Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lesz ebből valaha szobatisztas...

Lesz ebből valaha szobatisztaság? Fogalmam sincs mit csináljak?

Figyelt kérdés

3éves múlt 2héttel a lányom,de alig haladunk a szobatisztasággal!:(

Igaz belepisil a bilibe,de csak úgy ha ráültetem,magától soha nem szól.:( Kakálni csak a pelenkába hajlandó ha bilire teszem inkább visszatartja,és akkor kakál ha ráadom a pelenkát.

Nagyon elszomorít már ez a helyzet!!!:(((



2013. márc. 18. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

tudom, hogy nem egy a kettő, de én most üveges bébiételről próbálom átszoktatni 1 évesemet.

Nem egyszerű.

De mindig az lebeg előttem, hogy csak nem fog 10 évesen is bébiételt enni :)

Idő kérdése és türelem. Szerintem hamarosan rá fog jönni magától, h jobb dolog a bili.

2013. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez haladás. Idővel majd szólni fog, addig meg pisiltesd lefekvés előtt, felkeléskor, ha mentek valahová, kétóránként. Nagyon jó, ha szól, hogy kaka lesz és akkor kapjon pelenkát. Fog ez menni, ne erőltesd, nehogy szorulása legyen.
2013. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az időm és a türelmem is fogytán van már!:( Mehetett volna oviba amint betöltötte a 3évet,de e miatt nem vették fel.

Ráadásul 20kg,és lassan már felnőtt pelenkát kell rá venni!:(

2013. márc. 18. 18:46
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem szól ha kakilnia(pisilnie) kell,én veszem észre ilyenkor bilire teszem de nem kakál bele,mihelyst ráadom a pelenkát már be is ment.
2013. márc. 18. 18:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már teljesen jó. Hord napközben pelenkát? Mi is itt tartunk, az én kisfiam áprilisban lesz 3, én napközben már hónapok óta nem adok rá pelust egyáltalán, néha elküldöm pisilni, ha látom rajta, hogy kell neki (toporog meg hasonlók), vagy ha olyan az alkalom, pl. séta előtt. Nagyon ritkán van már baleset, megszokta. Sőt, néha már szól is, de ez egyelőre ritka. Kakilni ő is csak pelusba tud.

Egyébként tegnap voltunk vendégségben, és a jelen lévő négy 3 évesből csak az enyém nem volt pelusos. Úgy tűnik, ma már tényleg egyáltalán nem ritka, ha valaki ennyi idősen még nem szobatiszta.

2013. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
hűha, akkor nagy gyerek! Liberóból van 7-es és 8-as méret is. Nagyobb gyerekekre, az nem jó? Nekem a kicsi addig nem pisilt-kakilt egyáltalán bilibe, míg totál nem vettem le a pelenkát. Aztán vagy 15* bepisilt, bugyiba kakált, de látta, hogy pelenka nincs. Csak éjjelre. Addig hiába téptem a számat...
2013. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hord pelust napközben. Próbáltam már pár napig hogy nem volt rajta napközben,de abszolút nem zavarta hogy tocsog a pisiben,vagy kakás a lába!:(((
2013. márc. 18. 18:54
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen nagy gyerek,106cm és 20kg.:) Tudom hogy van liberoból 7-es 8-as méret,7-est hord de ez is sokat átázik!

Kész anyagi csőd,és a bugyipelenkák még drágábbak.

2013. márc. 18. 18:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne adj rá pelust napközben.

Az én lányom 2.5 éves.Egy hétig bepisilt bekakilt a bugyiba,aztán hirtelen szobatiszta lett.Kb 2 hét alatt nappal és éjjelre sem kell már pelus.

2013. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor az a megoldás, hogy leveszed róla a pelust, és nem adod fel pár nap után. Nagylány, tudja, mi lenne a feladat, de addig nem fogja megerőltetni magát, amíg úgyis kap pelust.

Egyébként megértem az elkeseredésedet, nálunk is voltak mélypontok, főleg, amikor olvastam itt a sok sikersztorit, hogy egy hét alatt szobatiszta lett a gyerek, meg hasonlók. Az enyém nem volt ilyen. Úgy tűnik, a Tied sem az, nem egyformák.

Majd pár hónap múlva olvasd vissza a kérdésedet, meglátod, mosolyogni fogsz rajta. :)

2013. márc. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!