Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam fütyije be van...

2 éves kisfiam fütyije be van duzzadva, főleg a makk részén, elég piros is, este nagyon sírt. Mi ez? Mit tehetek míg el nem viszem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Bekentem körömvirág krémmel,kicsit enyhítette neki,de még mindig csúnya.Mit ad rá az orvos?Otthoni praktika esetleg ha később is előfordul?
2013. márc. 27. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

vagy elkapott valamit, akár egy gombás fertőzést, vagy ha le van még tapadva a fütyije az is lehet, hogy alatta összegyűlt a fürdető és begyulladt.

először húzd fel neki és nézd meg, takarítsd ki ha van alatta valami, ha nem akkor fertőzés lehet.

kamillás vízbe ültesd be :)

2013. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Betadint tegyél rá, az fertőtlenít és van benne gyulladás csökkentő is. Ha látsz a bőr alatt fehér váladékot azt óvatosan távolítsd el. Lehet, hogy a váladék nem tudott rendesen ürülni, és az okozott gyulladást(az én fiammal sajnos többször előfordult, neki mindig a Betadint mondták az urulógián, én folyton tartok itthon). Minél hamarabb lássa orvos.
2013. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt mar ilyen gyulladas, a kamillas ülöfürdö is jo, bar nalunk az nem segitett.Az orvos betadinos ülöfürdöt javasolt mapi 5* es antibiotikumos kremet kapott.2 nap alatt rendbejött a dolog.
2013. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Délutános az orvosunk,viszem is!
2013. márc. 27. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lett az eredmény? :) Halljunk valami konklúziót is a GyK-n, ne csak kérdéseket :)

2013. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tetran kenőcsöt javasolt,kenegettem neki,szépen elmúlt.Azt mondta vmi banális fertőzés,BÁRMI okozhatta(wc-hez hozzáért a fütyi,vagy a körme alatt volt vmi mikor fogdosta,kaksi miatt,stb,bármi). Meg kamillás vízbe ültettem,élvezte h színes a víz :) Hamar rendbe jött a fütyök. :D

Így is van,tanuljunk is egymástól :)

2013. ápr. 4. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!