Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek volt ilyen? Óvodakezdés...

Nektek volt ilyen? Óvodakezdés. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Májusban lesz 3 éves a kisfiam.Múlt héten kedden kezdett az oviba.1 nap velem volt ott 1,5 órát.2 nap. 2 órát nélkülem.3. nap (tegnap) ebéd előtt mentem érte, ma meg ebéd után.Jövő héten próbálnánk meg,hogy ott alszik-e.

Az első két napon nem pisilt be,de tegnap meg,ma bepisilt.Az óvónő nem csinált belőle gondot.Tegnap mikor kellett pisilnie szólt az óvónőnek,meg mikor mennek a többiekkel pisil önállóan.Ma mondta az óvónő,hogy szólt,hogy pisilnie kell,de már becsorgott (ahhoz képest tiszta pisi volt a ruhája).

Nektek volt ilyen?Mióta szobatiszta (2 hónapja) azóta 2x volt baleset (egymás után), de akkor lázas volt és nem ért oda a wc-hez mire kellett volna.Éjszakára sem kell pelus.

Egyébként dícsérték,hogy szépen játszik mindenkivel,semmi gond nincs vele, jól eszik.Önállóan próbálkozik mindennel, elpakol maga után (persze itthon már nem).

Várta az ovit,de sokszor szeretné,ha én is ott maradnék.Arra is gondoltam,hogy nem mert szólni az óvónőknek,mert még csak újak neki.Zárkózott kisfiú nagyon.

Nektek volt ilyen az ovikezdés elején?Meddig tarthat ez így?


2013. ápr. 4. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

persze neki még új az ovi.

én is várok majd ehhez hasonlókat, nagy ilyenkor a nehezedő nyomás a gyerkőcökre,

az enyém is 3 éves kislány és szeptembertől kezdi az ovit

2013. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krisztivan ***** válasza:
Bocsi,hogy nem ovikezdés hanem bölcsi.Fiam bölcsibe jár szept óta.Február végén lett szobatiszta.De csak ha nem a bölcsiben van.Ott inkább bepisil mint hogy szóljon.Itthon a déli alváshoz sincs pelus ott pedig vissza kellett adnom rá mert nem akartam,hogy még inkább ellenállást generáljunk.Sajnos nem tudom,hogy meddig fog tartani,de igen elszomorító a dolog:-( Remélem kapsz érdemben is választ,de szerettem volna ha tudod van még ilyen,az én fiam sem osztja a bizalmat mindenkinek.Meg kell dolgozni érte:-))
2013. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen,pedig akkor már fél éve volt szobatiszta.

Ovónők nem csináltak belőle gondot,váltás ruha volt benn neki,átöltöztették.

Kb 2 hét után megszűnt a probléma,rájött hogy az ovónéniknek szépen szólni kell.

2013. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére nálunk sem csinálnak belőle gondot.Átöltöztetik.Új neki,de nagyon várta már régóta,hogy mehessen.Remélem hamar megoldódik ez a helyzet.
2013. ápr. 4. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg nem érzi teljesen otthon magát az oviban, biztos szólna, de az óvónő lehet mással foglalkozik éppen, nem mer kozbevagni, vagy csak belemerul a játékba, elfelejti, meg csak 2 hónapja szobatiszta simán megesik ez otthon is másoknál, ne aggódj. Az én lányom 1 éve szobatiszta, nála is előfordult szeptemberbe hogy bepisilt, nem mert szólni az elején. Ő meg mindig hajlamos megfeledkezni a pisirol, ha más gyerekkel nagy játékba van, így az oviban meg mindig előfordul egyszer-kétszer baleset amiatt hogy nem akarja felbeszakitani a játékot.
2013. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma délután is úgy kelt az alvásból,hogy anya pisilni kell és egy pici becsorgott.De még nagyon álmos volt,mert csukott szemmel mondta.1 hónapja nem volt egy baleset sem.Most ez még szerintetek belefér?Attól tartok,hogy emiatt majd nem mehet oviba.
2013. ápr. 4. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!