Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányommal nagyon...

2,5 éves kislányommal nagyon döcögősen megy a bilizés, tanácsok?

Figyelt kérdés

értelmes kislány, nagyon nagy szókincse van

de nem szól,ha pisilni kakilni kell, ha nem kapom rajta simán bekakil a bugyiba. ha bilibe sikerül kaki vagy pisi ,kap pici jutalmat, de nem igen motiválja, bepisil a bugyiba és bejelenti ,hogy sajnos nem kaphat jutalmat mert nem a bilibe pisilt. 3 napja nem adok rá pelust itthon, de ki akarok tartani, remélem menni fog...



2013. márc. 19. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Probáld meg azt hogy azt mondod neki pl hogy nem mehet veled ha nem a bilibe pisil, kakil. Nálunk csak a pisivel volt baj, én azt mondtam neki hogy aki nem pisil a bilibe nem jöhet a játszotérre, ezt háromszor elmondtam neki és oda jött és belepisilt a bilibe. Junius végén lesz 3 éves és teljesen szoba tiszta, éjszaka is. Azzal kell ugymond "zsarolni" amit a legjobban szeret, nálunk ez a játszotérre menés volt. Nyugi még van egy kis ideje le fog szokni a biliröl. :)
2013. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy mi már 1,5-2 évesen szobatiszták voltunk. De azért én akkor is azt mondom, hogy nem biztos, hogy érett rá.

Nekem mind a 2 gyerekem 3 éves korára lett szobatiszta. De akkor 3 nap alatt. Próbálgattuk előtte is, de azt gondolom, hogyha 4-5 napnál tovább nincs eredmény, akkor vissza kell rá adni a pelust. Nekem a gyerekorvos is azt mondta, hogy 3 éves koráig még simán elmegy, ha nem szobatiszta. Szerintem csak így tovább még egy pár napig, és ha akkor sincs eredmény, akkor 1 hónap múlva próbáld meg újra.

Nekem van egy barátnőm, nagyjából egyidősek a gyermekeink. Ő a 2,5 éves fiát egész márciustól szeptemberig pelenka nélkül hagyta. Nyár van, jó idő van, azt mondta. Fél éven át összepisilte, kakilta magát, és nem lett szobatiszta. Na, szerintem ennek aztán semmi értelme a világon. Nagyjából egyidőben lettek a gyerekeink szobatiszták, pedig az enyém végig pelusban volt.

2013. márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ez jó ötlet:) egyszer már volt egy ilyen 5-6 napos próbánk, vissza is került a pelus, remélem most több sikerünk lesz:)
2013. márc. 19. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nekem van egy barátnőm, nagyjából egyidősek a gyermekeink. Ő a 2,5 éves fiát egész márciustól szeptemberig pelenka nélkül hagyta. Nyár van, jó idő van, azt mondta. Fél éven át összepisilte, kakilta magát, és nem lett szobatiszta. Na, szerintem ennek aztán semmi értelme a világon. Nagyjából egyidőben lettek a gyerekeink szobatiszták, pedig az enyém végig pelusban volt."


A módszer minden, pszichésen egészséges gyereknél működik, ha felajánlják neki a bilit. Az illető gyerekre valszeg a szülő is kakilt nagy ívben, nem csak a gyerek a kertbe. VAGY PEDIG el volt/van maradva a fejlődésben, idegi érésben, és/vagy pszichésen.

2013. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy el van maradva, sőt. Az én fiam nem nagyon beszél, az övé folyékonyan, szóval sokkal fejlettebb. És törődnek vele, szóval nem működik minden gyermeknél a hagyd pelenka nélkül módszer. Ez tévhit. Volt, persze, hogy használta a bilit, de sokszor nem, és akkor lehetett utána takarítani. Szerintem hónapokon keresztül ennek semmi értelme.
2013. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!