Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam beszokós az óvodában,...

Kisfiam beszokós az óvodában, ma hagytam először 1 órát ott-lila orral hoztam haza! Te mit tennél?

Figyelt kérdés
Szóval vegyes csoport van az oviban, kisfiam a legkisebb a csoportban, de szerintem még az egész oviban is. Ma otthagytam 1 órára, 3. nap az oviban. Mire visszamentem, közölte, h hülyegyerek bántotta. 1. ezt itthon nem hallja 2. biztos, h igazat mond, vannak itthon kis játék figuráink, és azzal mindig eljátsszuk, h mi történt vele, uh pontosan tudom, mi történik, ha mamánál van, vagy apával valahol. 3. mutatta, h hogyan ütötték a pociját, és az orrát, az orra pedig lila, dokinál is voltunk ma, doki is látta, h az. Töviről hegyire elmesélte, h labdázni szeretett volna a fiúkkal, akik ugye nagyobbak nála, és neki nem volt labdája, és megmutatta, h körbeállták, és hol ütötték! Ketten, az épphogy 3 éves törékeny kisfiamat. Mikor kérdeztem, hogy odamant-e az óvónéni, azt mondta, h nem. És hogy mentöbottá változott, visszaütött, és akkor engedték el! A szívem szakad meg, máris bántják, holnap beszélek az óvónővel reggel, de ha nem változik kiveszem az oviból! Te hogyan lépnél fel ez ellen?
2013. ápr. 8. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Határozottan.Nem durván de baromi határozottan.Hogy figyeljenek a nagyokra jobban.
2013. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ő az egyetlen beszokós, nem hinném, hogy olyan nagy feladat lenne rá odafigyelni. mert ha egy kicsi gyerek lila orral jön haza, az bántás, direkbe! mert oké, két 3 éves összeverekszik, bumm, akkor mi van, fiúk, verekszenek, ez van, sokszor még játékból is összekap 2 fiú. de hogy a nagy direkt megveri a kicsit, és mindezt az első napon, lila orral, na az nem gyenge..ha most ez van, mi lesz később?
2013. ápr. 8. 22:45
 3/15 anonim ***** válasza:
jaj szegény:( Itt nem a gyerekekkel van a gond, hanem az óvónőkkel. Miért nem léptek közbe, ha látták?
2013. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
na ez az, hogy a kisfiam szerint nem is voltak ott! Megkérdeztem a kisfiamat, h és hol volt addig az óvónéni, és azt mondta, h beszélgetett a másik nénivel(az a másik óvónőt takarta, akit a fiam ma látott elöszőr)
2013. ápr. 8. 23:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért rendesen lerendezte a kisfiad. Mármint hogy visszaütött, így megmutatta a többieknek, hogy vele nem szórakozhatnak csak úgy.

De ettől függetlenül én szólnék az óvónőknek, figyeljenek már oda, az sem tűnt fel nekik, hogy lila a gyerek orra?

2013. ápr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerkek először a csúnya beszédet tanuljak meg. 2. Nem kell abban olyan biztosnak lenni, hogy igazat mondd. A gyerekek sokszor elferditik az igazságot, nem rosszasagbol, hanem mert ok ugy gondoljak, hogy valóban megtörtént velük. A figurákkal valo szerep jatek a pszichológus es a pszichiáter eszköze, egy laikus szulo nem biztos hogy megfelelően tudja értelmezni. 3. Ez tipikusan lehet egy olyan eset, amikor a gyerek ezt látta es utólag ugy gondolta, hogy a részese is volt. 4. Az ovono nem tud egyszerre szemmeltartani minden egyes gyereket, hiszen egy csoportban azért nem kevés van - nálunk pl 21 a létszám- de azért egy csoportosulás feltűnne neki, akárhogy beszélget is. 5. Miért nem kérdeztek ra az egészre azonnal? Lehet hogy kiderült volna, hogy a kisfiad valóban labdázni szeretett volna, beállt a körbe, a nagyobb dobta neki a labdát es mivel a kicsi meg nem olyan ügyes, pont orron találta. 6. A gyereket ugy kell beadni az óvodába/bölcsődébe/iskolába, hogy tudja, BÁRMI történik, elso dolga legyen az ovonoknek szólni, 6. Javasolnám, hogy ne támad le azonnal az ovonot, hanem érdeklődj a szülőknel, hátha meséltek a gyerekek az eseményekről otthon. Rendkívül kellemetlen, ha miután lefordították az ember a nevelő fejet, kiderül, hogy bizony a valóság meg amit o tudott, meg véletlenül sem azonos.

Sajnálom a kisfiad, remelem gyorsan rendbe jon az orra.

2013. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
én sem mondtam, hogy leordítom bárkinek a fejét, viszont még senkit sem ismerek, és úgy gondolom, hogy az óvónő dolga vigyázni a gyerekemre, így az is egyértelmű, hogy neki szólok először, ha problémám van! köszönöm a választ
2013. ápr. 9. 07:57
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia!Amit én tennék hogy mindenképpen megkérdezném az óvónénit tudja e mi történt.Nekem már a 3. gyerekem óvodás,a legkisebbel most kezdtük.Regényeket tudnék mesélni miket mondtak otthon szépen beszőve a saját fantáziájukkal.Ami történt és amit a gyerek megél az nem feltétlen ugyan az.Például a lányomat úszásoktatás közben elkapta egyszer a dajka néni,mert elbotlott,elvesztette az egyensúlyát a vízben.Itthon előadta hogy ő nem akar úszni járni,mert a dajka konkrétan vízbe akarta fojtani:DD-persze megbeszéltem az óvónénivel és a dajkával,hisz nem volt igaz.De a lányomat nem tudtam eltéríteni a saját történetétől.Természetesen nem szabad hagyni hogy bárki bántsa a fiadat.Tanítsd meg rá hogy tud vigyázni magára.Nálunk pl. egy kifejezetten agresszív autista kisfiú van,aki 6 éves,és ha gondol egyet még az óvónénit is megcsapja.Mondtam a fiamnak hogy ne menjen a közelébe.A fiamat nem bántotta még,de ő mégis fél tőle.
2013. ápr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na mit mondtak az óvónők kérdező?
2013. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Valóban bántották a nagyok a fiamat. Csak annyi különbség volt a történetben, hogy nem labda volt, hanem kavicsot hajigálni beállt a nagyok közé, és gondolom szegényem rosszul célzott valakire. És az óvónő azt mondta, h pont a másik csoport 2 verekedősét találta meg. Persze minden a gyerek hibája,minek ment oda.... ők meg nem tudnak mindenkire figyelni, mert sok agyerek, és ilyen lesz még. Na hát, remélem nem. Ma már azt mondták nem volt gond, a gyerek is ezt állította, h nem bántották.
2013. ápr. 9. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!