Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikres es nem ikres anyukak!...

Ikres es nem ikres anyukak! Szerintetek mibol lenne erdemes kutatast csinalni? Ami erdekes lehet, esetleg megvalaszolatlan szamotokra?

Figyelt kérdés

Ikres anyukakhoz szolna majd a kerdoivem, de nem tudom meg, hogy milyen iranyba induljak el. Olyan kellene ami nem atlagos tema (pl. megtobbszorozodik a feladat, faradtsag stb). Barmilyen otletnek nagyon orulok.


(Kulfoldon tanulok, de ugy nez ki, hogy otthon is kioszthatom a kerdoivem, ezert kerdezlek Titeket.)

Koszonom elore is! :)



2013. márc. 27. 08:10
 1/7 zabmester ***** válasza:
Az már körvonalazódott valamennyire, hogy a célcsoportban kik lennének? Úgy értem, kisbabát nevelő ikresek, vagy kisgyereket nevelők, esetleg nagyobb gyerekeket nevelők?
2013. márc. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez majd akkor fog eldolni, amikor mar tudom, hogy pontosan mire szeretnek valaszt kapni. De a celcsoportot igyekszem majd minel tagabb hatarok koze tenni. Tehat, hogy olyan anyukakat kerdezek meg, akiknek akar ujszulottjei vagy 18 eves gyermekei vannak.

De ha szukitenem a celcsoportot, akkor nem kerdoivet keszitenek hanem interjut. :)

2013. márc. 27. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Az ikrek mennyire érzik egymást rezdülését, nagyobb-e a kötődés mint sima testvéreknél?

Miben hasonlítanak (viselkedés), hogyan reagálnak ugyan arra a dologra?

Szóval engem az ilyen dolgok érdekelnek,ami a gyerekre vonatkozik.


1,5 éves ikrek anyukája

2013. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem rossz, amit az elözö válaszoló írt, de nekem pl. csak ikreim vannak és fogalmam sincs, milyenek a nem ikrek. Érted?

Azt szoktam mondani, amikor valaki megkérdezi, hogy mennyivel nehezebb, hogy "nem tudom milyen 1 gyerekkel". És ez igaz mindenre. Sejtem ,hogy mennyivel könnyebb NEM ikrekkel közlekedni, elkészülni, elindulni valahová, anyagiakban....de iagzából nem tudom milyen!

Így nem egyszerű ötleteket adni, ha körülbelülre sem tudod, milyen témában kutatnál.

2013. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Ikres és nem ikres anyukákat is szeretne kérdezni. Tehát a nem ikres anyukák tudják, hogyan viszonyulnak egymáshoz a "sima" tesók, mi pedig tudjuk milyen az iker kapcsolat.

Nálunk pl. ha nem is hallják, látják egymást akkor is megérzik ha a másik sír és követeli hogy menjünk oda. Nekem ez nagyon érdekes.

Én "sima" testvér vagyok, de ilyet soha nem éreztem a tesómmal kapcsolatban.

2013. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Egyenlore tenyleg minden erdekel, akar a gyerekek nevelese, szulok kapcsolatanak valtozasa, tenyleg barmi. Csak el kellene indulnom egy iranyba es ehhez kellenenek az otletek.

2013. márc. 27. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ovis korúaknál: Ugyan úgy eljátszanak a többi gyerekkel, vagy szívesebben játszanak inkább együtt?


Ha esetleg nagyobbacska ikrekről lenne szó, akkor meg lehetne kérdezni, hogy zavarja-e Őket az egyformába öltöztetés, vagy pont, hogy ha nem egyformába öltözteti az Anyuka? (főleg, ha egypetéjűek!) Vagy ugyanaz a pályaválasztás érdekli-e Őket? A "zsánerük" ugyan az a típus-e? Van-e szorongásuk, ha nincsenek egymás mellett? Más-e a viselkedésük ugyanabban a helyzetben? (ez is főleg egy petéjűeknél) stb.


Én egy (fiú egypetéjű) ikres Anyuka vagyok, és ezek pl. nagyon érdekelnének! ;)


Sok sikert a kutatáshoz!!!

Ha meglesz a kérdőív, szívesen elolvasnám! :)


ui: remélem nem késő még a válaszom!? :)


Ikres

2013. máj. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!