Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen "kell" felismern...

Mennyi idősen "kell" felismernie a kisgyereknek az alapszíneket?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 17:38
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Igenis elvárható? Ez nem így működik, hogy elvárható, hogy mondja utánam. Vagy szerinted igen? Gondolom a te gyereked hamar beszélt és nem tudod milyen az, amikor ez nem így van.

Én arra kérdeztem rá, hogy mikor kell felismernie, nem kinek mikor ismerte. Te írtad, hogy mondja is ki.


Még egyszer köszönöm mindenkinek.

2013. márc. 19. 13:42
 22/26 anonim ***** válasza:
Igen, elvárható, hogy ennyi idősen megpróbálja utánad ismételni a szavakat. És ezt mondom úgy, hogy az én fiam sincs éppen toppon a beszéd terén. Amúgy is mindent kicsit később kezdett el az átlagnál. 2 évesen a baba, mama, fa, meg még egynéhány egyszerű szó szerepelt csak a szótárában. Mondta is akkor a védőnő, hogy adunk még fél évet, és ha nem történik nagyobb változás, akkor érdemes lenne korai fejlesztőbe vinni, mert ott valami tornával serkenti tudják a beszédközpontot, és jó eredményeket érnek el ott a gyerekek. Utána még 2-3 hónapig szinte semmi fejlemény nem volt, aztán azért megindult a dolog, úgyhogy végül is nem került sor a fejlesztőre. Sokat gyakoroltunk, kértem, hogy ismételje utánam a szavakat, mondókákat tanultunk, ilyesmi. És igen, 2,5 éves korára felismrete, és el tudta mondani a színeket. A piros akkor még pifu volt, a rózsaszín meg ruzsazsa, de legalább próbálkozott. Most lesz 3 éves, és bár önmagához képest sokat javult, azért még mindig el van maradva a kortársaihoz viszonyítva. Szóval egyáltalán nem zsenigyerek csak mert tudta a színeket 2,5 évesen. Minden gyerek másképp fejlődik, van aki gyorsabban, van aki lassabban, ezzel nincs semmi probléma, nem jelenti, hogy gond lenne vele. De azért közel a 3-hoz már nem kellene ennyire ráhagyni azt, hogy nem beszél. És ezt most nem rosszindulatból jegyeztem meg, hanem inkább segítő szándékkal, és mert tudom milyen ez. Nem volt egyszerű nálunk sem, nem ment egyik napról a másikra.
2013. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy zseni az, aki tudja 2,5 évesen, de a kérdésem továbbra sem az volt, hogy kinek mikor tudta, hanem hogy mikor kell tudnia.

Nincs ráhagyva és nem is gondoltam, hogy rosszindulatból írtad. Védőnő, orvos, napközi, ahova jár azt mondják, semmi baj, mindent megért. Nem mindent mond utánam, csak azt, ami neki tetszik.

2013. márc. 19. 15:05
 24/26 anonim ***** válasza:
Azért az is ad egyfajta támpontot, hogy kinek mikor tudta a gyereke. Persze vannak szélsőségesebb esetek, de a nagy átlag így is észrevehető.
2013. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. A fiam kb egyidős a lányoddal, és bogarat is ültettél a fülembe, ezért megkérdeztem a bölcsis gondozónőjét. Azt mondta, hogy bölcsiseknél, nem követelmény még, de ne izguljak, mire oviba megy-tehát 3 éves korára-tudni fogja. Szóval nincs lemaradva a gyerkőcöd. Remélem megnyugtattalak.
2013. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszi, igen megnyugodtam :-).


Tegnap, az apjának a 4 alapszínt hibátlanul megmutatta, többször is, ez nem lehet véletlen :-)

2013. márc. 20. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!