Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szivat a kétévesem az altatáss...

Szivat a kétévesem az altatással, mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
egyedülálló anya vagyok 25 és 1hós lányokkal,az este szokásos menete: a nagy 20órakor megy aludni másfél éves bevált rituálé szerint,ezután jön a kicsi fürdetése,szopi,altatás.Újabban a nagy pelusra vetkőzik a 20fokos szobában és hív h menjek át.Eljátsszuk párszor a visszaöltöztetést,betakargatást mire hol szankciókat kilátásba helyezve,hol mérges anyát imitálva leordítom a fejét és az ágyában marad reggelig.Szívem szerint nem mennék be mert egyértelmüen figyelmet akar és el is éri,de borítékolt a tüdőgyulladás ha így hagyom egy szál pelusban aludni,hideg a szoba pizsama,hálózsák és pléd nélkül.Ma bejött a kézrecsapás és h nem mehet holnap a nagyijához ha levetkőzik,de zsaroljam minden nap?
2013. márc. 23. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Van arra lehetőség, hogy csináljatok néha anya-lánya órát csak ti kettesben?

1-2 órát a kicsi is elvan szoptatás nélkül (pl. mikor a nagyi vigyáz rá), hogy a nagylányod lássa, ő ugyanolyan fontos, mint a tesója születése előtt és a szereteted nem csökkent.

Fiatal még, tettekkel talán jobban megérti ezt, mint ha csak elmagyarázod neki.

2013. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfordítanám. EGYÜTT fürdessétek meg a picit először, aztán fürödjön meg a nagy is, utána EGYÜTT vacsizzatok, pici szopi, nagy kakaó vagy amit szokott, utána EGYÜTT menjetek aludni. Segítsen az öltöztetésben, hozzon neked pelust, stb.


Persze, hogy kiakad, hiszen kihagyod őt mindenből.

2013. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az a "baj", hogy nem szívat, vagy legalábbis nem direkt, hanem ez tök normális vislekedés 2 évesen, nekem is ezt csinálja..csak ugye Te egyedül vagy, és gondolom estére már töködtele...


Én bemennék akkor is hozzá, hisz vágyik rád, ezt tartsd szem előtt, nem akar ő szivatni, csak anyucit szeretné..:-))

Sztem inkább kipróbálnám azt, hogy nem szankciót, hanem dicséretet, és vmi olyat ígérnék neki, ha magán hagyja a pizsit, amit nagyon szeret...

pl. nekem a lányom imádja a Bogyó babóca meséket. Tehát "most akkor lefekszünk, és ha nem vetkőzöl ma le, akkor míg a kistesódat szopiztatom olvasok neked egy mesét." Ha betartaná, állatira megdicsérném. Ha levetkőzne, akkor semmit nem reagálnék, vagy max annyit, hogy na, ugrott a mese, de sebaj, majd holnap megint megpróbáljuk...én kb. 1 hetet adnék ennek a dolognak, kicsit lassabban kapcsol a gyerek, hogy mi van, de ha berögzül, akkor sokkal biztosabban megmarad a pozitív összekapcsolás, mint a bünti.


Ezt onnét tudom, hogy mi a reggeli bölcsibe indulás előtt iszunk egy kakaót, és közben rákapott a TVnézésre. A jóéletért se tudtam rávenni, hogy induljunk már el időben, hetekig már gyomorgörcsöm volt, mert állandóan eléstünk, mire sikerült hiszti árán kikapcsolni...de ez nem volt jó megoldás, mert cipelnem kellett a bölcsiig, mivel elkezdett sírni, és nem jött, tehát ez meddő volt, mint ahogy neked is a büntetés...

és akkor az jutott eszembe, hogy ha Te kikapcsolod a TV-t sajnát magad, akkor adok egy gumicukrot. Egyből rohant kikapcsolni, nagyon megölelgettem, dicsértem, milyen okos, nagy lány, és harmadik nap már csak a dicséret volt, a gumicukrot elhagytam. :-)) 4dik nap sírva ugyan, de magától kikapcsolta, úgy hogy nem is voltam a szobában!!!! :-))

sztem nálad is bejönne, ha megtalálod azt amivel tudod őt ösztönözni...

2013. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pont azt akartam írni amit a 2.

ez nem szivatás, hanem féltékenység, figyelemfelhívás és ha nem akarod, hogy ennek lelki sérülés legyen a következménye vagy rossz tesókapcsolat akkor ennek engedned kéne.

vond be, nem szabad kihagyni.

szegényke helyzetébe gondolj bele! őt ágyba dugod, míg a "betolakodót" fürdeted, eteted, altatod, ő meg ott van egyedül egy sötét, hideg szobába :(

egyébként le a kalappal előtte, nagyon okos, hogy olyan eszközt talált amire muszáj ugranod :) kis leleményes :)

2013. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Borzasztóan rossz a rendszeretek. Nálunk a két nagyobbom között pont ekkora volt a korkülönbség, mint nálatok. Én egyszerre fürdettem - a nagyot a nagy kádban, a kicsit a kicsiben. A mosógépre raktam egy pelenkázólapot, ott öltöztettem a picit, majd beraktam a pihenőszékébe, míg a nagyot is elrendeztem. Vacsi még fürdés előtt megvolt, a nagynak lehet mesélni, amíg a kicsi szopizik, így nincs féltékenység.

Egyetértek azzal, aki azt mondta - talán a második válaszoló volt - hogy persze hogy féltékeny a nagyobb, hisz mindenből kimarad.

2013. márc. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,túl vagyunk a ma estén ill. a kicsi még nyűglődik.Nem tudom egyszerre fürdetni őket mert az 4kezes meló,minimum,bármelyikkel történik vmi nem várt,a másik felügyelet nélkül marad,ráadásul a fürdő jóval hidegebb mint a szoba.Megfürdettem a nagyot,a kicsi végigbömbizte a dolgot az autóshordozóban,majd "együtt" fürdettük a kicsit,esti mese (eddig is volt de rövidebb),most rászántam 20p-et,közben szopizott a kicsi,elbúcsúztunk,átbeszéltük,mégis pucérra vetkőzött,bár nem hívott be.Eddig a folyosón égett neki a nagylámpa,most lekapcsoltam,így csak egy pici jelzőfény ég neki ami mellett már nem buli a játék,alszik. Nem tudom h féltékenység v anyahiány,bonyolult összetett mondatokban beszél,kötekedik,felesel de erről nem beszél,a Kicsit imádja,babusgatja,mesél arról h amikor ö volt a pocakomban,amikor kibújt,amikor picibaba volt stb.,minden percemet amikor a kicsi alszik,vele töltöm,bevonom mindenbe,ezért sem értem h miért van ez,DE emésztgetem,alkalmazom amit írtatok,köszönöm!
2013. márc. 24. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!