Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka? Forduljak szakember...

Mi az oka? Forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés

Szeptember elején kezdődött az egész. Az egyetem miatt elköltöztem otthonról, de a távolság nem igazán nagy.

Elkezdett szúrni, nyomni a hasam, nem éreztem jól magam, az új "otthonomban". Ehhez hozzájárult a suli okozta stressz is, tavaly elmaradt vizsgák.Persze összekötöttem a panaszaim a legroszabbal, hogy esetleg terhes lennék. Nagyon stresszes lettem, így persze 2-3 hét alatt elég láthatóan fogytam. Elkezdtem nyomogatni a hasam, hol erősebben, hol kevésbé. szeptemberben a mensim megjött időben, de kevesebb volt, nem tartott annyi ideig mint szokott. Felkerestem két nőgyógyászt is, persze minden negatív. Tulajdonképpen nem is értem magam, hogy merülhetett fel bennem a terhesség, mert több hónapja nem volt szexuális kapcsolatom. Egy csütörtöki napon voltam a második nődokinál, aznap még fáj a hasam, de másnapra mintha elvágták volna. Most megint elkezdődött kb másfél-2 hete. Megint nyom, szúr a hasam. De már nem tudom eldönteni, hogy beképzelem csak, tényleg fáj, vagy már annyira szétnyomogattam a hasam, hogy attól.

(mostani mensim teljesen normális)


2011. okt. 18. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem stressz okozta pszichés eredetű a hasi fájdalmad. De attól is függ milyen fájdalmat érzel és hol érzed pontosan. Nem mindegy hogy szúr, fáj, vagy görcsöl a gyomrodban vagy a vesédnél, így ez lehet vesekő vagy epekő probléma is. Jobb lenne ha nem nyomkodnád saját magadnak a gyomrodat mindig, mert nagyon nem tesz jót neki, főleg a belső szerveknek. A sebészek is nagyon óvatos masszírozó kézmozdulatokkal nyomják meg a betegeik hasát, hogy kiderítsék panaszuk okát. Ha eddig nem múlt el, akkor érdemes felkeresned egy szakorvost
2011. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a stressz az cifra dolgokat produkál...saját magad csak annyit tehetsz, hogy próbálj másként étkezni...mondjuk diétásan...

...és a ...nem, baromi bonyolult...tudom magunkról a családban, hogy miket produkál a nagy terhelés...de tényleg, az étkezéssel sokat javíthatsz...hosszú így tanácsot adni...okos csajszi vagy, próbálkozz...ne gondolj mindjárt mindenféle rosszra.

2011. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tudom-tudom, de nagyon ki vagyok borulva.

most is érzek valamit, de már nem mondanám szúrásnak, inkább nyomás. a hasam minden rezdülésére elkezdem nyomogatni, már lehet tényleg attól fáj.

alig bírok másra figyelni, pedig rengeteg tanulni valóm van

ráadásul már anyukám is észrevette, hogy állandóan nyomogatom a hasam...

2011. okt. 20. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:

...."szúrni, nyomni a hasam"...értem én, csak túl bonyolult az ember, hogy csak úgy tanácsot adjon bárki is...a legegyszerűbbel próbálkozz(miközben vadul tanulsz)pl: először hagyományos teafűből készíts gyenge teát citrommal...egy két napig...de inkább három...aztán picit erősebbet...pirítóssal..persze ennek nem sok köze van a "has"-hoz, de nem akarlak más baromsággal fárasztani...hátha gyomor, amit a hasadon érzel...

na jó, még mielőtt leszólsz, abbahagyom...nem szeretem, ha szlekről beszélnek, mert ezen már biztos túlvagy...ha nem ,akkor erre is figyelj... tanulj!

csá

2011. okt. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!