Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog valaha, , hangosan"...

Fog valaha, , hangosan" jelezni ha ki kell mennie? Vagy leshetem mindig hogy mit csinál?

Figyelt kérdés
van egy 4hónapos,Bichon Havanese kiskutyám,és bár nagyrészt szobatiszta,napi 1-2 baleset becsuszik.tudom h nemtudja visszatartani,stb,sokat néztem utána, de a gond h nem jelez.a jelzése annyibol áll h esetleg odamegy az ajtohoz.de ezt sajnos nem látom a nap 24órájában,és igy hiába várom a jelzést!
2012. jan. 9. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Be kell állítani vagyis ha minden nap ugyanabban az időben vagyis majdnem ugyanakkor viszed ki akkor megszokja és beáll neki is, alkalmazkodni fog. Vissza fogja tudni tartani, de amíg kicsi becsúszhatnak a balesetek.
2012. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-2 óránként hordom ki,játék,evés,alvás után rögtön.mégis előfordul h em nézek oda és bumm:S nem bántom mert el is bujik utána,tudja h rosszat csinált,pedig nem volt érte ütlegelve,max hangos szó.ha jelezné valahogy,semmi probléma nem lenne.pl reggeli wckor kétszer is kakil,de utána behozom és fél órán belül ujra vinnem kell,különben az ajtó elé csinál.este szintén.napközben ien már ritkán van.de ez kb 5hete megy igy.
2012. jan. 9. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Enni rendszeresen kap?

Mármint nálunk a reggeli 7kor van, estebéd fél5, vacsi 9kor. Utána mindig megyünk ki és baleset csak az első 1-2hétben volt, de az is csak pisi, mikor napközben nem tudtuk kivinni.

Valahol láttam ilyen ajtó kilincsre akasztható jelző játékot kutyáknak amit könnyen meg lehet tanítani használni, ha már hangosan nem is jelez magától. Nem nagy szám egy kötél vagy egy hosszú plüss, amire csengők vannak varrva és ha azt megráncigálja, akkor ugye csilingel.

2012. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Nem biztos, hogy hangosan fog szólni. Van kutyám, aki odajön hozzám és az ölembe hajtja a fejét. Innen tudom, hogy ki kell engedni. Másik kaparja az ajtót, a harmadik meg mereven nézi a kilincset, hátha kinyílik magától. Figyelni kell a jelzéseikre.
2012. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy fog hangosan jelezni, vagy nem. De ezt már szerintem elmondtuk egy 4 hónapos havanese-vel kapcsolatban, ott nem hitted el? :D
2012. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát attol függ a kaja,h ki van itthon.órára pontosan nincs behatárolva.csak annyi hogy reggel,dél körül és este.bár az esti az 6kor szokott lenni.köszi a válaszokat.Akiteki,ameik Neked csak ,,nézi a kilincset", nem csinál be ha nem veszed észre,mert épp nem az ajtó felé van dolgod?

Utolsó: ugyanaz voj csakhogy igazán ,,értelmes" választ tőled nem kaptam.feltettem a kérdést ujra hátha olyan is ír aki segit.ők máris többet segitettek,mint hogy ,,vagy jelez vagy nem".

A normális,segítőkész válaszokat továbbra is váron.az eddigieket pedig köszönöm!:)

2012. jan. 10. 08:11
 7/11 anonim ***** válasza:

De hát ez az igazság :) Vagy rászokik a kutya, vagy nem, nem lehet előre megjósolni, mint ahogy azt sem, hogy szeretni fog-e úszni, vagy akar-e majd verekedni más kutyákkal. Ezek nem olyan dolgok, hogy ránézel, és megmondod, milyen lesz. Írtam technikát, amivel rászoktatható lenne, de nem két nap alatt.

A kiskutyák becsinálnak, ezzel jár kivétel nélkül mindegyik. Bevállaltad, takaríts.

2012. jan. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én bullmacim néha nyüszög, amikor ki kell mennie, néha pedig szimplán hallom, ahogy lefekszik a bejárati ajtó elé, nála sem alakult ez még ki teljesen... :)
2012. jan. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Nem biztos, hogy becsinál. Volt kutyám, aki addig visszatartotta, hogy öklendezett.

Előbb-utóbb csak arra nézek és látom, hogy bámulja a kilincset. :))

2012. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az de durva!=D hát remélem majd alakul.=)

Nekem nem gáz,jo azt nem mondom h imádok takaritani utána,de sokkal több az örömöm a kutyusban,mint a bosszuság.sose hittem h igy lehet szeretni egy ien kis ,,padlocirkálot"!=D oké h a 2 kinti sem nagy kutya,de anno ugy voltam mint mások h a szobakutya nem kutya.tévedtem!=) a mielőbbi szobatisztaság a család többi tagja miatt lenne jo.ezért igyekszem sok infot gyűjteni.köszi az eddigi válaszokat!=)

2012. jan. 10. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!