e a szin 20 ig elszámol 10 ig angolul ugy hogy nem tanitottuk neki
2013. márc. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan tudom, hogy mire oviba kerül ismerni kell az alapszíneket, tehát 3 éves kor. De az alapszín az a piros, a kék és a sárga.
2013. márc. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


A kiskönyvbe 4 éves státuszon kérik.

2013. márc. 19. 11:04
 17/26 anonim ***** válasza:
10.15-ös szerintem a zöld is alapszín, de ez mindegy. Annyit azért megírhatnál, hogy ha biztosan tudod, hogy 3 évesen tudnia kell, mi történik azokkal a gyerekekkel, akik nem tudják, nem veszik őket be az oviba??? :-)
2013. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk a kiskönyvben leírt "követelményekre" nem adok túl sokat, elég érdekesek. Pl. a 3 éves státusznál azt írják, hogy nappali szobatisztaság kialakulóban, és csak a 4 évesnél szerepel, hogy kialakult, holott 3 éves kortól már mehetnek óvodába, ahol viszont már elvárás a nappali szobatisztaság, sőt még az is, hogy a délutáni csedespihenő alatt se pisiljen be. Szintén 3 évesnél írják, hogy főbb testrészeit megnevezi. Ezt pedig már a 1,5-2 éves gyerekek többsége is simán tudja. Bár akkor még lehet nem nevezik meg, csak kérdésre elmutogatják. De ha már 2 évesen elvárják az önálló evést, meg hogy rövid mondatokat alkosson (szintén kiskönyv), akkor nem értem, hogy a testrész megnevezése miért csak 1 év múlva kötelező.

Szóval lehet, hogy csak 4 évesen késik a színeket, de gyakorlatilag 3 évesen már illik felismerniük és mondaniuk minimum a 4 alapszínt. És ahogy az itteni válaszokat is elnézem, a legtöbb gyerkőc tudja is. Még nincs elkésve a kislányod, ha sokat mondogatod neki, meg olyat játszotok, amikkel a színeket gyakoroljátok, simán tudni fogja néhány hónapon belül.

2013. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Még 1x leírom, talán már 3x-ra. Engem most nem az érdekelt, hogy kinek hány évesen ismerte a gyereke a színeket, hanem hogy mikor kell.

Kislányom nemhogy 2 évesen nem számolt 10-ig magyarul, angolul (ami egyébként nem is értem, hogy hogy van kapcsolatba a színekkel), hanem nem is beszélt. Most is csak szavakat mond és így nem is várom el, hogy mondja a színeket.

2013. márc. 19. 12:27
 20/26 anonim ***** válasza:
Te arra kérdeztél rá, hogy mikor ismeri fel, ez nem egyenlő azzal, hogy mikor mondja is ki. Pl. ha kéred, hogy mutasson rá a kék kockára, akkor rámutat, tehát felismeri, csak nem mondja ki. Másrészről a színek is csak szavak kimondva, tehát lehet gyakoroltatni azt is, hogy mondja ki. Végül is már lassan 3 éves lesz, igenis elvárható, hogy próbálja utánad ismételgetni a szavakat.
2013. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!