Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen bevált módszerekkel...

Gabica44 kérdése:

Milyen bevált módszerekkel tudnánk 3 éves unokám leszokatni a cumizásról?

Figyelt kérdés
Bölcsiben nem kéri a cumit, de ahogy érte megyünk egyből a cumiját kéri, sőt, hatalmas "hisztit" vág le, mely már keserves sírásba megy át. Itthon napközben is szinte egésznap igényli, kéri. Társaságban viszont nem.
2013. ápr. 10. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert ott jobban leköti magát.Ott izgi minden.Próbáljátok minél jobban lekötni csináljatok sok programot és foglalkoztassátok szinte egyfolytában. Ha otthon is leköti magát(lekötitek)nem fogja igényelni. Nálunk dettó ugyanez volt.Otthon már uncsi a sok megszokott játék a bölcsiben van társaság és érdekesebbek a napok. Kitartás és hajrá ;)
2013. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

szerintem meg elképzelhető hogy ott nem engedik neki, ezért nem "kéri"

nálunk az oviban csak alváshoz engedik, amint kijön a csoportból a kisfiam, egyből benyomja :)

én nem szeretném elvenni tőle, egyrészt pont azért amit te is írsz, mert szüksége van rá, másrészt tőlem elvették, és máig emlékszem az érzésre, rettenetesen hiányzott, és nagyon sokáig (évekig) amikor álmos lettem, akaratlanul úgy mozgattam a nyelvemet/számat mintha még cumiznék :( inkább cumizza ki magát, gondolj arra hogy 20 évesen senki nem cumizik, ő sem fog !

2013. ápr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát tőlem meg nem vették el és olyan undorító fogsorom lett tőle, hogy az helyrehozhatatlan.
2013. ápr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Norandi ***** válasza:
Nálunk a papa látványosan bedobta a tűzbe. (azóta a szekrényben pihent,hátha mégsem vált be a dolog) Pár napig kereste,de mindig emlékeztettük rá,hogy hova lett. Már 4 hete nem cumizik. 26 hónapos kisfiú.
2013. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom volt nagyon cumis: alváshoz mindig cumizott, illetve ha elfáradt, vagy idegileg kimerült akkor szintén, önnyugtatásképpen kellett neki a cumi. Azt egyből elfogadta szabályként, hogy a bölcsiben nincs cumi, de itthon nem tudott lemondani róla, nagyon nehezen egyeztünk meg abban, hogy napközben a polcon pihen a cumi de elalváshoz megkaphatja.

Talán leginkább a hiúságának a megpiszkálása vált be: a Verdák c film egyik szereplőjének, Matukának méretes kapafogai vannak, mondtuk neki, hogy látod, ő is annyit cumizott mint te, azért lett ilyen a foga... akkor aztán fogta a cumijait és kidobta mindet. Sajna pár napon belül rászokott az ujjszopásra, ami részsiker mert ez tényleg csak elalváshoz kell neki, viszont biztos vagyok benne, hogy még évekig szopja majd az ujját.

2013. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tőlem 2 évesen a mamám egy séta alkalmával elvette, és eldobta a kukába. azt mondták anyuék, hogy kb 1 hétig hisztiztem utána, aztán rájöttem, hogy nincs és túl tettem magam rajta
2014. aug. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!