Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális egymás után 3 üveg...

Normális egymás után 3 üveg antibiotikumot adatni egy 2,5 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

kisfiamnak sajnos tüdőgyulladása,hörghurutja,és középfülgyulladása van.A doki felirt neki egy supraxot,ami tegnap el is fogyott,viszont a fül-orr gégész megállapitotta,hogy középfülgyulladása is van,ezért még 10 napig szedje.1 üveg 4 napig elég,igy 2 üveg ugye 8 napig.Azt mondta a háziorvos,felir még egyet akkor.Kérdeztem tőle,hogy az utolsóból(3. üvegből),akkor csak 2 napra elegendőt adjak?Azt mondta nem,adjam be az egészet,nem baj az ha 12 napig szedi....

Normális/kell ennyi (3 üveg) antibiotikum egy ilyen kicsi gyereknek?Volt valaki ilyen helyzetben hogy egymás után 3 is kellett?Ráadásul úgy megy a hasa 3 napja mint a viz,mondtam is a dokinak,azt mondta az antibiotikumtól valószinű,de nem baj,adjam neki...Hiába adom neki a smectát,ugyanúgy megy szegénynek,úgy néz ki a fene mint a majomnak már....olyan vörös :( A probiotikumot természetesen kapja.

1üveggel még nem váltottam ki a supraxból,1-et már beszedett,ma kezdem a következőt neki.Nagy bajt csinálnék ha a 3. üveggel nem adnám neki?


2013. márc. 8. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyi baja van, magától nem múlik el, és ha nem kezelik, csak rosszab lesz!

Én beadnám!

A hasmenésre adj nemi széntablettát, és olyan ételeket ami fog, rizs. Burgonya, ropi, pogácsa..


Lányom is volt hogy 10 napig szedte az antibiotikumot+ hurut oldót+ orr csepp+ Aerius szirup

2013. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi.Enni szinte nem is eszik....az édesség az menne,de azon nem élhet mindennap... spiropentet is szed,azt is 2hétig még,attól meg nem alszik már 4napja délután....
2013. márc. 8. 17:49
 3/17 anonim ***** válasza:
Hú szegény... inkább szedje végig amit mondtak a tüdőgyulladás önmagában sem vicc nemhogy ezzel a másik kettővel együtt:((( Jól kifogta szegény:( Én végig adnám.
2013. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3 as vagyok egyébként mi is hasonlóban vagyunk spiropent miatt amit írsz de még"csak" 4 napja szedjük az antibiotikumot. (középfülgyulladás) és semmi étvágya a lányomnak emellé.:(
2013. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszi.Akkor adom neki,csak úgy félek,még egy felnőttnek is sok,nemhogy egy ilyen kicsi gyereknek...

Amúgy ezek mellé még orrmandula gyulladása is van,amit ki kell venni....ez még "hab a tortán"....

Ma voltunk a dokinál,azt mondta már javult.Egyébként tegnap elvittük egy tüdőgyógyászhoz,aki azt mondta nem hall semmit,nincs tüdőgyulladása,de mellkas röntgentre időpontot 2 hét múlvára adott...úgyhogy azt se tudom most akkor van-e vagy nincs tüdőgyulladása,de hogy 2 dokiból egyse birja elküldeni egy röntgenre...nem hiszem el...

2013. márc. 8. 17:54
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mennyit kell szednie ml-ben egy nap? Csak mert mi is épp suprax-ot szedünk és 7 ml/nap, de már most látom, hogy tovább lesz elég, mint 4 nap. Az én lányom 18 kiló és 5 éves. Én sokallom, hogy egy üveg suprax elfogy 4 nap alatt. A lányomnak egyébként tüszős mandulagyulladása van és arra kb. 10 napig kell szednie az antibiotikumot. Tehát az, hogy ti is kb. addig szeditek nem baj, de első blikkre nagyon hamar elfogy egy üveg.
2013. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
10 ml-t kell szednie,reggel-este 5-5 ml.Ő 22 kg,104 cm,bár nem tudom ez befolyásol e valamit,vagy inkább a betegség fajtája/súlyossága miatt kell ennyi.Kereken 4 nap alatt fogyott el egy üveggel.
2013. márc. 8. 20:42
 8/17 anonim ***** válasza:
Jaaa így már értem. Szerintem nem súlyosságtól függ, nekünk amikor antibiotikumot írtak, mindig is a súlya döntött, hogy mennyit írt fel neki. Jó nagy fiad van! :)
2013. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Viszont akkor én úgy gondolom ezért kell a 3 üveg. Az antibiotikum kb. 3-4 nap, amire egyáltalán hatni kezd. De ettől tovább kell szedni egy kúrát, olyat még nem hallottam, hogy 4 napig. A minimum a 6 nap, de pl. mondom a tüszős mandulához 10 napig kell szedni.
2013. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kislányom szedett 4 fajta antibiotikumot 1,5 hónap alatt. Elsőre 5 napos, utána pedig 10 napos kúrák voltak. Neki húgyúti fertőzése volt. Én is elgondolkodtam hogy nem adom be neki, de aztán beadtam. Nagyon féltettem, alig evett, szó szerint úgy kellett az innivalót is beleerőszakolni, pedig az húgyúti fertőzésnél nagyon fontos.


Ez 2 hónapja volt. Most neki is tüdőgyulladása volt hörghuruttal. Megint antibiotikum, Spiropent és még 2 gyógyszer, 2 fajta pipa és 2 fajta gyógyszer inhalátorba. meg persze az állandó gyógyszerei, mert asztmás.

Azért azt nem értem, mi az hogy 2 hét múlva kap időpontot röntgenre. Mi megkaptuk a beutalót, bementünk a kórházba és meg is csinálták. Még aznap vissza kellett vinnem az orvosnak. Nem tudod elvinni maszek alapon? Azért ez nagyon nem játék.

2013. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!