Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeltek egy ilyen...

Hogyan kezeltek egy ilyen hisztit? És hogyan reagáltok, ha valaki beszól?

Figyelt kérdés
Tegnap a lányommal (2 éves) a plázában voltunk, ahol bementünk a DM-be. Ott van az a kis bevásárló kocsi, mindig azt tolja. Amíg én fizetek, általában vissza szokta tolni a helyére. Most viszont meglépett, persze befelé, a boltba. Utána mentem, elhúztam a polctól, mert épp pakolni akart. Erre elkezdett ordítani, és felborította a kocsit is. A biztonsági őr rendes volt, kerdezte, hogy elvigye-e a kocsit. Mondtam, hogy vigye. Persze a kicsi még jobban üvöltött, hogy az az övé. Kivittem a bolt elé, és megvártam, amíg abbahagyja. Nem hagytam ott, mellette guggoltam. El sem tudom mondani, hány szánakozó ember ment el mellettem, meg pusmogtak, meg ilyesmi. Mégis mit kellett volna tennem? Meg egy nagyobb kisfiú kerdezte az anyukáját, miért sír a kislány. Erre anyuka közölte, hogy azért, mert még kicsi és buta. Szívem szerint beszóltam volna neki, de nem akartam elott hagyni a lányomat a bánatában. Miért hiszik azt, hogy ha valakinek sír a gyereke, hisztisen, akkor az egy rossz ember, és biztosan rosszul neveli?!
2013. ápr. 3. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De figyelj, nem kell ennyire a szívedre venni!

Ha valaki emiatt tényleg rossz anyának gondol, akkor bizonyára az az ő szegénységi bizonyítványa. Mintha más gyereke soha nem hisztizne...

Na mindegy, szóval ne vedd ennyire magadra. Aki meg lebutázta a gyereked, gondolom a sajátjából és magából indult ki. Ennyi. :)

Én régen mindent a szívemre vettem, és lépten-nyomon azt figyeltem, hogy vajon ilyenkor mennyire néznek hülyének. De bevallom mára már letojom az egészet. Ez egy korszak, amin túl kell esni, és aki lenéz, bizonyára nem ismer, tehát nyugodtan beszéljen csak a hátam mögött. Különben is, aki a hátam mögött beszél, az hátul van és ott is marad. Nekem ezek az emberek senkik.

Amúgy most 2,5 éves a lányom, és míg 2 évesen bárhol képes volt hisztizni, most már olyan mint egy kisangyal. Bizonyára, mert rosszul neveltem. :)

2013. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj sajnos sok ilyen emberrel találkoztam már. Te jól csinálod, az az anyuka meg szégyelje magát hogy arra tanítja a gyerekét hogy a másikat lebutázza- Sajnos a hisztikorszak ilyen, ezért is így hívják. De jobb ha nem foglalkozol ilyenkor a külvilággal! De megpróbálhatod máskor úgy kezelni hogy letisztázod vele mindgi ha bementek ilyen helyre hogy azt a kocsit vissza kell vinni ha végeztetek. ez nálunk is sokáig gond volt de egy idő után megszokta, utána már csak akkor volt para, ha nem volt ott a kocsi mert másik gyerek már elvitte. :)
2013. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó idióta anyuka,ne foglalkozz velük,én visszaszóltam volna,hogy az a buta aki ilyeneket mond.Álszentek tudnak lenni az emberek egy hisztis gyereket nem szabad nyugtatgatni meg vigasztalni,mert az nem oldja meg a helyzetet,nyilván Ő is került ebbe a helyzetbe,és jól esett neki,hogy beszólhat másnak.
2013. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szívem szerint beszóltam volna úgy hogy nem teszi zsebre de igaza van az előttem szólónak hogy Te csináltad jól ő meg szomorú ha ilyeneket tanít a fiának. mással is előfordul az ilyen nem csak veletek.
2013. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon- nagyon jól kezelted a helyzetet:)!

A beszólást meg próbáld ignorálni, ha nem megy(tudom, nehéz), mondd meg, hogy nem buta csak két éves:).

2013. ápr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről szintén nem fordítom el a fejemet ilyenkor, lehet, megállapítjuk a férjemmel, hogy 'anyuka hisztit kezel', de tisztában vagyunk vele, hogy ez a normális, és tényként elkönyveljük, nincs semmilyen véleményünk sem a gyerekről, sem az anyáról.

Aki meg így hiszi... Ne is foglalkozz vele, ne érdekeljen idegen emberek véleménye.

Szerintem is jól kezelted le a szituációt.

2013. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!