Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ott hagynátok az oviban egész...

Ott hagynátok az oviban egész napra?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárban volt 3 éves. Kissé el van maradva sajnos az átlagtól, hordjuk mindenhova, de még semmit nem találtak. Elkezdtük az ovit. Nagyon jól érzi ott magát, mivel a tesója is jár, és kicsi baba óta együtt vittük őt oda. Reggel még sokáig összevont csoport van, szóval jó, hogy ott a tesó. Beszélni sajnos nem tud, és borzasztó akaratos. 1 hónapig nem volt hajlandó ráülni a wc-re, egyszer bepisilt, amin az óvónők totál kiakadtak, és a vezető óvónő megkérdőjelezte, hogy egyáltalán szobatiszta. Akkor abban maradtunk, hogy ebéd után elhozzuk. Most már használja a wc-t, szerencsére, más probléma egyébként sem volt, jól érzi ott magát. Viszont ebéd után már áll az ajtóban és várja, hogy menjek érte. Nem tudom, ha otthagynám, akkor nem utálná meg az ovit? Még itthon vagyok, de ha beszokna rendesen, akkor jó lenne dolgozni. Eleve az óvónők sem nagyon örülnének neki, de így elég fárasztó is délben is meg után 4-kor is menni az oviba a másik gyerekért. Ti mit tennétek?
2013. márc. 29. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyobbat is elhoznám ebéd után, nem mennék kétszer. Ha az óvónők így állnak a gyerekhez, és tényleg nem örülnének neki, akkor másik csoportot vagy ovit keresnék.
2013. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is elhoznám mindkét gyereket délben.
2013. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A lányom már két éve jár, ő megszokta, hogy végig marad. Fel sem merült, hogy elhozom előbb. Egyébként most ez az egy hónap volt ilyen nagyon necces, mert ez az időjárás valami borzasztó! Ma is felváltva hol a hó, hol az eső esett. Napi több órát sétálgatni pici gyerekekkel azért nem egy leányálom így. Lehet, hogy nyáron nem is érdekelne.

Inkább azon aggódom, hogy a kicsi nagyon kiborulna, ha nem mennék érte, mert amit megszokott annak kell lennie, különben nagyon kiakad. Hát, az óvónők hozzáállása tényleg nem valami jó. Illetve az egyik kedves, a másik már 1 hét után azt mondta, hogy inkább ne is vigyük, mert őt lelkileg nagyon megviseli ez a dolog, azért nem pisil. Pedig ez nem igaz, mert minden reggel felkelünk, és veszi a cipőjét, hogy megyünk az oviba. Ha utálná, akkor nem menne ilyen lelkesen. Soha nem sírt utánunk, szépen eljátszik.

2013. márc. 29. 23:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagycsoportost el lehet egyáltalán hozni előbb? Akkor már kötelező az ovi.
2013. márc. 29. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen el lehet hozni.

Neki is csak napi 4 órában kötelező.

A délelőtt amikor foglalkozások vannak

2013. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hazahoznám mindkettőt. Viszont tuti, hogy egy percig se hagynám olyan oviban a gyerekeket, ahol nem szeretik és így állnak hozzá, ahogy a te kisfiadhoz.
2013. márc. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!