Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki 3 kicsi gyereket (0-5év)...

Aki 3 kicsi gyereket (0-5év) nevel, mennyi segítségetek van?

Figyelt kérdés
De őszintén!
2013. ápr. 10. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szomszédomról tudok írni: a férje mindig tekereg, néha beesik hozzá a fiútestvére, akinek a segítsége egy nagy nulla...
2013. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig az unokatesómról tudok írni:

3 kisfia van, és a nagyszülőkkel egy telken élnek (anya szülei), külön házban. A nagyszülők nyugdíjasak, mindig ott vannak, nagyon sokat segítenek. Az apa szülei messzebb laknak, de egyből jönnek, ha kérik őket.

2013. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Én 5 kicsi gyerekkel (0 - 6 év) vagyok egyedül a nap 24 órájában mindenféle segítség nélkül. Férjem sajnos rengeteget dolgozik, ez egy ilyen világ. Juniusban születik a 6. babánk, akkor sem fog senki segíteni. Nem is kell.
2013. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? a férjem hétköznap 5 ből 4 nap délután 6tól illetve két hetente hétvégén itt van a 2 napból 1-et, a többin dolgozik.

Más nincs. Nincsenek nagyszülők se (nem csak úgy hogy mondjuk ne adj isten néha rájuk bízzam akár egyik gyereket is, de még csak úgy se hogy mondjuk meglátogathatnánk őket. 4 ből 2 él, és nem mi tehetünk róla hogy így alakult).

Nem jó ez így szerintem.

Egyébként a legtöbb 3 gyerekes ismerősömnek ahol olyan 5-6 a legnagyobb van nagyszülői segítség (van ahol egy de sok helyen mind a 4) vagy bébiszittert megengedhetnek maguknak rendszeresen.

Szerintem ez a normális, és így érdemes 3 kicsi gyereket vállalni mert ellenkező esetben hatalmas lelki fizikai érzelmi és egyéb energiákat és nagyon stabil kapcsolatot igényel a szülőpártól.

Nekünk a 3. védekezés mellett lett, abortuszról hallani sem akartunk, de magam szándékából nem lettem volna ilyen őrült/bátor? hogy 3 kicsi gyereket vállalok.

2013. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért pontoztátok le, akinek nincs segítsége és a 6. babáát várja.

Nekünk 3 kicsi van, párom 5-6 napot dolgozik 11-06-ig, segítségem semmi. Néha anyu átjön, bár ne tenné......

De öreg, meghallgatom a panaszáradatát.


Igen nehéz.


De én pedig azt nem értem, hogy itt a környékünkön sok anyuka van, aki két gyereket szült kis korkülönbséggel, de a nagyot még hagyján, hogy az oviba/bölcsibe lepasszolja, de mindennapra befogja nagypapát és minden áldott nap szegény öregek viszik a 2-4éves gyerekeket mindenhova, mert anyuka csak egy gyerekkel bír egyszerre.

Nem tartom ezt természetesnek, hogy képtelenek ellátni két gyereket, nem is 3-at, nem gondolnám, hogy a segítségre alapozva kell szülni.

2013. ápr. 10. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:

4 es vagyok igen ez így van. Mint írtam felénk is így van. Aki így van vele az szerencsére nem vállal azért 3-at.

Ahol igen, ott meg nem tudom mi lesz amikor majd vmelyik nagyszülő ne adj isten több is-lerobban megbetegszik (és ők szorulnak segítségre) netán meghal .... akkor hirtelen jön a mélyvíz majd. Mondjuk az is biztos hogy nagyobb gyerekekkel így fizikai síkon már könnyebb azért, bár a fene tudja ott meg bejön ugye sok más dolog...

Nem tudom, nem az én életem, a sajátomon épp elég aggódnom:)

2013. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Egy 2 évesem és egy 5 évesem van,és 18 hetes terhes vagyok.Apa 5 után jön haza,akkor segít amiben csak tud,az én szüleim kéthetente jönnek,vagy mi megyünk,akkor vagy hoznak kaját,vagy ott eszünk.Olyankor ugye ők játszanak velük.Anyósék itt laknak 15 percre hozzánk,sokat jönnek,segítenek,heti egyszer vigyáznak is rájuk,ilyenkor ki tudok mozdulni.Bevallom őszintén-bár emiatt sokan elítélnek-,hogy nulla segítséggel én nem vállaltam volna be három gyereket,mert nem bírnám idegileg.Jót tesz,hogy néha el tudok menni akárcsak sétálni egyet,vagy meki fagyit enni,anélkül,hogy 20 felé figyelek.Ez nem azt jelenti,hogy nem szeretem őket,sőt.
2013. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van. 1, 3, és 5 évesek. A legnagyobb ovis, de csak délig van oviban, a 2 kicsi itthon van velem. Férjem viszi a nagyot oviba, utána ő megy dolgozni. 12-kor a másik kettővel én hozom el a legnagyobbat az oviból. Férjem este 7 körül ér haza, hétvégén sosem dolgozik, csak hétköznap, szerencsére. Mindkettőnk szülei vidéken élnek, tőlünk 260 km-re, így nagyszülői segítségem sincs. Az anyósomék max. egy évben kétszer jönnek hozzánk, többször nem is hiányoznak. Anyumék kb. havonta 1-szer, 2-szer 2 napra eljönnek, olyankor annak nagyon örülök, mert akkor legalább nekem egy kicsit könnyebb. Össz-vissz ennyi asegítségem.
2013. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze jó a segítség, a nagyszülők szeretete, és normális igény kimozdulni gyerek nélkül.

DE én úgy gondolom, hogy annyi gyereket vállaljon az ember, amennyit akár egyedül (apa nélkül) is fel tud nevelni mind fizikailag, mind anyagilag.

Nekem is jól jönne jelenleg a segítség, a gyerekeknek is a társaság, igaz, ami igaz, de hosszú távon szerintem nem túl fair rátelepedni a rokonságra, nagyszülőkre. Hogy majd ők úgyis segítenek, megveszik, jönnek én meg élem a világomat.

2013. ápr. 10. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is három gyermekünk van, de mindent megoldunk a férjemmel, pedig a két mama a közelben lakik.


Az egyik gyalog 5 perc, a másik autóval 5 perc.


Mégis csak végszükség esetén bízzuk rájuk a hármat egyszerre, kb. évi 2 alkalommal.


Egyik sem nagyon tud rájuk figyelni, mert idős, beteg családtagokat gondoznak, anyósom 3-at.(!)

2013. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!