Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek fel adjam a 6...

Szerintetek fel adjam a 6 éves fiamat iskolába, vagy tartsam vissza még 1 évet?

Figyelt kérdés
Március 2.-án töltötte be a 6 évet.Voltak felmérések az oviban, jól teljesített, kisebb hibái voltak, de lelkileg meg nagyon érzékeny. Ha az óvónő elmond neki egy feladatot,és nem érti akkor sírva fakad, vagy ha a húgának elkeveredik az oviban a nadrágja és nem találják, akkor azért is sírva fakad.Nem tudom,hogy engedjem-e iskolába, nehez lenne -e neki, vagy elriadna-e tőle. Az oviban az összes nagycsoportos közül csak 2 gyereket engednek a suliba a szüleik, aki csak teheti vissza tartja.Fogalmam sincs mit csináljak, és már nem sok idő van,hogy eldöntsem.Már a fiamat is kérdeztem,nem mintha ő dönthetne, de azt mondta,hogy inkább maradni szeretne.Akinek elsős gyermeke van annak mi a tapasztalata, nehéz-e ,és hogyan bírják a gyerekek?
2013. márc. 22. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom, hogy ilyen lehetőség már csak orvosi javaslatra van. Aki augusztusig betölti a hatot, annak mennie kell és kész. Totál felesleges sajnálatból visszatartani egy egészséges gyereket. És pont az ilyenek miatt kerül hátrányba az amúgy 6 évesen beíratott gyerek. Az enyém most elsős, április 20-án lesz 7 éves, és felháborítónak tartom, hogy olyan gyerekekkel jár egy osztályba, akik már a nyolcat is betöltötték. Ez a jaj, szegényke, még olyan ártatlan mondattal nagyon nem értek egyet. Nyugodtan írasd be. Miért gondolod, hogy jövőre jbb lenne?
2013. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem is azért tartanám vissza,hogy jaj szegényke tanulni kell,hanem mert félek,hogy ha pl. nem érti a feladatot sírva fakad, emiatt ki csúfolják és majd nem akar iskolába menni. Elriasszák.
2013. márc. 22. 15:11
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

A felmérések alapján mint mondtak, iskolaérett? Egy kicsit erősíteni kellene a lelkét. Azért szeptemberig van idő, hogy ezen a dolgokon javítsatok, ha más probléma nincs. Mondjuk ő is szeretne maradni, de gondolom azért is, mert látja, hogy többen (köztük feltételezem a barátok is) maradnak.

Én csak emiatt nem tartanám vissza, inkább rágyúrnék a lelkére. Ugyanis nem 6-7-8 évesen rossz ez, hanem később. Gondolj bele, mikor kezdi a saját életét?

Manapság elég elterjedtek az 5 éves (9. éven nyelv, meg alapozás) középiskolák, visszatartva 20 évesen még csak érettségizik, ha valamit (akár szakmát) tanul még az +2-3-4 év vagy több, ha osztatlan egyetemi vagy mester képzésről beszélünk. Ezt úgy számolva, hogy nem bukik, nem halaszt, minden elsőre sikerül.

Én annó évvesztes voltam, + nem vettek fel rögtön egyetemre, így diplomám 25 évesen lett (mondjuk kihasználtam a köztes időt).

Szóval, ha nem indokolt, én nem tartanám vissza.

2013. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Az óvónők mit mondanak? Az én lányom majd májusban tölti a 6-ot, de nálunk pont az óvónők javasolták ugyanilyen okok miatt, hogy maradjon még ovis. Nálunk a 25 nagycsoportosból 4 marad még az oviban, a szintet csak 1 nem teljesítette, a többi 3 "szociálisan éretlen". Ezzel én is egyetértek, 1 év alatt sokat alakulhat. Több lesz az önbizalma, stb. Az óvónők azt hozták fel példaként, hogy ha kérdez vmit a tanítónéni és ő félénkségből nem válaszol, akkor elkönyvelik, hogy nem tudja és amilyen kevés önbizalma van még el is hiszi magáról, hogy ő buta.

A lányom már amúgy nagyon várta a sulit, de megértette, hogy még 1 évet várnia kell.

2013. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Ja, és nem kell ehhez semmi orvosi igazolás, csak az óvónők véleménye és a szülő hozzájárulása. Iskolába ugyanúgy be kell íratni, csak halasztást kell kérni.

Én csak saját magamat tudom példaként felhozni. Anno még "kilóra" mérték az iskolaérettséget. Én augusztusi vagyok, szeptemberben már kezdhettem. Átlagban hármas voltam mindíg, ebből sosem tudtam kitörni. Túléltem, de lehet, ha 1 évvel később kezdek, akkor jobb lehettem volna.

2013. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A feladatok alapján közepes. Óvónők mondták,hogy nagyon érzékeny, ezért maradhat még 1 évet, meg a motorikus adottságain még látszik,hogy fiatal, a tavalyi elballagottakhoz képest. Tegnap meg azt mondta az óvónő,hogy beszéltek az óvoda vezetővel és azt mondta,hogy szerinte mehetne oviba, majd ott hátha erősödik a lelke. Ha erősödne az jó lenne, de félek,hogy inkább kudarc lesz neki, így is nagyon csendes, és vissza húzódó.
2013. márc. 23. 07:59
 7/12 A kérdező kommentje:
Amikor a feladatokat csinálták az oviban, azon a héten alig bírtam elvinni az oviba. Azért nem akart menni, mert feladatokat kell csinálnia. Voltak iskola látogatáson is,és azt mondta,hogy nem jó ott az iskolába. Tiltakozik,hogy nem akar menni, maradni akar még.
2013. márc. 23. 08:01
 8/12 A kérdező kommentje:
Én bízok az óvónőben, és úgy is akartam,hogy az lesz amit ők tanácsolnak,de egyszer ezt mondják egyszer azt.Lehet,hogy kell az új gyerekeknek a hely az oviban mert csak 2 gyerek ballag, és azért mondta.Félév előtt meg inkább azt tanácsolták, hogy maradhat,hagy erősödjön a lelke.Egyszerűen papir zsebkendőt nem mer kérni,ha folyik az orra, vagy wc -re nem megy ki, mert nem mer kéreckedni. Középsőben, volt ,hogy be is pisilt emiatt. Hozzá teszem a fiam csak 2 évet járt oviba, középsőtől kezdte.
2013. márc. 23. 08:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért az elég fura, hogy a csoportból csak ketten ballagnak. Ez senkinek nem tűnik fel? Lehet, hogy az óvónők egy kissé túlzásba viszik a babusgatást. Nem készítették fel kellőképp a gyerekeket az iskolára. Amiket írtál, abból számomra az, derül ki, hogy a gyereked egy mimóza típus, érzékeny lelkű. Ami alapvetően nem lenne baj, de sajnos a gyerekek kegyetlenek, és ha nem most, hát jövőre bekerül a suliba, és bizony akkor is érzékeny lesz még. Ez nem olyan dolog, amin csak úgy változtatni lehet. Mindenkinek vannak tulajdonságai, amik adottak.
2013. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vegyes csoportba jár a fiam, kb 6-7 gyerek van most a csoportba aki nagycsoportos.
2013. márc. 23. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!