Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akarja/akarhatja "minden...

Miért akarja/akarhatja "mindenki", hogy tápszer helyett bolti tejet adjak a lányomnak?

Figyelt kérdés
1,5 éves, a tejet el sem fogadja, a tápszert szívesen megissza. Árban kb ugyan ott vagyunk, mintha tejet inna, de véleményem szerint a tápszer azért mégis csak jobb. Még minimum 1 évig szeretném neki adni a tápszert, de már nem egy embertől megkaptam, hogy ideje lenne átállni a tejre. A miértre meg senki nem tud válaszolni. Miért adnám neki a tejet, ha egyszer nem is szereti? Miért kell egyáltalán beleszólni, hogy mit csináljak? Nem értem...
2013. ápr. 7. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Mások azért gondolják ezt, mert már másfél éves a gyereked és ilyenkor már nem szoktak tápszert inni. Egyébként azt csinálsz, amit akarsz, abban teljesen igazad van, hogy másnak nem kell beleszólni.
2013. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Beleszólni tényleg nem kéne,de azért szépen lassan vezesd be nála a tejet.
2013. ápr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Manapság a tápszert 2 éves korig javasolják,a benne lévő vitaminok miatt.Tápszer után mit akarsz adni neki?Ezért javasolják a tejet.Egyébként kakaót is adhatsz neki,azt lehet,hogy szeretné.A tápszer jó!A baj az,hogy sokan utána alig adnak tejterméket a gyereknek,inkább pirulákat nyomnak beléjük.A kalciumra pedig szükségük van.
2013. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem jól csinálod, bár enyém anyatejes, de így sem adk bolti tejet (19 hós), és én is tápszert adnék inkább... De régen alapnak zámított a tehéntej már korán. Gondolom ezért akarják erőltetni


Amúgy nincs a teről egységes álláspont, deugye 1 éves kr alatt egyik doki sem javsolja, vannak, akik 2 és vannak akik 3 éves koris sem ajánlják. Nem tudom mennyi a igazság, melyik a jó, én majd 2 éves kora körül fogok adni neki.

2013. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Még annyit,hogy a bolti tejek nagy részét meg nem is nevezném tejnek.
2013. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem szereti,mert nem is akarod,hogy megszeresse,ennyi.Nem kell beleszólni tény,de 1,5 évesnek ideje lenni megismerkednie a tejjel,semmivel sem jobb a tápszer,mint ahogy állítják,csupán jobb üzlet ezért ajánlják hogy 2-3 évig ezt igya a gyerek.A házitej felforralva a legjobb.
2013. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Be van vezetve a tej, itta is egy ideig. Mostmár ha megízleli, löki el, nem issza semmilyen formában. Sem cukorral, sem anélkül, sem vaníliás cukorral, sem gyümölcscukorral, sem kakaóként elkészítve. Hiába adnom, nem kell neki. Valami tej alapút mégis csak kell innia.
2013. ápr. 7. 11:30
 8/21 A kérdező kommentje:
Na akkor mégegyszer, a félreértés elkerülése végett! Ismeri a tejet, be van vezetve, itta is egy ideig! De már nem kell neki, nem szereti!!!
2013. ápr. 7. 11:32
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Sok doki felnőtteknek sem ajánlja a tejet, és áluk nem lehetmndani, h mert üzleta tápszer.... De ez kicsit más kérdés, csak gondoltam erre is reagálok- bocsi


Én sem vagyok tejpárti, 2 éves kor alatt én sem adnám/adtam. Akkor lassan bevezetném.


Azt nem tudom, hogy miért gondolja mindenki azt, hogy bárki nevelésébe beleszólhat a legtöbb setben nincs semmi gond az ilyenekkel (egész más témában vannak, pl másfél éves gyerek megverése, mert széttépett mit) de a táplálás más. Sztem mindenki csinálja úgy, hogy szeretné.


Mi pl tejtermékeket eszünk, de tejet, csak mi fenőttek reggel a kávéba teszünk és ennyi. És nincs kálciumhiányunk, nincs bajunk. (visont 30 percenént látogajuk a wc-t ha több tet iszunk, és az mindegy h laktózmenteset-e vagy simát. szimplán érzékenyek vagyunk a tejre)

2013. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok.Ha ez most volt,hagy egy időre a próbálkozást.Várj mondjuk 2 hetet ,és próbáld újra.Ezt többször is eljátszhatjátok,másfajta étellel is.Ha többszöri próbálkozásra sem megy,akkor hagy,csak kapjon elég tej(igazi tej)alapú ételt.
2013. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!