Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 és 4 éveseim vannak, mikor...

5 és 4 éveseim vannak, mikor mondjam nekik hogy kistesójuk lesz? 12 hetes vagyok de még nem akartam volna szólni egyrészt hogy ne kotyogják el idegeneknek, másrészt mert még olyan távoli mire baba lesz belőle.

Figyelt kérdés
Ugyanakkor már nem tudok úgy játszani velük ( hasamon ülve lovagoltak stb,) mert már kellemetlen ha nyomják a hasam. Vagy szólnék nekik hogy óvatosan.
2013. márc. 19. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég nagyok már, ha megkéred őket, lehet nem is árulják el, ha még nem szeretnéd. Megértik hogy miért nem ugrálhatnak rajtad, és már az első kritikus időn túl is vagy.

Hidd el, olyan gyorsan itt lesz a baba, hogy csak lesel. :-)

Gratulálok egyébként! :-)

2013. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak 3 éves, d mi a4 hetesen mondtuk el neki, hogy kistesója fog születni. Én nem emelgethettem őt egyáltalán, ezért is mondtuk el neki, hogy miért nem vehetem fel, és miért kell anyának mindig feküdni (6 hétig nyomtam az ágyat folyamatosan). És másrészről nem is akartuk kihagyni belőle őt, had örüljön velünk együtt, ez egy hatalmas élmény neki, nagyon -nagyon boldog a hírtől mai napig is, nagyon várja már a kistesóját. A te gyerekeid már nagyobbak, jobban megértik mit jelent ez a dolog. Az én lányom is 2 hét múlva elkotyogta az oviban, dehát ez engem nem zavar, nem titok. Annyi negatívumát gondoltam a korai elmondásnak, hogy mi lesz ha valami miatt elmegy a bab, azt tuti nem értené meg, hogy akkor most miért is nem lesz hát, ha már ennyire beleélte magát. Másrészt egy héten minimum 4x megkérdezi, hogy megszületett már? Mondom neki, hogy nem, majd nyáron. Ilyenkor van hogy nyafog, hogy de már nyár van, meg ilyeneket mond, ilyenkor bármit mondhatok neki, nem akarja megérteni. Tehát nagyon nehéz neki kivárni, hogy mikor lesz már itt végre a kistesója. Ugyanakkor 2naponta mondja, hogy megnézhetem a pocakodat anya? És akkor fel kell húzni a a hasamon a ruhát, simogatja, puszilja, öleli a hasamat. Ez is olyan szívmelengető érzés számomra.

Szerintem te is elmondhatod mostmár nemsokára, had örüljenek, vagy max mikor már látszik a pocidon, akkor mondd el.

2013. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok: 14 hetesen mondtuk el...
2013. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ÓÓ dehogynem ők nagyon is pletykásak:)) visszatérve nem tartozik idegenekre úgy érzem, nem titok persze de aki megkérdezi (ha már látszani fog) annak nyilván elmondom de így kerülőúton valahogy nem érzem jónak.

Hát pont ez a bajom hogy ugye akkor még nagyon sokat kell várni mire jön a baba és hogy az olyan messzi lesz nekik még, nem jobb e később mondani.

2013. márc. 19. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azonnal elmondtam 4 éves lányomnak, nagy hiba volt. Először is mert kikotyogta boldog-boldogtalannak, az oviban sorra jöttek gratulálni. A második szempont, minden nap kérdezgeti, hogy megszületett-e már, mikor fog már megszületni? Komolyan kezd az agyamra menni, bár ne mondtam volna semmit még egy ideig :) Szerintem bőven ráérsz.

20h

2013. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már rég szóltam volna, én meg is tettem az első pillanatban ahogy megtudtam, hogy jön a tesó. Nekik is legyen idejük élvezni. Nemsokára meg már úgyis látszik a hasadon...
2013. márc. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben vagyok, 13 hetesen még nem mondtam el. Bár szerintem sejtik, de nem beszélnek róla. Én még várnék, pont a fentiek miatt.

Sztem majd egy hónap múlva mondom el, onnantól már úgyis látszik (már most is, csak a kabát takar) és mindenki rá fog kérdezni. Talán elviszem őket a babamoziba, ha elmegyünk 4D-re, úgy még érdekesebb lesz. Azt találtam ki, hogy péntek este mondom el, hogy mire hétfőn oviba mennek, már "elfelejtsék". És az enyémek sem tudnak titkor tartani, főleg, ha még meg is kérem rá, hogy tartsák titokban!! :)

2013. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!