Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, hogy az óvodában...

Az normális, hogy az óvodában koszos tányérban kapják a 2. fogást?

Figyelt kérdés
Ha épp főzelék van vagy vmi olyasmi amihez mélytányér kell, akkor beleszedik a levesesbe, mert nincs annyi tányér. Én mondtam viszek saját tányért, el sem kell mossák csak tegyék a szekrényünkre, elintézem. A válasz, hogy meg kell tanulni a gyereknek alkalmazkodni különböző helyzetekhez, de mivel nincs háború, nem éhezik, ő úgy alkalmazkodik, h nem eszi meg. Nem ehhez szokott, mi mosogatunk itthon, ráadásul nekem sem lenne gusztusom..

2013. márc. 19. 06:39
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
40%
Nekem se lenne kedvem ùgy megenni . Még úgy se ,hogy a levest es a pl.főzeléket egy kanállal. nálunk amugy ugy adtak h a fozeleket is lapos tanyerba (persze annak is volt pereme ,de nem olyan mint a melynek ).. Es amugy nem normalis .
2013. márc. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%
Világ életemben a leveses tányérból ettem a másodikat és még mindig élek. Miért lenne gusztustalan? Ha te ettél belőle előtte is, nem látok ebben semmi kifogásolni valót. Ez már nálam a kényeskedés kategória, de nem vagyunk egyformák. Viszont igaza van az óvónéninek, hogy a gyereknek is meg kell tanulni alkalmazkodni. Éhen halni nem fog és ha éhes lesz úgyis megeszi.:) Szerintem ebből nem kellene ilyen nagy ügyet csinálni.
2013. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem mondom,hogy teljesen normális,de nem is tragédia.Ettől függetlenül szülőin megbeszélhetitek ha ennyire nincs pénze az ovinak + tányérokra akkor dobja össze a szülök,mindenki hoz egyet vagy 2-öt és máris megvan a + tényér,megjegyzem szerintem nálunk is egy tányérból eszik a levest és a főzeléket,de ezért még sose senki nem szólt.
2013. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%

Ez minden óvodában így van :) teljesen kikaparjak a leveses tányért, szinte semmi sem marad benne. Es így van. Ő evett belőle :) mikor en kicsi voltam, emlékszem, akkor is így volt. Anyukám óvónő, náluk is így van :)


Egy 3 honapos kislány anyukája

2013. márc. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
30%
Jaj, ez akkor is így volt, amikor én jártam oviba. Már akkor is a gyomrom forgott tőle. Sajnálom, hogy 25 év alatt mit sem változott ez a gyakorlat. :(
2013. márc. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
70%

Én is megdöbbentem mikor anyósoméknál voltam vendégségben anno és ugyanabból a tányérból ugyanazzal az evőeszközzel ették a 2 fogást... Nekem ez nem volt szimpatikus, sose csináltam így. Szerencsére ennek ellenére az ovis korú gyerekeim nem undorodnak, megszokták hogy az oviban úgy van és ennyi. Ha éhesek esznek, ha nem fogukra való akkor nem.:(

Mondjuk ennek nem örülök annyira, de nem az egymás után szedés miatt nem esznek néha/gyakran (a lány jobb evő a fiam kevésbé) .

De egyébként megértelek hogy undorít. Az is várható volt hogy az oviban ilyen külön kéréseket hogy külön tányér nem teljesítenek. Nálunk se szoktak ilyen extra dolgokat megcsinálni :(

2013. márc. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
Ez nálunk is így van.Le lehet pontozni,de nekem nincs ezzel bajom.27 gyerek van a csoportban,fogásonkét annyi tányért elmosni,ami ebédnél ugye 54 lenne.Nem semmi annyit elmosni,mert ebéd után kismillió dolga van a dadáknak,meg csinálni az ágyakat,mosogatni,előkészíteni az uzsit,azután szintén mosogatni.
2013. márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Én óvodában dolgozok nálunk külön tányérban adjuk a levest és a második fogást. Viszont mi itthon gyakran a levesesből esszük a másodikat.
2013. márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
79%
Még annyit a dajka feladatáról, hogy az edényeket (amik nagyobbak mint egy 4 éves gyerek) azt is el kell mosni még akkor is ha széné van égetve. Egy óviban nem egy csoport van ha nem 3-8 az annyiszor 2x25 tányér= jobb nem is kiszámolni. És lehetne sorolni a többi más munkáját. Szóval szerintem légy egy kicsit elfogadóbb.
2013. márc. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdezö, bizony ez sok helyen szokás van ahol nem csak a fözeléket van ahol mindent ugyan abbol a tányérból eszik.


Régen mikor gyerek voltam és ezzel szembesültem megkérdeztem anyukámat, mi miért eszünk külön tányérból. Anyukám elmondta, hogy nagymamám szolgáló volt egy nagyon gazdag családnál, és ott tanulta meg fiatal lányként, hogy különtányér, kanál, kés villa, mindig leülünk enni, és még olyan ételeket is amik egy falusi családnak drága volt. Mindig szépen megterített asztalhoz kellett leülni stb...

De máshol más szokások vannak.


szerintem is egy gyerek ezt megszokhatja, ha a tányér teljesen üres és nem a leves maradékra teszik rá akkor nincs ezzel semmi baj.

2013. márc. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!