Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akarja/akarhatja "minden...

Miért akarja/akarhatja "mindenki", hogy tápszer helyett bolti tejet adjak a lányomnak?

Figyelt kérdés
1,5 éves, a tejet el sem fogadja, a tápszert szívesen megissza. Árban kb ugyan ott vagyunk, mintha tejet inna, de véleményem szerint a tápszer azért mégis csak jobb. Még minimum 1 évig szeretném neki adni a tápszert, de már nem egy embertől megkaptam, hogy ideje lenne átállni a tejre. A miértre meg senki nem tud válaszolni. Miért adnám neki a tejet, ha egyszer nem is szereti? Miért kell egyáltalán beleszólni, hogy mit csináljak? Nem értem...
2013. ápr. 7. 11:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Off: Én konkrétan azon az állásponton vagyok hogy 1 éves kor után igenis kapjon tejet a gyerek. A gluténról is kiderült, azért a sok allergiás mert későn vezették be.

Kérdező, ha azt szereti hát vedd akkor a tápszert neki, ilyen egyszerű, ne foglalkozz másokkal, de azért néha én próbálkoznék hátha elfogadja. Nekem a gyümölccsel volt így egy ideig (kb 3 hónapig) a fiam, de utána megette szerencsére.

Az én fiam egyébként utálja a tápszert. Egyszer akartam neki adni, amikor le akartam szoktatni az éjszakai ciciről de majdnem elhányta magát, és őszintén én is, borzasztó ízük van :S

2013. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

1 évesen vezettem be a tejet, szívesen megitta. Nem tudom mi történt, de mostmár nem akarja.

Az tápszer íze tényleg nem a legjobb, de ha neki ez kell...

2013. ápr. 7. 11:47
 13/21 anonim ***** válasza:

Nyilván más tejterméket eszik, meg tejjel készült ételt is gondolom. Úgyhogy nem értem miért van ennek más számára ekkora jelentősége hogy igyon tejet reggel este. Van aki egyáltalán nem iszik reggel este se tejet se tápszert viszont minden más tejterméket a nap folyamán szívesen vesz. Az is épp olyan egészséges gyerek.

A tápszer megszokása és tej utálata max akkor lesz/lehet érdekes ha mostanában közösségbe kerül, mert felénk pl. a bölcsiben is oviban is heti 2-3szor biztosan van tej vagy kakaó vagy karamellás tej. De elárulom akkor se történik semmi ha ott nem fogadja el, beleerőltetni nem fogják, elteszik előle és kész iszik vizet. Ennyi.

2013. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem fog mostanában közösségbe kerülni, majd csak oviba. Ha meg ott sem fogja meginni a tejet, akkor iszik helyette vizet vagy ami lesz.
2013. ápr. 7. 12:06
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

megint bocsi az ffért


már megint a glutént kel fehozni, amikor már 2005- ben is azt mondták 4-7hónapos korban kell beezetni. (korávbban nwm tudom, én csak 2005 ót követem nyomon, de azért 8 év minimum ugyanaz az ajánlás)


amúgy tejre többen érzékenyek, mint a gluténra.

2013. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%
És ha elkezdenél mixelni? Egybe a tápit a tejjel, aztán fokozatosan kivennéd belőle a tápit?
2013. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%

Én is bevezettem évesen, a tejes ételek miatt.De nem szereti.

Azóta Én átálltam paleora és tejet nem akarok többé látni sem... a gyerek kap joghurtot,túrót,sajtot de tejet nem és nem is fog.

De ezeket a mű vackokat sem adnám,pláne egy 1,5 évesnek,semmi szüksége rá.

2013. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%
Kislányom 2 éves koráig tápszert ,kapott .nagyon szerete,aztán megkostoltatam vele a kakaot azota kap tejet kakaonak csinálva este lefekvéshez .
2013. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, ahogy te jónak látod, tényleg nem érdemes beleszólni. Az én fiam nagyon szereti a tejet. Amikor váltottunk tápszerről, azt csináltam, hogy a tápszerbe tettem egy pici tejet. Minden nap egy picivel többet, addig míg a tápszer teljesen el nem maradt. Az ízét folyamatosan szokta. Nem tudom, így működik-e majd nálatod, nálunk bevált.
2013. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen, megint fel kell hozni a glutént, mert homlokegyenest mást mondanak róla most, mint régebben. Talán nem így van? Honnan tudod hogy a tejjel nem így lesz 1-2 év múlva?
2013. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!