Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor adjátok rá a gyerekre...

Mikor adjátok rá a gyerekre gumicsizmát? Hány fokban?

Figyelt kérdés
20 hónapos a fiam, második hótapasóját nőtte ki a télen. Ez is kicsi már, ma már nagyon mutogatta, de nem akarok már neki új vízálló csizmát venni, viszont van gumicsizmája amit vastag zoknival is fel tud venni. De nem tudom mikortól -hány fokban- merjem ráadni.
2013. márc. 28. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én olyan 16- 20 fokban adok rá gumi csizmát vastag zoknival.

A gumi nagyon áthűl!

2013. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor még nem javasolnád a közeljövőben? Ebben a hónapban és április elején sem lesz több 15 foknál?

Keressek más alternativát gumicsizma helyett?

Nem szeretnék neki még egy bakancsot venni, erre a 2 hétre:-(

2013. márc. 28. 20:38
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem akartam kérdőjelet tenni a 15 fok után..kijelentő módban írtam :-)
2013. márc. 28. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Nem adok egyik gyerekemre sem gumicsizmát!

Nem szellőzik, vékony a talpa, nem jó a lábnak (kiképzése nem megfelelő) és hamar áthül.

Semmire nem való. Esőben vízálló cipő vagy bakancs van rajtuk, olyan ami a gyereklábaknak megfelelő.

Az egyik legegészségtelenebb az ortopédusok szerint is...

2013. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Klassz. Kösz a hasznos valaszt:)
2013. márc. 28. 21:19
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Remélem nem bántottalak meg! Nem állt szándékomban!

Nekem is egy orthopéd orvos mondta azokat amiket leírtam. Direkt rákérdeztem, mert 3 gyerekem van, olcsóbban megásztam volna a gumicsizmákkal...

2013. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
...megúsztam...
2013. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A gumicsizmát rendszeres használatra én sem tartom jónak. A bundás hótaposó után tavaszra Decathlon-os vízálló bakancsot kaptak a fiaim, amit olyan 15-20 fokig tudnak hordani, utána sportcipő félét kapnak majd.

Gumicsizmát csak akkor adok rájuk, ha kifejezetten esőben kell sétálni és pocsolyákban fognak ugrálni :)

Inkább vegyél neki egy jó minőségű magasabb szárú cipőt/bakancsot, ami nem annyira bélelt.

2013. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom...

Azért ez az állandó hordás kicsit túlzás, hisz naponta 1 órát van a lábán:-)

Nem, nem szeretnék neki venni egy harmadik téli csizmát, mint írtam is.

Tavasziban nincs olyan ami vízálló lenne. Mi kertvárosban lakunk ahol örökösen (olvadáskor, eső után) minden e minden csurom víz, pocsolya, üres telkeken játszanak amik gödrösek, örökösen vizesek a gyerekek, ezért kell és fontos a vízállóság, ergo gumicsizma.

Nem lettem okosabb...

Megnézem a decatlonos cipőket is azért.

2013. márc. 30. 13:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, köszi vegyen neki jóminőségű bakancsot, eddig is azokat vettem neki, idén kettőt, mind kettőt 17 ezerért. Nem, nem szeretnék 2 hétre még egy jó minőségűt venni neki. A jó minőség 10 ezer felett kezdődik. Nem lopom a pénzt, hogy 2 hétre vegyek neki egy harmadik tizenezres bakit. Átmeneti időről beszélek, mint írtam is a kérdésben, 2 hét is itt a meleg, akkor már adhatom rá a sportcipőt is, de -a d d i g- ameddig nincs 20 fok. de esik az eső...addig mit adjak rá. Ez a kérdés.
2013. márc. 30. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!