Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud egyedül játszani...

Miért nem tud egyedül játszani a gyerekem 5 évesen mikor bölcsis korában sose volt ilyen bajunk?

Figyelt kérdés

Olyan büszke voltam rá mindig, mert nagyon sokat foglalkoztam vele, mindig fejlesztőztünk, rajzoltunk, raktuk a kockát, egyszóval amit kapott játékot azt nem bedobtuk a sarokba hanem megtanitottam vele játszani.

Ez ment 4 éves koráig és jelenleg ott tartunk hogy ha itthon van hétvégén, képes egész reggeltől semmit csinálni, jön megy ténfereg, semmit nem vesz elő,semit nem csinál, látványosan unatkozik és ez engem iszonyatosan piszok módon bosszant, de már ingerel is inkább.


VAN CSOMÓ MINDENE tudom én hogy az oviban sok gyerek van és ott izgibb na de könyörgöm itthon ennyire nem jó????


Már mindent kipróbáltam, nem játszottam vele mondom csak megunka és egyedül belefog valamibe... de nem.. a nap végére az idegeimre ment a látványos kiínlódásával. Ha eg játszok vele és ott kell hagyjam, mert hát főzni meg takaritani meg teregetni...is kell akkor meg még csak épp felállok és már nyavajog, hogy anya játszunk...a főzés sem 3 perc van hogy ott kell állni a konyhában ezt mind tudjuk... és nem érti meg hogy dolgom van.


Mi a fene lett vele, hogy nem okosodik hanem vissza felé fejlődik???


Én minden ugyan ugy csinálok mint előtte.



2013. ápr. 7. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert hozzászokott,ohgy veletek játszik... nem játszhatott sosem egyedül mindig foglalkoztál vele és most is ezt akarja. Nincs testvére gondolom. nincs barát akit át lehetne hívni?
2013. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem félre érted.


nem voolt karban hordav, nem volt ágyban altatva , nem volt a seggembe nőve, csupán megtanitottam mivel hogy kell játszani mi mire való hogy ne csak a sarokba doba de utána órákig elvolt egyedül tudtam főzni takaritani stb.

2013. ápr. 7. 13:26
 3/11 A kérdező kommentje:
testvére sanos nincs mert már 3 éve lombikra járunk
2013. ápr. 7. 13:26
 4/11 A kérdező kommentje:
mindeig önálló és okos volt, 1 évesen egyeül evett ivott, 2 évesen moent oviba már szobatiszta volt éjel nappal
2013. ápr. 7. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kevesebb inger éri,most otthon mint amit az oviban megszokott.Az én fiam is ilyen,szépen el volt egyedül,persze sokat játszottunk,foglalkoztunk vele,de az ovi mégiscsak más,sok gyerek,nyüzsi és állandó foglalkozások,mivel az én fiam is egyke,igy ő is néha teng leng,de aztán mindig találunk jó elfoglaltságot,és szép fokozatosan megtanítottam neki,hogy attól mert csend van,és nincsenek ezren körülötte még nagyon jó itthon lenni,és úgy látom sikerült neki.olyan játékai vannak amiket szeret,és jókat játszik velük,lehet most megint kéne venned egy új játékot neki ami a mostani igényeihez igazodik,pl legó vagy transformers játékok,új autó.valami ami uj,mert lehet már a régiek nem hozzák annyira lázba hisz nől,okosodik,új mesehősökkel ismerkedik meg stb.próbáld ki,annyit megér.
2013. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Karban hordtam a fiam, magam mellett altattam, nincs elkényeztetve. Ez kikívánkozott.


És teljesen más dolog, mint hogy hív, hogy játsszak vele. Engem is sokat idegesít a dolog, de már haladunk. Egyrészt egyre több mindent megcsinálunk együtt. Elsorolom a tennivalókat, ha nem csinálja velem, jöhet legózni pl. mellém a konyhába. De általában inkább nekem "segít" mert hirtelen izgibb lesz.

(Csak kishúg időnként felrúgja a megbeszélteket)

2013. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz neki nagyfiús, nagylányos feladatokat? Segíthet a főzésben ,takarításban trgetésben. Nekem 5 és 9 évesek fiúk ezeket a tevékenységeket és a kerti munkát is együtt végezzük.
2013. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mi is együtt csináljuk egyedül tereget stb.
2013. ápr. 7. 15:06
 9/11 A kérdező kommentje:
és amúgy lány :) nem tudom miért gondltad hogy fiu...
2013. ápr. 7. 15:06
 10/11 A kérdező kommentje:

most kapott uj babaágyat babaruhát, könyvet feladatosat, mamáktól kapott autót a babához kutyát házat


szóval nem lehet azt mondani, hogy nincs uj játéka


korosztályának megfelelően van mindig mindene

2013. ápr. 7. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!