Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Asztmás gyerekek anyukáihoz...

Asztmás gyerekek anyukáihoz lenne pár kérdésem. A singulairt használja valakinek a gyermeke?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiam kiderült hogy asztmás,a singulair granulátumot irták fel neki állandó gyógyszernek,meg a ventolint napi 3x.

A singulair-ról kérdeznék,mert azt irja a tájékoztatója,hogy ezt nem lehet folyadékban elkeverni,hanem 1 kanálnyi szobahőmérsékletű,vagy hideg puha ételben,pl rizs,almaszósz,ilyenekben kell elkeverni.Na most a fiam ezeket amúgysem eszi,és nem tudom lehet e pudingba keverni,vagy egy kis teába?Nagy bajt csinálnék ha folyadékba keverném neki?Nem tudom miért nem lehet folyadékban,hisz ezeket a granulátumokat amúgyis abba szokták.


2013. márc. 19. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ventolin miért kell napi 3 szor?

nekünk flixotilde-t irtak, napi 2 befujás, erről a granulátumról nem hallottam

2013. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

van rágótablettába is ez,de azt még sose kapott,félek nehogy megfulladjon,ezért a granulátumot választottuk.

A ventolint is az asztma miatt kapja,a fulladásos köhögésére.Napi 3x2 puff kell neki,2 hétig mindenképp,még vissza nem megyünk kontrollra.Utána meg kiderül hogyan tovább,javult-e,rosszabodott-e,kell-e változtatni a gyógyszereken..stb.

2013. márc. 19. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:

inkább kérdezd meg h a flixotilde-t nem-e kaphatja a granulátum helyett, jóval könnyebb lenne mindkettőtöknek.

Mielőbbi gyógyulást!

2013. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam is kap napi 2X flixotide-ot,ventolint csak ha beteg,plusz kapja a singulaire-t.Amiota kapja,nem alakult ki fulladasos rohama.Granulatumban kapta,tobb mint egy evig,joghurtba keverve este.Eleg maceras volt,mert nem mindig akarta megenni.Ize semmilyen,csak nem kivanta minden este a joghurtot szegeny.Volt,h gyumolcspurebe kevertem.Eleg belekeverni egy par kanalba,puding is lehet sztem,ha nem meleg,babapudingra gondolsz,ugye?Amugy en sose tettem hutohidegbe,mindig kicsivel hamarabb vettem ki a joghurtot.Par honapja ragotablettat kap,kimondottan szereti ropogtatni.
2013. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is a tabletta van. Ő nagyon szereti, az első pár napban el kellett tőle úgy dugnom, hogy ne is tudja hova tettem, mert képes volt oda cipelni a széket, hátha eléri. :)) Minden este magától kéri annyira szereti. Szerintem próbáljátok ki, könnyebb lesz beadni a kisfiadnak.
2013. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi nektek.Lehet akkor kipróbáltatom vele.Kérhetem ha elfogy legközelebb a tablettát akkor?
2013. márc. 20. 22:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen a hatoanyag ugyanannyi,4 mg gondolom,mint a mienk.Pici haromszog alaku meggyizu,el kell magyarazni,h jol ragja ossze,en utana adok az enyemnek vizet,igy biztos lemegy!
2013. márc. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi!!
2013. márc. 21. 09:17
 9/11 anonim válasza:
Az én lányom Aerius-t kap, Montelukast rágótablettát, Flixotid-ot (napi 2 puff), és Ventolint ha szükséges. Nekünk ez vált be:)
2013. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A montelukast meg a singulaire ugyanaz!
2013. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!