Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázod el egy 3,5...

Hogy magyarázod el egy 3,5 évesnek, és egy 2 évesnek, hogy nem lesz-lehet kistesójuk?

Figyelt kérdés

Nagyon de nagyon piszkálnak, hogy szeretnének kistesót. Valahol én is vállalnék harmadik csemetét, de a család mint olyan nincs. Nagyon nagy felelőtlenség volt a két kicsi is a férjemtől, nemhogy egy harmadik. Az öngyilkossággal is felérne egy harmadik gyerek tőle.

Ti mivel szerelnétek le a gyerekeket?


2013. márc. 29. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy nem és kész nem nagyon magyarázgatnám azt hiszem, ez nem olyan amit 2 és 3.5 évesekkel fogok megbeszélni főképp ahogy írod a helyzetet (illetve szoktam olvasni válaszaidat) . Mert 2 és 3 éveseknek nem tudod ezt elmagyarázni meg nem is szabad szerintem. (miszerint apátokkal öngyilkossággal felérne még egy gyerek stb.)

Talán olyasmit mondanék hogy én rájuk kettőjükre vágytam és róluk tudok gondoskodni és ennyi. De ezt se biztos hogy értik.

2013. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A nagyobbik nem érti, hogy másnak miért lehet igaz az első kistesó, neki miért nem lesz "babája". Vissza is kérdezi, hogy dehát neki lesz, nekem miért nem?

Miért nincs baba a hasamban, megkérem a nyuszit hozzon neked, tegyen a hasadba(ez nagyon édes volt, mikor mondta)

2013. márc. 29. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Én talán azt mondanám nekik, hogy már van testvérük, ők ott vannak egymásnak játszani meg vigyázni egymásra és ez így jó nektek is és nekik is. Nekem nehezebb lesz majd elmagyarázni a kisfiamnak(most 2) hogy miért marad egyke :S Ők szerencsések, mert vannak egymásnak és a nagy pedig el fogja fogadni, ha határozottan mondod neki, hogy ne érezzen kétkedést a hangodban.
2013. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!